Temmuz Ayının Son 4000 Yılın En Sıcak Ayı Olduğunu Biliyor muydunuz?

NOAA, sıcaklık kayıtlarının 1880 yılından itibaren kayıt altına alınmaya başladığını ancak geçtiğimiz temmuz ayının yer yüzünde son 4 bin yılda görülmüş en sıcak ay olabileceğini tahmin ettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz temmuz ayının bugüne kadar kaydedilmiş en sıcak ay olduğu açıklandı.

Sıcaklık kayıtlarının tutulduğu 1880'den bugüne kadar geçtiğimiz temmuz ayının yeryüzünde görülen en sıcak ay olduğunu açıklayan Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), bunun rekor olduğunu dile getirdi.

NOAA rekor sıcaklığın tüm dünyada yaşandığını bildirdi. Kurum bu yılın ilk yedi ayının da yine kaydedilen en sıcak dönem olduğuna işaret etti. Kurum, bugüne kadar elde edilen son veriler ışığında 2015 yılının da görülen en sıcak yıl olabileceğini tahmin ediyor..
Temmuz Ayının Son 4000 Yılın En Sıcak Ayı Olduğunu Biliyor muydunuz?
NOAA gibi rekor sıcaklıkla ilgili NASA ve Japon Meteoroloji Kurumu’nun da aynı verileri elde ettikleri görüldü. NOAA iklim uzmanı Jake Crouch "Bunun böyle olacağını öngörüyorduk ve veriler bizi teyit etti. Dünya ısınıyor, sıcaklar da artmaya devam ediyor." diye konuştu.

NOAA, sıcaklık kayıtlarının 1880 yılından itibaren kayıt altına alınmaya başladığını ancak geçtiğimiz temmuz ayının yer yüzünde son 4 bin yılda görülmüş en sıcak ay olabileceğini tahmin ettiklerini söyledi. İklim uzmanları NOAA verilerinin geçen ayın dünya Tunç Çağı'ndan bu zamana gördüğü en sıcak ay olabileceğini dile getiriyor.

BU KIŞ EL NİNO'NUN VURMA İHTİMALİ YÜZDE 90

Okyanus üzerinde fırtınalar oluşmasına sebep olan El Nino sisteminin bu yıl 1997 yılındakinden daha fazla etkili olabileceği belirtiliyor. NOAA'ya göre El Nino'nun Kuzey Yarımküre'de 2015-16 kış mevsiminde görülme ihtimali yüzde 90 ve bunun erken ilkbahar dönemine kadar sürme ihtimali de yüzde 85. NOAA verilerine göre temmuz ayı içinde ortalama küresel sıcaklık 20. yüzyıldaki ortalamanın 1.46 fahrenheit üzerinde seyretti.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@Yarımkilokıymaefekti @TerazininHúznù @CeyCess @aerolite @Bakırköylüm @Hpolat0121 @ulasy @mehcab @EniyiYorumcu @lenii @s5xI4

@Dumannnnn_y @irmolika @TersHatun @Anthemiss @bynay @gul-receli-tukenmiş @SAKAT_SİNEK @minik_şirine @ismiyook

  • Evet Biliyordum.
    A seç
  • Hayır İlk Defa Öğrendim.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
En İyi Görüşler Seçilecektir.

0|0
17

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...