Aşk hakkında kısa bir film.

Bundan yıllar önce aşk hakkında bir kısa film çekmiştim.

Kadın erkek ilişkileri hakkında o zamanlardaki düşüncelerimi yansıtan bir film bu.

Flört, aşk, cinsellik, ayrılık, ne ararsan var :)

Dodo ve Mojo isimli iki erkeğin aynı kadının peşinden gitmesi hakkında denilebilir herhalde bu film için...

Dodo ilk sahne alan açık tenlı erkek, Mojo sonradan katılıyor işin içine...

Merak ediyorum, sizler ne düşüneceksiniz bu kısa film hakkında?

Dodo mu Mojo mu?

Buyrun beğeninize sunuyorum...

link

2|1
17|11

En İyi Kız Görüşü

• film bana bir eseri hatırlattı başroldeki ise bir karakteri ne alaka diyebilirsiniz ama aşk hep aynı döngüde sanırım ..

Claude Frollo aşkı burda onun gözünden gördüm kıskançlık ,tutku,paylaşamama,başkasının olmasındansa yok olsun tarzında bana bu şekilde hissettirdi. sonuçta aşkı herkes bir farklı yaşar..

link

1|1
    1|0
    • Seni takip etmek çok keyifli. İnsan hoş, ilginç şeylerle karşılaşabiliyor, söylemek istedim. Thanks.

• evet, cok dogru bir paralellik ben de simdi farkettim...aslinda cok da sasirtici degil...dodo da br arketip, imkansiz askin pesinde kosan bir hayalperest...notre dame'in kamburuyla ya da beauty and the beast ile benzerlikler var hikayede...tesekkurler yorumun icin

• asıl ben teşekkür ederim fikrini merak ediyorum beklediğimden erken oldu :)

Kızlar Ne Diyor 16

• Ben öncelikle filmin çekimlerini beğendim. Gayet başarılı.

Hakikaten de filmde her şey var. Kim nerden bakarsa farklı bir tema görebilir.

Bana ilk "500 days of summer" filmini hatırlattı. Birine çok bağlanıyorsun, aşık oluyorsun. O senin için yaz mevsimi. Ama yaz geçerse bahar gelir.

Onun dışında Dodo açısından da yalnızlık ve boşluk var. Hal böyle olunca olur olmaz şeylere anlam yüklüyor. Kafasında bir aşk yaratıyor yine kafasında yarattığı kıskançlıkla onu bırakıyor.

7 dakikaya bunların hepsinin sığdırılması ve sıkmaması üstüne keyifle izletebilmesi bir meziyet.

0|1
    0|0
  • Filminizi gerçekten beğendim..

hem filmin geçiş sahneleri hem mekan ışık vs.. Tebrik ederim..

Platonık aşk hıkayesi..

Dış görunuşe bakıp aşık olmak sonra onun için bomboş çırpınmak kafanın içinde yaşanan bir aşk. Kıskanma sahneleri çok etkıleycı..

Dodo kafasında kedndi kendine aşk yaşadı..

Mojo istediğini elde etti.. Onun kalbı kırılmıyacak..

0|1
    0|0
  • İzledim beğendim ..Ama hüzünlü geldi bana ..

1|1
    1|0
  • Japonun biri Nintendo'daki bir oyun karakteriyle evlendi, başlıklı haberi okuyunca anlam veremeyip tebessüm etmiştim zamanında.

bu kısa videoyu izleyince, şimdi o minik japon adamı anladım. İzdivaç programlarıyle dillere pelesenk olan "elektrik aldım/alamadım" hadisesinin, bizim auralarımızla alakasızmış meğer. Kıskanılacak ve sevilecek bir şeyler bulmak = ihtiyaç.

Ama ama ama, dırdırı olmayan kadın da terk ediliyormuş :(

1|1
    0|0
    • birkac yil once bu konuda bir uzun metraj cektiler...ismini hatirlayamadim simdi..tesekkurler

• Filmi çok beğendim etkileyici

0|1
    0|0
  • Balı emeği olan değil, şansı olan yer <3

Aklıma Air Doll link filmi geldi izlerken nedense. Adam aynen bu şekilde şişme bebeğe aşıktı, ama en sonunda ondan sıkılıp çöp tenekesine bırakıp başka bebek aldı. Film ömür uzunluğunda olsaydı ve bebekten vazgeçmeseydi, Dodo'nun yapacağı da buydu muhtemelen.

