Neden erkek şairler daha fazla?

Kadınlar erkeklerden daha duygusal, peki ama neden erkek şairler daha fazla?

0|0
11|32

En İyi Erkek Görüşü

• Cünkü şiirin kendisidir kadın.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sadece edebiyatta değil maalesef her alanda erkek egemenliği daha fazla, bunun nedeni erkeklerin daha duygusal olması değil toplumların erkeklerden gelen fikir ve düşüncelere daha açık ve kabul edilebilir gözlerle bakıyor olması. Sonuçta erkek egemen bir toplumda bir bayanın sevgililerine şiirler, şarkılar yazması pek kabul görmüyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Kadınların duygusal olduğunu nerden çıkarıyorsun? Sadece daha ağlaklar. Erkek aşçı bile daha fazla bu arada, şairi geçtim.

0|0
    0|0
  • Neden hemen hemen her alanda erkekler daha fazla ise o nedenle.

1|0
    1|0
  • Erkekler daha duygusal. Kadin abarttigi icin oyle görünüyor, biz icimize atiyoruz.

0|0
    0|0
  • Etkek oldugu icin

0|0
    0|0
  • Erkekler hep içine atar bunu belli etmemeye çalışır ve bunun dışa vurum sonucu bu oluşur. Ben böyle dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • Kadinlarda akil yok o yuzden

0|0
    1|0
  • dünyayı erkekler yönetiyor da ondan 😝

0|0
    1|0
  • Kız şairlerde gördüm...
    Unutma şairler kafasını bulmadan kalemi oynatmaz..

0|0
    0|0
  • Cünkü terk eden kadınlar fazla

0|0
    0|0
  • Kadınlar mı duygusalmış?
    Bırak Allah aşkına..

0|0
    0|0
  • çünkü erkekler daha çok seviyor

0|0
    2|0
  • En fazla acıyı biz çekiyoruz o yüzden

0|0
    0|0
  • Abaza dediğiniz erkekler duygularını daha yoğun yaşadıkları için...

0|0
    0|0
  • Kadınlar ayrılınca diğer kız arkadaşı ile dert yanar erkek adam yanlız başına kalır içini kağıda döker

0|0
    0|0
  • Her Erkek şairin arkasında onu şair yapan bir kadın vardır

0|0
    0|0
  • Erkeklere duygusuz derler birde :)

0|0
    0|0
  • Toplumsal baskı ama kadın şair de az değildir hem de benim için çok çok değerlidirler. Mesela: Didem Madak, Birhan Keskin, Gülten Akın, Nilgün Marmara, Lale Müldür, Feruğ Ferruhzad...

0|0
    0|0
  • kadınlar daha duygusal değil aslında da ondan :)

0|0
    0|0
  • Kadinlar erkeklerden daha iyi yapar normal olarak ama Genelde Aşcılar hep erkek 😄

0|0
    0|0
  • Manyga baglamislarda ondan eskiden cok asiklarmis simdi patates olmuslar anlatiyoar iste

0|0
    0|0
  • Meske bir kadinda bana şiir yazsa

0|0
    0|0
  • Erkekler daha içten düşünürler

0|0
    0|0
  • Sence hangi kadın ölümü göze alcak kadar sever
    % 1 2 yi geçmez be kanki

0|0
    0|0
  • duyguları dha fzla

0|0
    0|0
  • darbe daha çok yedikleri için ;)

0|0
    0|0
  • hatunların aşk acısı 2 gün sürer onlar duyguyu bilmzde ondan.

0|0
    0|0
  • çünkü harbi sever erkekler ve bu kıt kafalı kızlar bunu anlamıyor

0|0
    0|0
  • kadınların kalbine iden yolu bulmuşlar iste anlasanıza :D

0|0
    0|0
  • kadinlarmi duygusal biraksana alla sen 8 senedir gormedigi biri icin hangi kadin yuzlerce siir yazar

0|0
    0|0
  • kadınlar mı duygusal yeme bizi yalan hemde kaliteli yalan

0|0
    0|0
    • Öfke, İntikam, Nefret de duygusallığa girer sadece ağlayıp zırlamak değil bunu kastettiysen.

• Tanrı erkeği yarattığından memnun kalmamış olacak ki bir üst modeli geliştirip dünyaya öyle start vermiş :)

• kadınlar var ya ah kadınlar diniöme idam edin beni ama kadınlar teslim etmayin her tarafınız tehlike yemin ederim evet üstün modelsiniz çünkü şeytansıznız

• Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 10

• Çünkü kadına şiir olmak yakışır :)

1|0
    0|0
  • Söylediğin şairler cahit sıtkı tarancı
    Cemal süreyya gibi kişilerse o zamanlarda kadınların çalışması yasak ve ayıp gibiyken insanlara duygularını anlatmanın nasıl karşılanacağını anladığını umuyorum. :) kadınlar duygularını içlerinde yaşarlar.

1|0
    0|0
  • sairlik erkege yakisir zaten.. kadin az olsa da olur :D

0|0
    1|0
  • Erkekler yanlarındaki kadına kadının istediği gibi ya da davranmaları gerektiği gibi davranıyorlar, romantik olmak gururlarına dokunuyor heralde. Sonra kadın gidiyor erkek zamanında söyleyemediklerini yazıyor. Ama kadın öylemi kadın susmuyor. biz kadınlar susmuyoruz ki, ilişki başlarken konuşuyoruz, biterken konuşuyoruz, elimizden geleni yapıyoruzda. İçimizde söyleyemediğimiz bişey kalmıyor. EE söyleyecek kalmayıncada yazılmıyor

0|0
    0|0
  • düşünsene kadınlar kadar mükemmel bir ilham kaynakları var :)

0|0
    0|0
  • ilk kadın şair ve yazarlar eserlerini erkek isimleri adı altında yayımlamışlardır. ataerkil dünyanın sonuçlarıdır.

0|0
    0|0
  • ekekler çogu alanda kadınlardan daha yeteneklı.. benahse doktor olarakta mesela kadın doktorlara pek guvenmıyorm

0|0
    0|0
  • Cesaret meselesi var. Kadınlar hislerini erkekler kadar Özgür ifade edemiyorlar

0|0
    0|0
  • Erkeklere yazdıran zaten kadınlar yine olay bizde bitiyor hahahaha

0|0
    0|0
    • Şiir sadece kadınlara yazılmaz ki, savaş konulu olur, açlık konulu olur... Ben bakış açısı olarka o duyguyu verme kabiliyeti olarak diyorum.

• Kadın aşktır , ona şiir yazılır o şiir yazmaz. Erkekler en güzel şeyi kadını anlatır , aşkı anlatır. Bu yüzden dolayı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...