MaNga grubunun adı neden MaNga? bilen var mı?

Merak ediyorum neden manga demişler :D Manga sevdikleri için mi? Bu arada eğer manga sevdikleri için öyle yapmışlarsa en sevdikleri mangayı bilen var mı? Herhangi bir röpörtajda falan söylediler mi hiç? araştırdım bulamadım.

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• maNga grubunun öyle bir hayranlığı yok ama izliyorlarmış ama gerçek şu ''Şehr-i Hüzün'' belgeselinde bir kısım vardı grubun gitaristi ve kurucusu ''Yağmur Sarıgül'' videoda diyordu ''Öyle bir isim istiyorum ki dünyanın her yerinde aynı anlama gelecek.'' sonrada bir kaç röportajlarında da bunu belirttiler maNga kurulduğu günden beri dünyaya açılmak isteyen bir grup bu yüzden bu mantıkla maNga ismini koymuşlar hatta bir farkları olsun diye maNga'nın N harfi büyüktür maNga fanları (''deliler'' fan isimleriymiş Ferman Akgül koymuş bunuda) bu konuda çok dikkatlidir N harfini küçük yazdığın için sana kin bile duyabilir :D maNga amacına ulaşmıştır Tarkan ile birlikte yurt dışında en çok tanınan grup / sanatçı :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Manga olduğu için . dd

0|0
    1|0
  • Evet düşündüğün gibi manga'dan geliyor. Limon'da çıkarken az gitmedim. :)

1|0
    0|0
  • Manga askeri bir terimdir aynı zamanda.. Bir manga asker.. Gibi.

0|0
    0|0
  • Offff ne içiyosunuz anam ne içiyosunuz ya o içtiğinden banada getir.

0|0
    0|0
  • #Mahmut
    #Ahmet
    #Necmettin
    #Giyasettin
    #Abdülcabbar
    Baş harfleri manga yi oluşturuyor bu yüzden olabilir. #D

0|0
    0|0
    • grubun solistini unutmussun fermanı

• Ben gruptakilerin ismi oluşturuyor demedim. Bu isimler in baş harflerinden ilham almışlardır demek istemistimm

• Grubu kurarken 6 kişilermiş gruptakilerin isimlerinin baş harflerini baz alarak isim bulmaya çalışmışlar. Mangal'ı bulmuşlar sonra gruptan Levent böyle isim mi olur nan deyip ayrılmış o gidince L harfini silmişler. Sonra bir bakmışlar Manga olmuş düşününce kulağa acayip cool gelmiş. İşte o gün bugündür Mangalar...

0|1
    0|0
  • Manganın İsmi Nereden Geliyor
    MaNga grubunun adını gitarist Yağmur SARIGÜL bulmuştur.. Kabul edilme sebebi ''MaNga'' Japon çizgi romanlarına verilen addır.''MaN'' rastgele ''ga'' ise çizim anlamına gelir. Bu ismi bulunca hiç düşünmeden kabul etmişlerdir. Çünkü; grubun isminin evrensel olmasını istiyorlardı...

0|0
    0|0
  • One Piece'i çok severler "D

0|0
    0|0
  • Manga askerde on kişilik grup demektir grup müziğe başladığında 10 kisiydi

0|0
    0|0
    • hadi ya :/ erkek arkadaş adayım japon da manga diye bir grup olduğunu duyunca en sevdikleri manga ne acaba diye sordu ben de araştırıp söyliycektim :(

• Japoncada manga neymiş :)

• o beinden rica edeyim :D

0|0
    0|0
  • mange oldukları içinmi :)

0|0
    0|0
  • Küçük askeri birlik anlamınada gelebilir onuda düşün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Manga sevdikleri için, zaten bir kadın çizeceksin klibi falanda o tarzlarda..

1|0
    0|0
  • Grubunuzun adını neden Manga koydunuz?
    Ferman: Hepimiz çocukluğumuzdan beri Japon manga çizimlerini takip ediyoruz ve çok seviyoruz. Grup isminin fikri Yağmur'dan çıktı ve hepimiz de bizi çok doğru ifade ettiğine inanıyoruz.

-Heygirl Röportajında demiş.

0|0
    0|0
  • 10 yıldır maNga faniyim. Tum röportaj, belgesel, programlari tez yazabilecek kadar izlemiş biri olarak konuya sok noktayı koyayim. Evet grubun ismini Yağmur koymuş kurucusu da Yağmur' dur ayrıca. Grup 2013 Şubat ayına kadar 5 kisiydi ve hepsi manga okumayı ve animeyi çok seviyorlardı. Evrensel bir isim olmasını istemişler ve ortak bir yönlerini yansıtan maNga olmuş grubun adı. Ve bir söyleşide de N harfinin büyük olmasının logo tasarimcisinin fikri olduğunu, her harfin bir üyeyi temsil ettiğini ve kurucu üye olarak da N'nin Yagmur'u temsil ettiğini söylemişlerdi 😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...