1|1
    0|0
    • <3 eskiden site çok keyifliydi

• Ölmezsin, yat uyu. :< İçme.

• 5 tane daha aldım :(

link

• beğendim...

bir erkek bir kadını beğenir. erkek ne isterse kadın yapar. kadın hiç bir hareket yapmasa da erkek yine kıskanır ve kaldıramaz... kadın suçlu olur...

diğer tarafta ise cansız bir mankenle duygusal bir bağ kurabilecek kadar erkeklerin yalnızlığı...

sahneler, akıcılık ve ışığı beğendim... başarılı...

0|1
    0|0
  • tekrar tekrar yenilenen müzik sıktı açıkçası . bilmiyorum hala buralarda mısın hokolonko izlemişken yorum yapayım dedim.

0|1
    0|0
    • sevdiğimiz bir güftedir deme öyle :) teşekkürler yorum için.

• bitiyor bida bşlıo bitio bida başlıo o kısım sıkıo yoksa güfteye laf etmiyorum :)

• dogru diyorsun...sarkinin baska bir versiyonunu kullanacaktik filmin ikinci bolumu icin ve fakat ortak yonetmenlik yaptigim hergeleyle anlasamadik, yoksa bana kalsa super film olurdu...şaka tabi :)

• Dodo saf aşıkta Mojo'da Coşkun tipi sezdim. Zaten sonundada Mojo kaptı kadını.

Ama çok beğendim, çok güzel :)

0|1
    0|0
  • muhteşem.. başka filmlerinde varsa paylaşırmısın..öğrencilik yıllarında bizde kısa filmler çekmiştik.. ama nedeee...arasam bulamam..

0|1
    0|0
    • biraz daha cesaretle baska filmler de paylasirim belki :) tesekkurler..

• Filmini beğendim, müzik, konu, ışık hepsi iyi. İşte biz manken gibi öyleeee otursak da bize bakılıyorsa biz suçluyuz:)

0|1
    0|0
  • ikisi de degil. ben en cok gitarciyi sevdim adamin dünya umrunda degil (:

1|1
    0|0
  • hahahh :D çok farklı birşey olmuş ama izlerken eğlendim bence hoş :D en iyisi zaten cansız mankeni sev daha iyi :D en azından konusup canını sıkmaz :/

0|0
    0|0
  • video açılsaydı izlicektim :)

0|1
    0|0
  • ''Çektim Derken'' ne demek istediniz tam olarak kameran mısınız :)))

0|0
    0|0
  • Bu soruya hep gizli cevap vermek istemiştim lakin yapmıyorum; yapamıyorum :). Filmi 3 defa izledim. Müziklerin etkisi büyük.

Her seferinde banyoda gördüğüm gitaristten korktum :D. "Onun orada ne işi var ya. Nasıl bir röntçüdür." diye söylendim. Kabusum olacak resmen.

16 gündür duş almıyorum. İmdaaat.

Sonuç olarak: Dodo hoş adammış fakat mimikleri beni benden aldı. Vazgeçtim kendisinden. Hele o kadını bırakıp geri dönüş sahnesi beni benden aldı :). Dış görünüşü bir kenara bırakırsam.

Mojo da dodo da tırsınçmış. Biri ne istediğini bilmiyor. Diğeri desen sapık gibi.

-Cansız mankeni sevgilim diye tanıştıran çocuk geldi aklıma. Evet bu hikaye tamamen gerçektir. Noel ağacı gibi süslemişti. Hatunun ismi falan da vardı :)).

0|1
    0|0
    • :)) Dodo'nun geri donus sahnesindeki oyunculuk beni de benden aliyor. O sahneinin cekildigi ani cok iyi hatirliyorum. Oyuncuya, eski siyah-beyaz komedilerdeki oyunculuga yaklasabilirsin biraz demistim. Keske demez olaydim...

