İstanbul'a özgü, İstanbul'da yapılması, görülmesi, yenilmesi gerekenler listesi yapalım mı :) ?

İstanbul'lu nasıl olunur, kültürüyle, gelenekselleşmiş ve tarihi yerleri, saklı kalmış cennetleri :)

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• - Topkapı Sarayı uzun uzun gezilecek. Mükafat olarak da sarayın içindeki Konyalıdan yemek yenilecek.
    - Sultanahmet bölgesindeki turistik yerler (örneğin Aya Sofya, Yere Batan Sarnıcı) iyice gezilecek.
    - Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı keyifle gezilecek. Mısır Çarşısında Pandelli'de mideye zevk-i sefa edilecek. Kurukahveci Mehmet Efendinin dükkanı önünde o buram buram kahve kokusu içe çekilecek.
    - Karaköyden tünel ile yukarı çıkıp önce Galata kulesi, sonra Taksim bölgesi gezilmeli.
    - Özellikle hava güzelken çingene postası denen boğaz hattı vapuruyla kavaklara kadar gidilmeli. Kavakta güzel bir balık keyfi yapılabilir. Boğaz hattında özel turlar düzenleniyor. Yalıların hikayeleri anlatılıyor. Ben bir kere katılmıştım. Çok hoşuma gitmişti.
    - Anadolu yakasında Bağdat caddesinde güzel bir havada yine aynı şekilde sahilde yürünebilir. Yeşilyurt - Florya arasındaki sahil hattı yine çok güzel. Yürüyüşü renklendirmek adına Roma dondurmacısından dondurma yenilebilir.
    - İstinye Park, Zorlu, Mall Of İstanbul, Cevahir gibi büyük AVM'lerde uzun uzadıya gezmek mümkün.
    - Pierre Loti, Çamlıca, Mihrimah Sultan Korusu gibi güzel yerlerden şehir keyifle seyredilebilir.
    - Camiler gezmekle bitmiyor. Hazır Süleymaniyeye gitmişken önündeki Kuru Fasulyecilere gidilmeli.
    - Gece hayatı. Her keyfe göre bir yer var. Nargileci de mevcut, barlar clublar. Güzel meyhaneler de var, ağır mekanlar da.
    - Müzeler. Rahmi Koç Müzesi, Sabancı Müzesi, Arkeoloji, Miniatürk, İstanbul Modern, Panorama 1453)
    - Parklar (Yıldız, Emirgan, Gülhane, Beykoz)
    - Dolmabahçe Sarayı ve diğer sarayları gezmek.
    - İstanbul'un çevresini gezmek. Çatalca, Şile gibi.

Bunları gezmek herhalde uzun sürer :)

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İstanbullu olunmaz, İstanbullu doğulur :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Birkere Eminönünde balık yemenız gerekiyor.
    Üsküdar kız kulesi karşısında çay içiniz.
    Süleymaniye Camı ve çevresi
    Bebek sahili akşam vakti.
    Çamlıca temiz hava sı
    Eyüp de teleferik vs eyüp ün dar sokaklarında gezmek
    Beşiktaş Dolmabahçe ve orda bir boğaz turu yapabilirsiniz.
    Benım en sevdiğim yerler bura başka da varda aklıma şu an gelen bunlar

1|0
    0|0
  • Görülmesi gereken yerler
    Rumeli hisarı
    Eyüp sultan camii
    Ayasofya camii
    Kapalı çarşı
    Surlar
    Fatih camii
    Ayşe sultan çeşmesi
    Hünkar kasrı
    Teşvikiye camii
    Yenecek emin önünde balık ekmek

1|0
    0|0
  • Topkapı sarayı - Gülhane - Sultanahmet cami Ayasofya Müzesi Beşiktaş - kadıköy -Üsküdar - Mecidiyeköy -Taksim- Kapalı çarşı -plakçılar çarsısı/unkapanı- Haliç köprüsü boğaz köprüsü - kız kulesi - Dolmabahçe Sarayı - cağaoğlu /kitapçılar için vs vs vs ...
    yemek olarak tavuk -pilavı tek geçerim :D lokanta olarak Florya da cağ kebap var oraya gidip cağ kebap yer; yanına burma kadayıfımı yerim :)

1|0
    0|0
  • Saymak için saatleri, saydıklarımı gezmek için haftaları, ayları harcamak gerek :)

1|0
    0|0
    • biryerden başlamak lazım dimi ama? :)

• Eminönünde balık ekmek, sonra bir Galata Kulesi ordan istiklal caddesinde taksim meydanına. ordan tramvayla kabataş. yürüyerek beşiktaş sahilinden devam ederek ortaköy sahiline. tabi bu güzergahta bir çok yeri göreceksin. yeni caminden Atatürk köprüsüne. beşiktaş stadından Galatasaray Üniversitesi ve lisesini.

• istanbulun nadir yeşilini ve mavisini bende çok seviyorum ve her zaman yaptığım bir güzergah benim de. Güne eminönün de başlayıp ortaköye kadar uzandığı bile olmuştur teşekkürler bu arada :)

• Boğaziçi Köprüsü
    Eyüp Sultan Camiii

0|0
    0|0
  • İstanbul'un en güzel şeyi dönüşü bence.

0|0
    0|0
    • neden acaba? bir gün tekrar dönmeyi dileyerek mi? :)

• Detaylı bir şekilde anlatacağım ama idmandan gelince 😊

0|0
    0|0
  • Evet ya yapın haftaya gidiyorum zaten listeye bakayım gitmedigim yer varsa oraya da gidiyim :D

0|0
    0|0
    • yerin de olmuş soru o zaman :)

• @MahmutKaya hepsine gittim ama inanır mısın sanki daha keşfedilcek çok yer var gibi hissediyorum ama en çokta İstanbul boğazında denize girmek :)

• Anadolu Kavagı'na gitmedim bu kez oraya da giderim sagol dostum @MahmutKaya 👍

• Avcilar mesala o kokulu gölü hic biryerde bulamazsin

0|0
    0|0
  • İstanbul ahh İstanbul

0|0
    0|0
  • Tirafigi kaldirsinlar İstanbul o zaman guzelesicek:)

0|0
    0|0
    • yine de güzel olduğunu düşünüyorum :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...