1 milyar ayaklanma! Kadına şiddete hayır!

14 subatta kadınlara şiddete hayır demek için dunyanın her yerınde toplam 1 milyar kadın oldukları yerde dans edecekler sizce burdan ve ülkemizden ortlama ne kadar Bayan katılır' ve siddeti önlmek için ne yapmalıyız

Güncellemeler:
Kadınlar duygularını dısa vurmakta ustayız derler fakat genlde. Yapamazlar
ALLAHINI SEVEN ÜSTÜME TOPRAK ATSIN.Dans edelimde kocamız bizi dövmesn veya bizi döverseniz dans ederiz degil olay.Dünya çapında kadına şiddete karşı bi tepki.etkiye tapki meselesi gibi geliyo bana yanlışmıyım acaba:):):):):)

0|0
6|20

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Kadına şiddeti çözmek için dansmi. Bu tür şeyleri düzenleyenler eğlenmek gününü gün etmek için bahane arıyor herhalde. Yılbaşı kadına siddet hayvan hakları bir mayıs fark etmiyor. Cümbüş olsunda

0|1
    0|0
    • Sıkıntı şurda şiddeti çözmek için dgil. Düşüncelerime göre bir tepki dövsenizde sövsenizde biz güçlüyüz her şekilde kadınlıgımızı ve özgürlüğmüz sergiliriz diyeceklermiş gibi geliyo

• Akıl var mantık var. Böyle saçmaşey duymadım. O kadına siddet yapan adamlardan kaçı ulu orta göbek atmayagiden kadınların kocası? Onlar ömründe dayak yememiştir. Böyle saçma şeylerle uğraşarak çözüm üretme niyetinde olduklarınıda zannetmiyorum. Çözmek isteyen oturup olgun insan gibi araştırır bunun nedenleri nedir. Üzerinde düşünülür buna sebep olanlar tesbit edilip önlem alınması için talep sunulur bunlar vur patlasın çal oynasın eğlenelım soyunalım şu dünya kadınlar gününde olduğu gibi.

• Aslında dans la vakit harcayacaklarına hepsi bir o doven adamlara saldırsalar ne güzel olurdu

0|1
    0|0
    • Hehehehe hepsinin kocası oldugunda sıkıntı büyük olurdu bence:):):)

• :D ilginçmiş olduklarıı yerde dans mı?saat kaçta?bütün gün dans edemem.. daha iyi bişey olabilirdi.

0|0
    0|1
  • dans etmek için sebebe ihtiyacımız yok:D:D

0|0
    0|1
  • kadınlar lütuftur

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• kimse takmaz.kadının tepkisi önemli değil burada.erkekler tepki gösterecek şiddeti uygulayana. öyle gote böyle ... hesabı

0|1
    0|0
  • türkiye örgütsüz konformist bir toplum...eğer katılım olursa çok şaşırırım gerçi hukuk devletinden polis devletine doğru kayan bir nizama giden türkiyede böyle aktivistlikler hele ataerkil sosyal yapısını derin derin içine çekmiş bir ülkede çok marjinal durur...ama katılım olursa türkiyede birşeylerin değişceğine dair umudum artar...

0|1
    0|0
  • Bütün suç erkekte mi ?

0|1
    0|0
  • Şu alakasız ses duyurma işlerine ısınamadım bi türlü. Çözüm odaklı çalışmıyoruz pek. Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci kızın çıkıp "çocuklar ölmesin" demesi gibi bişey,sıfır fayda. 1000 kişi toplanın bi sözcü seçip meclise gidin,oturup görüşün isteklerinizi söyleyin yani... 1 milyar kadın dans edince karısını döven ayı koca aydınlanma mı yaşayacak, karısını dövmeye tövbe mi edecek hey Allahım.

0|3
    0|0
    • Mıss turkey benzetmesi mükemmel. Sadece keske onu yazydın daha iyiydi:)

• dahada keyiflenir döverken, düsünse kadin gangnam stayl oynuyor, böyle kendini dansa vermis protesto ediyor, adam geliyor o haline iki sagli sollu koyar. komedi gibi ya :D

• link Aynı bu olur )

• erkeklik kadına el kaldırmak değil onları sevmektir.

