Azerbaycan Ermeni işgaline neden karşı çıkamıyor ?

Azerbaycan

Petrol zengini bir ülke oldu

ama toprakların %20 si

1991 yılından beri

Ermeni işgalinde

Neden

Topraklarını geri almak için

Çaba göstermiyor ?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Bu soruyu kontrölsüz sorduğunu biliyorum. Sen herşeyı kolay mı sanıyorsun. Ermenilerin arkasında Rusya var Fransa var. Ve sen siyaseti araştır lütfen herşeyi söyleyemem

3|2
    1|0
    • Azerbaycan bizim dost ülkemizdir

Ancak aşağıdaki soruda

Dost olmayanları da gördüm :)

Sözüm onlara

• cevabın için Teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 2

• Öyle bir kapitalistleşmişler ki, birlik duygusu da yok. Çok karma, farklı millet,din, dil,ırktan bir sürü insan var orada. Bir millet ulusal kimliğini kaybedince geleceği de silik oluyor. Soru çok iyi, takipteyim. Birlik duygusu&ulusal kimlik.

2|2
    2|3
    • Hiç bişey anlamıyosun. Sen öyle san. Azerbaycanlı olarak söylüyorum sebep asla bu değil

• Tartışamazsın zaten sorularıma da cevap veremezsin:) işim var hadi hoşcakal

• Eger kapitalizmle sosyalizmin farkini bilmiyorsan bu yazdiklarin cok komik.Azeriler sosyalizm gormus insanlar.evet hep oyleydi zaten hep ama hepimizin tek adi vardi Azerbaycanliydik biz .ne karabagda sehit olan yahudi Albert Qorbunov farkliydi bizden ne de Azerbaycanda yasayan kucuk halklardan olan sehitlerimiz farkliydi bizden .Simdi sana soruyorum peki yorumu yazarken ne dusundun peki sen Karabagdaki insanlara yardim etdin mi? bu konuda hic bir bilgin yok

• rus kopekleri yuzunden alamiyoruz topraklarimizi ! ermenilere yardim edenler de ruslar degilmiydi ?!

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ya arkadaslar siz neden bahsediyorsunuz ya Azerbaycan cok iyi caba veriyor .BM karabagi Azerbaycanin topragi olarak taniyor yani Azerbaycan istedigi zaman karabaga girerek savasa bilir . .Sadece baris yoluyla yapilmasinin taraftari ve Azerbaycan BM guvenlik konseyine Secilmis bir ulke bunun ne demek oldugunu hepimiz iyi biliyoruz .bide Azerbaycan Rusyadan cekiniyor diyorsaniz, cevabi hayir .Azerbaycan 90 larin Azerbaycani degil.Rusya bunun farkinda.Azerbaycani kucumsemeyin ve insanlara haksizlik yapmayin lutfen.

1|2
    0|0
    • Rüşvet ve dolandırıcılık almış başını gidiyor, sosyalizmin ulusal birliğinize katkısı oldu mu?

• sen onceki yorumunda birlik yok demisdin degil mi? peki tam 23 yil once baku girmelerini engellemek icin ruslarin onunde duran ve tanklarin uzerilerinden gecdigi 130 dan sehit verdigimiz 20.01,1990 gunu birlik degil miydi hm? sen sinifta kaldin canim

• Türkiye dahil pek çok ülke bu işgale göz yumuyor.

0|3
    0|0
  • Rahmetli alpaslan TÜRKEŞ Rüzgar birliğini oradan çekmeseydi ermeniler şuan yerinde sayıyor olurdu.

azerbaycan işgal edildiğini kabul etmiş durumda sanırım. ses çıkarmadığına göre

Ama bir Türke hiç yakıştırmadım işgal edilen toprağını tekrar almak için uğraş vermemesine.

0|2
    0|0
  • ben Azerbaycanda yasiyorum cok iyi bir ulke.. ermenistani 30 dakikaya haritadan silerler . neden topraklarini almiyorlar cunki rusya fransa gibi serefsiz ulkeler var arada . rusya ve fransa eninde sonunda ermenistanin yaninda olmayacaq az qaldi o zaman siz Azerileri gorursunuz . Azerbaycani kucuk gormeyin herseyi var petrolu dogal gazi . az kaldi ermenilerin sonuna Azerbaycan ermenistani haritadan silecek

0|1
    0|0
    • küçük görmüyoruz sevdiğimiz kardeş bir ülke

burada iki ülkenin kardeşliğine gölge düşüren biri vardı eskiden

ona tepki olarak sormuştum bu soruyu

• kucuk gorenler var . bikere gelin gorun Azerbaycani oyle konusun . bazi avrupa ulkeleri bile Azerbaycandan gaz aliyor . o kadar zengin bir ulke

• destekçileri yok çünkü

1|2
    0|0
  • Ermenileri haritadan bu dakika sile bileriz amma arkalarında rusya onunda fransa var.bizdeyse hic kimse yok

0|1
    0|0
  • anlaşma vardır belkide

0|1
    0|0
Yükleniyor...