Yabancı Film ve Dizi İzleyerek İngilizce Öğrenilir mi?

Düşünüyorum hani bir bebek konuşmayı çevresinden öğreniyor. laf tabiri ile ulan 5 yaşındaki gavur ingilizce konuşuyor biz konuşamıyoruz. demekki beş yaşına kadar çevresindeki seslerle öğrenmiş o konuşmayı. kursların yeterince eğittiğini sanmıyorum yabancı filmler izleyerek zamanla neyin ne olduğunu öğreniriz gibime geliyor hani bir bebek gibi bizim çevremiz de o filmler olacak. Mesela fallout 3 oyunu full yabancı oyunu günlerce oynaya oynaya bişeyler kaptım artık sizce nasıl fikir :)
Güncellemeler:
+1 yıl
altyazı olmayacak full ingilizce konuşma olacak bebek rolunde olup dinleyerek ve görerek öğreneceğiz zaman alacaktır ama hergün saatlerce yabancı tv, animasyon filmler ve diğer normal filmler izleyerek. Neden olmasın ki bize konuşmayı birisi mi öğretti ? kendimize çevrede duyduklarımızı aşıladık beynimize bu da öyle olur diye düşündüm..
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

  • www.couchsurfing.org

    Buraya üye ol, yabancılarla buluşmalar falan düzenleniyor, onlar Türkçe öğreniyor, sen İngilizce, yada hangi dili istersen, ona göre etkinlikler var,

    yabanclı insanlarla gez toz, anlaşmaya çalış, kurstan çok daha kısa sürede öğrenirsin, kursa gir, gramer öğren, konuşmak içinde bu siteye bak

  • öğrenilir. ancak aynı filmi, öncelikle ingilizce altyazılı izlemelisin. daha sonrasında türkçe altyazıyla. zira filmlerdeki replikler çok hızlı olduğundan altyazısın olarak ingilizcesini de biraz anlaman zor... tabi bunun yanında bilmediğin kelimelerinin yazılışlarını da görmüş oluyosun.

En İyi Kız Görüşleri

  • cok iy fikir bu ben turkceyi oyle orendim zaten 7 yasimdan beri evimizde turkce kanallar var ve hep dizi izliyorus ama hic Turkiyeye gitmedim daha:)

    • değil mi hergün birkaç saat izleyince zamanla öğrenir insan sonuçta biz de konuşmayı aileden mahalleden öğrendik birisi demedi ki gelmek budur gitmek budur hatta demesi için onu anlamamız lazım :) göre göre öğreniriz gibime geli,yor

    • evet birde inglizce konusan arkadasin olsa onunla yazismakta daha kolaylastirir benim arkadasim turkiyeden ben onla 4 senedir konusuyorum hersey ogretio bana :D

    • sen de ona öğretirsin artık :)

  • Öğrenirsin biraz, aksana alışırsın ama tam çözmen yıllarını alır. Uğraşıp çalışsan üstüne film izlesen daha etkili bence.

    • evet uzun yıllar alır ama olur sonunda bence hani sadece bir iki yıl kursa gitmek çatır çatır konuşturmuyor insanı

    • kendin uğraşman lazım

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10 7
  • temel varsa çok güzel öğrenilir

    ben öyle yaptım

    • kurs + film diyosun yani tabi böylesi daha iyi

    • sonuçta filmde gramer filan dinlemez adamlar, o yüzden temel önemli ing altyazı ile süper geliştirir

  • Sıfırdan öğrenebileceğini sanmıyorum. Ama geliştirmene yardımcı olur.

    • neden öğrenemeyelim ? doğduğumuzda da sıfırdık aileden mahalleden öğrendik zamanla şimdi ise karşımızda ekran var sadece

    • Sadece konuşmayı öğrendin mahalleden. Gramer kurallarını hatta yazmayı ve okumayı değil.

    • konuşmayı okuma yazmadan önce öğrendik bu yüzden yine önce konuşmayı öğrenmek daha mantıklı diğer türlü unutkanlık olacaktır ama konuştuğun öğrendiğin bir dili unutmazsın. yazmayı sonra da öğrenirsin

  • Hem de nasıl

  • öğrenilmez ama yabancı dilini geliştirir, kelimeleri daha doğru şekliyle algılarsın, daha düzgün konuşursun ve yabancı müzik dinlemekte aynı etkiyi yapar

    • neden öğrenemeyelim ? doğduğumuzda da sıfırdık aileden mahalleden öğrendik zamanla şimdi ise karşımızda ekran var sadece

    • 2 si farklı :) öyle kolay olsaydı öğrenmek herkes film izler öğrenirdi kursa falan gerek kalmazdı