0|1
    0|0
  • Tam bir komedi :) Dans etmeyle, zıplamayla dünyada bir şeylerin değişebileceğini zanneden apolitik bir akım daha. Aklı başında kadınların katılmayacağı da ortada. Live8, Live Earth'ler gibi, sonuçta noldu, ne değişti dünyada? Hepsi gösteriş, başka bir şey değil

0|1
    0|0
  • işe yarayacaksa bende dans edeyim

0|0
    0|0
    • Dünyadaki bütün kadınlar dans edecklermiş umarım işe yarar

• destekliyorum ama bizim kadınlar dayak yedikçe karşılarının kendini daha cok sevdiğini sanıyo hele bi araya gir başta kadın seni öteliyo bizim kadınlar kafa yapılarını değişmediği sürece herkes elinin üstünde yürüse gene fayda etmez.

dayak yiyo seviyorum diyo

mal yav bizimkiler.

• 1 milyar mı imkansız .

0|1
    0|0
  • Şiddete karşıyım tabi de bu dansı gitsinler trafiğe kapalı alanlarda yapsınlar. :)

1|0
    0|0
  • Ne kadar katılım olur bilmem ama en çok bizim ülkeden katılım olması lazım aslında . Bizim ülke kadar kadına şiddetin oldugu başka yer yok .

0|0
    1|0
  • haha :D burdan katılan pek olmaz. ki o sayı 1 milyar değildir :D

0|0
    0|0
  • gardaş hakediyorsa dövsünler ha ben yaparmıyım yapmam ama bunu gerçekten hakden kadınlarda var.

0|0
    0|0
    • Hak etse bile olmaması gerek diye düşünüyom çünkü hiç bir kadın erkege güç olarak karşı koyamaz buda kendinden güçsüzü dövmek acizlege girer bence

• Dans ettikleri için dayak yemezler umarım.. :(:(

0|0
    0|0
  • Bayanlar katılırsa bende eyleme gidicem

1|0
    0|0
  • Göründügümüz gibi olsa oda yeter. Görünüste insaniz ama gercekte...

0|0
    0|0
  • Korkmadan mazlumun yaninda olabilsek yeterdi...

0|0
    0|0
  • amaaan, bu da neymis "olduklari yerde dans edecekler".. rezil olup cikmasinlarda..

0|0
    0|0
  • bizde dans etmeliyiz pampa.

0|0
    0|1
  • Kadın şiddet diye bir şey yoktur. Bir sistem sorunu vardır. Erkeği güçlü kadını güçsüz gösteren bu sistemdir. Bir erkek kadına şidet uyguluyor, kadını tecavüz ediyorsa bu ERKEĞİN SUÇU DEĞİLDİR. Ona bu aklı veren sistemin suçudur. Bu toplum özgür olacaksa bunda kadın öncü olacaktır. Erkek ve kadın birbirini tamamlayan iki olgudur.

0|1
    1|0
  • böyle yapmacık şeyleri bir türlü ciddiye alamadım konuda olayda saçmalık duyanda gidip ananızı bacınızı eşinizi hergün kamçılıyorsunuz sanar birde bu şiddet konusu neden hep kadın üzerinden ilerliyor onuda anlamıyorum önce kadın kaynaklı şiddete mağruz kalan erkeklerin hesabını versinler geçtiğimiz senelerdeki kayıtlara göre kadın kaynaklı şiddete mağruz kalan erkek sayısı erkek şidettine mağruz kalan kadın sayısının yaklaşık 3 katı bunlardan haberi varmı kimsenin genel olaraka şiddete karşı çıkın böyle sınıfsal grupsal yada cinsiyete dayalı yaklaşımlar ancak ayrımcılık ortaya çıkarır hakların gasp edeğilmesine sebep olur

0|0
    0|0
    • Vay anam oda neki yanlışlık olmasın erkege şiddet 3 katı olamaz gibi geldi bana. Eger bu dogruysa YAZIK BİZE. O ZAMAN NEDİYORUZ .ERKEGE ŞİDDETE HAYIR :) ERKEGE UZANAN ELLER KIRILSIN.:):):)

• bak böyle bir soruyla ortaya çıkan senin bile aklın almıyor değil mi ama gerçek bu bak tekrarlıyorum kadın kaynaklı şiddette uğrayan erkek sayısı ve emin ol kadınlardan şiddet gören çocuk sayısıda bundan aşağı kalır düzeyde değil dediğim gibi kadına şiddet değil genel olarak şiddete karşı çıkılmalı yaklaşımda sorun var

Yükleniyor...