Gitarist korkunc bir abi evet :)

Tesekkurler yorumun icin.

Erkekler Ne Diyor 11

• Kapak fotoğrafındaki araba buradan geliyor demek :D
    Güzel olmuş ama keşke günün sorusu olarak sorsaydın abi :)

0|1
    0|0
    • sagol... Xper puanim yoktu o vakit :)

• Vay be :D Duygulandım valla abi :D
      Bir zamanlar günün sorusu soracak Xperin yoktu ama şimdi adminsin :D

• hokolonko sen buraya yazarmiydin hocam :) izledim super film olmus ask iste elle tutulamayan gozle gorulemeyen ama somut acilar belki farkli guzellikler ama yasanmasi gereken en guzel duygu dodo da mojo da bu duygunun esiri olmus

aklima bu sarki geldi klipte de senin hikayene benzer bir sey ele alinmis link

1|1
    0|0
    • cesaretimi anca topladim, cok acimasizsiniz bazen yahu :)

hah :) ben de o klibi izleyince aklın yolu bir demistim...kisa filmi cok once yapmistik ama demek ki aklin yolu bir..(satir arasinda ben once yaptim demeye getiriyorum:))

tesekkurler cevabin icin

• Hangi sebzeyi istiyorsan onu diyim tomato iyi mi :))))

• eskiden cok cok guzel bir siteydi ozledim dogrusu

• hokolonko amca güzel çekmişsin de sen yazdın mı oynadın mı, şu mankene aşık olan sen miydin yoksa. :) gençlik falan olabili mi? :D

0|1
    0|0
  • Hoş bir film olmuş...
    Sadece aşk yok, psikoloji de iyice işlenmiş...
    Bir şey merak ediyorum. Profil sayfanızda yer alan araç ile filmdeki araç aynı mı?

0|0
    0|0
    • tesekkurler... ayni araba modeli degil... profildeki 1971 ford mustang, filmdeki 1960'larin sonu bir buick- onun modelini unuttum malesef.

• cok tesekkur ederim... benim favorim Teresa :)

• Rica ederim.:)

• Değişken bir sonuç yok aslında hokolonko filmden anladığım bir kadın kalasda olsa kıyafetleri üzerinde yoksa dododa gider peşinden mojoda :) .

Aşırı sahiplenici her derde deva erkek modelini bile en sonunda kalas bayan tutumları pes ettirebiliyor sanırım buda ikinci sonuç .

kalas kadın modeli için değişken olan sadece gelen erkekler kalaslığından ödün vermeyen bayanlarımız bu sayfada daha çokkkk erkek arkadaşım beni aldattıyor tarzı sorular sorar buda 3. sonuç

muzik kadından daha tutkulu bir zevktir. baksana dodo geldiğinde gitar çalan adam orda idi mojo geldiğindede orda ama her nedense o gitarı bırakıpta kalas kadın modeline yaklaşmıyor bile :) buda 4 sonuç

soruna bunca zaman boyunca doğru cevap gelmediğinden mi en iyi cevabı seçmedn yoksa bu sorunun sonucunuda ben merak ediyorum :)

0|0
    0|0
    • sonuclar enteresan geldi bana da...tesekkurler Reese yorumun icin...ayrica en iyi cevabi secmedigimi hatirlattigin icin :)

• :) admin abi soru sordun ... ne mutlu bize :) devamını bekleriz :) tebrikler

0|1
    0|0
  • Güzel bir Film... Ama gitarcıyı anlayamadım bir türlü.. Yatakta bile yanından ayrılmıyor :)

0|1
    0|0
  • O adamın psikolojisi bozuk.

0|1
    0|0
  • eğlenceliydi :) yalnız biraz da gecenin yorgunluğundan pek bişey çözemedim.

yarın tekrar izlicem.

0|1
    0|0
  • ... Birşey anlamadım dersem çok ayıp etmiş olurmuyum?

0|1
    4|1
  • Abi sen ne kadar yakışıklı adamsın böyle. Film çok başarılı olmuş, fakat o yeşil panço kötü :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...