Levent Üzüm'cünün acısını hepimiz Paylaşıyor muyuz? Yaptığı Açıklama?

Siyasal duruşu yüzünden Türk sanatçı'sı Levent Üzüm'cünün İstanbul Şehir Tiyatrolar'ından uzaklaştırılması. Bizi içten içe üzüyor. Sürgünler, hapise atmalar, uzaklaştırmalar, men etmeler ile bir yere varılmayacağını halk bir kez daha göstermeli diye düşünüyorum. Bir Ahmet Kaya rezilliğini daha kaldıramaz bu ülke. Bu olayı destekleyen arkadaşları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum acaba aynısı onlara olsaydı ne düşünürlerdi. Biraz empati yapsak dünya çok daha güzel bir yer olacak.

Levent Üzüm'cünün acısını hepimiz Paylaşıyor muyuz?Yaptığı Açıklama?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• öyle bir ülke olduk ki sanattan , şarkılardan türkülerden korkan bir ülke...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Gerçek bir sanatçı duruşu da böyle olmaz mı zaten?
    Mesela bu adam dururken Yavuz Bingöl sanatçıdır denir mi?

0|0
    0|0
    • O da sanatçıdır ancak siyasi duruşu akp değilde mhp iktidar olsaydı değişir miydi bilinmez çoğu kişilerce yalaka olarak adlandırılır.

• Ben artık Akp de bir siyasi görüştür, saygı duymak gerek diye düşünmüyorum. Önceden de sevmezdim ama saygı duyardım. Artık saygı yok. Bu kadar çamura batmışken..
      Ve eskiden halkının yanında durdu, yalaka olmadı diye ne sanatçılar sürgün edildi, öldürüldü. Gerçek sanatçı bunu yapar.
      Kendisi sanatçı değil zanaatkardır. Yani bu işi sadece para için yapıyor.

Erkekler Ne Diyor 4

• Tasvip etmiyorum tabi ki. Levent Üzümcü ve Gezi ile taban tabana zıtımç Bazı barzolar şimdi Akpli zanneder, Akpli de değilim. Fakat şu var, ulusalcı kesim, bir dönem kapalı kadınları devlet dairelerine sokmazlardı. Ne bileyim, örtülü diye, kızı diploma töreninden attıklarını bilmeyenimiz yoktur herhalde. Bugün Levent Üzümcü diye ağlayıp da, örtülü kadınların hakları hunharca gasp edildiğinde ses çıkarmazsanız, siz de bu bölücülüğe katkı sağlamış olacaksınız. Özgürlük herkes için.

Keşke ülkemde bu kadar ayrımcılık olmasa ama, biliyoruz ki oldu, olmaya da devam edecek. Yarın Akp iktidarı gittiği vakit, sol, ulusalcı bir iktidar geldiği vakit, bu kez Levent Üzümcü ve onun gibi düşünenler, tekrardan bugünlerin hıncını, dindar kesimden alacaklar. Bu böyle geldi böyle gidiyor. Gram şaşma olmayacak, emin olun.

0|0
    0|0
    • Başörtüsü yasağı chp döneminde gelmemiştir. Ayrıca başörtüsü yasağı bankaların batışı sosyal ihtiyaçlarının karşılanmaması rezillikleri DP dönemi 1950-1960 darbeyi Alparslan Türkeş yapmıştır ayrıca darbe yıllarında amerika ermperyalizmine karşı çıkan gençler öldürülmüş siyasi bir leke olarak Türk tarihine kazınmıştır daha sonraki devletlerde anap partisi yönetimi özal dönemi ecevit dönemi demirel dönemi shp-hep dönemi dsp-mhp-anap dönemidir. Şimdi bu dönemdeki siyasilerin üzerinden Sosyalist enternasyonel chp'li sol kesimi suçlamak sizcede mantıksız değil mi.

• Ben derdimi anlatamıyorum. 700 kere de yazsam değişmeyecek galiba. Allah selamet versin hadi.

• Kardeşim sen şimdi kendini bilmez birisi için tüm partiyi suçluyorsun o sözü kılıçdaroğlu söyleseydi ben hemen bu gün o partiyi desteklemekten vazgeçerdim.

• Ölüye dahi saygısı olmayanın, değil sanatçıya , insana bile saygısı yoktur. Yok zaten..

0|1
    0|0
  • Ülkeyi kaosa sürükleyen geziciler için elbette ceza olmalı.
    Devlete karşı durursan devlet sana aferin demez herhalde.

0|0
    1|1
    • Devlet ecdadmızın tarihi eserini yıkmaya çalıştı. Anayasayı çiğnedi. Devlet AOÇ sınırlarını ihlal etti saray ve yol yaptı. Anayasayı çiğnedi. Devlet hırsızlık ve yolsuzluklar yaptı. Anayasayı çiğnedi. Ayrıca levent üzümcü gezi olaylarında yer almamış sadece desteklemiştir.

• Peygamberimize küfreden bizden değildir

0|0
    0|0
    • yaptığınız şey milleti proveke etmek yalan yanlış haberlere dahil etmektir levent üzümcünün gezi olayları desteklemesinden sonra atılan asılsız iddia yandaş medya tarafından bile iddia olmanın ötesine geçmemiştir.

• ulan sürekli yalan ve iftiradan başka bir şey bilmiyorsunuz albayrak gurbunun akp yandaşı gazetesinde bile yazıyor yalan olduğu. Ak trol.

www.milliyet.com.tr/.../default.htm

• hadi hakaret etmedi gereksiz zarardan başka bişey olmayan gezide yer aldı. hakaretten başka şeyler beyniniz basmıyo...

Yükleniyor...