    • kursa gidenler ingilizce biliyor mu yani :)

    • Hepsini Göster
  • bazı kelimeler kulak aşınalığı oluyor ama bir altyapın yoksa öğrenilmiyor.Şahsen ben hep yabancı altyazılı olarak seyrederim ingilizceyi belli başlı cümleler dışında sökemedim :)

    • tek tük izleyerek demiyorum hergün izleyerek üç beş yıl sonra bişeyler kapar insan gibime geliyor

    • 2000 yılınsdan beri sadece altyazı filmler seyrediyorum evet cümleler vs çok fazla anladığım oluyor.Ama bende temel yok işte bu yüzden olmuyor.Sen dene bakalım olucak mı

    • hergün yada iki günde bir

    • Hepsini Göster
  • altyazı da ing olunca daha iyi olur. biz ünideyken hazırlık sınıfında böyle yapıyorduk. ses ing altyazı da ing. sebebi ise hem görsel hem işitsel olarak öğrenmek.

  • öprenilir ama daha çok aksanı kaparsın.En çok cümle kurmaya çalışarak öğrenirsin biriyle sürekli ing konuş bence

  • Şahsen bana çok artısı olmuştur hayatım boyunca.. Ama İlk sebep filmlerin orijinalliğini bozmamaktır altyazılı seyretme sebebim..Dublajdan nefret ettiğimden ötürü.

    • bende genelde öyle izlerim bu yüzden dual indiririm

  • Öğrenilir ama sanki İngilizceden başka bir dil bilmiyormuş gibi izleyeceksin.

  • öğrenilmez ancak gelişimine katkısı olur

    • neden öğrenemeyelim ? doğduğumuzda da sıfırdık aileden mahalleden öğrendik zamanla şimdi ise karşımızda ekran var sadece

    • dil edinimi kuramını 3 cümleyle çökerttin bravo

    • Haklıyım ama bize konuşmayı kursta öğretmediler :)

    • Hepsini Göster
  • sıfırdan öğrenemezsin. ama biliyosan , geliştirebilirsin.

    • neden öğrenemeyelim ? doğduğumuzda da sıfırdık aileden mahalleden öğrendik zamanla şimdi ise karşımızda ekran var sadece

    • aynı şey değil :((((((88888

  • Kurslar sadece grammar ögretır . filimlerle bıraz zor cunku orda kısalttmalar yaparlar kelımelerı yuvarlarlar bebekken duyup ögrenme olasılığımız daha kuvvetlıdır fakat buyudukce bunu uygulayarak , kullanarak yanı konusarak ögrenırız .

  • Alt yazili izlemenin faydasi olur, ayrica kulaginda alisir .

    • altyazısız olmalı ünkü altyazıyla insan oraya dikkatini veriyor ama full yabancı olursa ne oluyor diye anlamaya çalışırlar

  • Elbette öğrenilir , yabancı şarkı dinleyek , yabancı film izleyerek hatta yabancı alt yazılı film izleyerek :)

  • bi süre sonra ister istemez belli kalıplar hafızaya işleniyor o açıdan fayfalı ama tam anlamıyla öğrenmek için ne yapmak lazım bende bilmiyorum türlü türlü yöntemleri var

    • bence bir insan sürekli hergün yabancı film tv izlerse 5-10 yıl sonra takır takır konuşur ama hergün izleyerek. biz konuşmayı nasıl kurta öğrenmediysek onu da kursa gitmeden öğreniriz gibime geliyor

    • öyle yapmak sadece "listening" kısmı için faydalı olur. akıcı bi şekilde konuşabilmek için yurtdışında veya skype gibi programlarla yabancı biriyle pratik yapmak gerekiyor sadece izlemek yetmez. bende öğrenmek için uğraştım bi ara ama boşladım. 5-10 yıl film izlemenin dışında diğer yöntemleriyle birlikte üzerine yoğunlaşmak gerekiyor ama bende o azim yok

    • tabi sadece film yerine filmler + kurs + özellikle bir arkadaş. temeller olduktan sonra bir arkadaş edinip sohbete başlanmalı zamanla iyice söker insan

  • Bana mantıklı gelmiyor. Eğer biliyorsan dinleme ve telafuzunu geliştirebilirsin hatta kelime haznen bile gelişir ama bilmediğin bir dili öğrenmek bence mümkün değil. Bebek örneğini de doğru bulmuyorum çünkü o zamanki beyin yapısı ve psikolojik olgular tamamen farklıdır. Çocuklar birçok şeyi bizden daha çabuk kavrayabilirler.

  • evet çok faydalı oluyor. speaking de değilde listeningde çok faydalı. duyduğunu çok rahat anlayabilrsin.