İnsanlar paraya bu kadar değer yüklemeseydi dünya nasıl bir yer olurdu?

Sırf sümerlilere parayı buldukları için kin kusasım var. Bugün emperyalist kapitalist sömürgeci güç tutkunu devletlerin oluşumların temelini atmış. Para insanların ürettiği sadece soyut olarak değeri olan bu değeri insanların yüklediği * boktan bir şey insanlar para için birbirini öldürüyor. Karnım doysun insna gibi yaşayım sanatla bilimle uğraşayım yeter. Yok yat villa rezidans şirketler holdingler bankalar olacak. İnsanları yönetecek azarlayacak insanın insana zarar verdiği bir dünyadayız. Benim düşüncelerim bu sizler?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Lidyalılar buldu parayi

0|0
    0|0
    • Hass.. sümerliler yazıyı bulduydu adamların günahını aldım. Şimdi ben bayaa utandım geri çekiliyorum.

• Teşekkürler (: sorunun kaynağına inmek gerekir

• Yalnız yazı olmasaydı mağara adamından fakrımzı kalmazdı gelişemezdik.

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet tabiki çok kötü yanları var bazen ben de düşünüyorum bunu ; ama para olmasaydı belki herkes tembel olacaktı kimse bir şey için çalışıp çabalamayacaktı

0|0
    0|0
    • Herkes istediği şeyi yapacaktı. Para mal mülk için değil kendin için insanlık için uğraşacaktın. Atatürk para kazanmak için mi onca savaş geçirdi 4 saat uykuyla durdu boğazını meydanlarda patlattı silahını ateşledi. Che guevara para için mi o devrimleri gerçekleştirdi sömürgecileri kovdu. Nikola tesla yaptığı araştırmaya sponsor bile bulamamıştır. Nikola tesla yaptığı buluşları hayata geçirmek için hiç parası olmadı ama şu anki teknoloji onun buluşlarına borçluyuz bu adam para için mi yaptı. ya da sanatçılar bu adamlar para için mi çabalıyor sanıyorsunuz sanatı sanat için yapıp dinleyici/izleyici/okuyucu kitlesine sahip olup insanlara kendiş düşüncelerini aktarmak için bunu yapıyorlar. Para ister istemez geliyor yaşamlarını sürdürmek için ama para olmasaydı sömürgeler kapitalistler emperyalistler güç tutkunları katliamlar olmazdı.

Erkekler Ne Diyor 1

• para olmasaydı dünya çok daha iyi bir yer olurdu

0|0
    0|0
Yükleniyor...