Ahh istanbul İstanbul'un en sevdiğiniz mekanı/özelliği?

İstanbul'un en sevdiğiniz mekanları, semtleri, köşeleri nereleri?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Tarihi yarımada - özellikle Sultanahmet civarı; Çorlulu Ali Paşa Medresesindeki nargile; Ağa kapısında Osmanlı şurubu içerken seyredilen haliç; Sülaymaniye'deki tarihi kuru fasulyeciler; sahaflar çarşısı; Lalelideki labirent kitabevi; Gülhane parkı; set üstü; yürürken kafa dağıtan Kabataş-Ortaköy arası; bazen komik, bazen hüzünlü olan ama her zaman çok şey anlatmaya çalışan sokak isimleri, Fatih At Meydanındaki dayının yeri nam-ı diğer nostalji kafe; Beşiktaş Barbaros Meydanı; Beşiktaş Kazan; Moda 81300... vs vs vs

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kemancı'yı seviyorum. 95-96 döneminde her hafta gittiğim yer :))))

Zaten İstanbu'da başka bildiğim yer yok desem yeridir :)

1|0
    0|0
  • Kadıköy-Bostancı sahili arası: Huzurlu ve düzgün

1|0
    0|0
  • koyu bir fenerliyim ama İstanbulda en sevdiğim mekan beşiktaş inönü stadının önündeki trafik ışıkları,her ne kadar artık beraber değilsek de beni kısa zamanda mutlu eden insanla ilk buluştuğumuz yerdi...

1|0
    0|0
    • İlginç, ben de Beşiktaş'lıyım ama Bağdat Caddesi tarafını seviyorum en çok. Dolmabahçe ayrı bir büyüye sahiptir tabi.

• olaya noktayı ben koyayım o halde :) Koyu fenerliyim,bağdat caddesi civarında ikamet ediyorum :)

• Kendi semtim...Sahili, bütün mekanları kısaca herşeyi ile caddebostan

1|0
    0|0
  • semt olarak anadolu kavagı sessiz sakin doğayla iç içe bir yanın marmara bir yanın karadeniz daha ne olsun..

bir de taksim çalıntı bar harika bir mekan..

0|0
    0|0
  • elimde kahvemle kadıköy'den karaköye, haydarpaşayı, haremi, boğazı, tarihi yarım adayı izleyerek geçmek istanbul'a aşık olmak için yeterli.

1|0
    0|0
  • Tophana de tavla &nargile , Kumkapıda rakı & balık Taksimde Riddim & Eğlence Çengelköyde kahvaltı Kuzguncukta Aşk kaçamağı sahile sıfır bir bankda :)

0|0
    0|0
  • çengel de otururdum istanbuldayken, çengelköy güzeldir yaa

1|1
    0|0
  • istinye-yeniköy ikamet ettiğim yer kalabalık süper.

1|0
    0|0
  • balat

gece alcan beştane bira

yanında olta takımın haliçe sallıyacaksın bir yandan yudumlayacan

birde kafa dengi arkadaşın varsa fena

0|0
    0|0
  • istanbulun güzeldir ama o kadar çeşit insanlar olduki şu anki zamanda insanlar bozuyor.taksim demesin kimse herçeşit insan var 100/70 özürlü güzel insanların olduğu yer dünyanın en güzel yeridir.

0|0
    0|0
  • taklaköy

1|0
    0|0
  • nedenini bilmiyorum ama İstanbul'a geldiğimde Eminönü'nde balık ekmek yemezsem ex olurum

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Ankara'ya giden trene bindiğim yer, Haydarpaşa İstasyonu. Sevmiyorum İstanbul'u.

0|2
    0|0
    • Aynı fikirdeyiz. 1995 yılında bile kalabalığı sıkıyordu beni. :))

Gerçi Yahya Kemal BEYATLI, "Ankara"nın en güzel tarafı İstanbul"a avdet etmektir demiş. Yani Ankara'nın İstanbul'a dönüşünü severmiş.

O dönemlerde Ankara'nın bir köy görünümünde olduğunu düşününce, bugün yaşasa acaba aynı lafı söyler miydi diye düşünüyorum.

• @ismimhakan: Aynen.

• Tarihi yarimada; hemen hemen her yerine bayilirim...Simdi surasi da burasi da diye baslayacagim uzun olacak; seviyorum ben Istanbulu , heryerini, kesmekesini bile...Daha icten ve canli bir sehir hayal edemiyorum artik.

0|0
    0|0
  • taksim istinye çağlayan kadıköy kuzguncuğu severim emirgan güzel adalar daha çook..

0|0
    0|0
  • Taksim çok eğlenceli tiplerle dolu.O yüzden taksimi severim...

1|0
    0|0
  • ortaköy ,beşiktaş

bebek

bağdat caddesi

1|0
    0|0
Yükleniyor...