"Annengilee selaam söyleeee" derken neden ''aleyküm selam iletirim '' deriz?

sorum saçma gelebilir :D ama merak ediyorumm, neden derizz böyle ?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü selam vermek sünnet, almak ise farzdır. Soru saçma değil bana göre böyle şeyleri araştırmak takdiri hak ediyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• selam vermek sünnettir almak farzdır. yani belki selam vermek zorunda değilsin ama verilen selamı düşmanında olsa almak zorundasın. selamı bi tanıdığına gönderiyorlarsa onun yerine sen alıyorsun. vekil oluyorsun

0|0
    0|0
  • Ben tamam soylerim derim. Onaylamak icin. Genelde de unutulur soylenmez zaten.

0|0
    0|0
  • o degil de bu benzin fiyatlari nereye gidecek boyle

0|0
    0|0
  • açıklaması...allah selamını annenlere ilet der aracı olanda aldım iletirim anlamında... selam anlamı allahın koruması bereketi üzerinde olsun demektir

0|0
    0|0
  • onun yerine şu an ben aldım emaneti.ıletirim demek

0|0
    0|0
  • selamı almak farz olduğu için olabilir.

0|0
    0|0
  • Arkadaşım ilk selamı senin almanlazım çünkü selamı annene söylemeyi unutabilirsin

0|1
    0|0
  • selam demenin karşılığı aleykum selamdır çünkü unutursam falan diye önceden karşılığı verilir..

0|0
    0|0
  • cisimi ediyom cisimi ediyom popom kuru kaliyooo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Unutulur da söylenmezse Allah'ın selami boşta kalmasın... diye açıklamıştı anneannem ben küçükken :)

0|0
    0|0
  • Ben baş üstüne derim :D

0|0
    0|0
  • Cünkü belki unuta biliriz annemize söylemeyi, bu yüzden annemiz şu an yanimizda olmadigi icin biz aleyküm selam deriz .. Bide selam almak farzdir ...

1|0
    0|0
Yükleniyor...