İçinizde İncil'in değiştiğini ispat edecek var mı?

evet merak ediyorum sorulmara cevap verir misiniz?
İncil ne zaman değişti İsanın ölümünden sonra mı önce mi? İslamdan önce mi sonra mı?
İncili değiştirenler kimlerdi? Kaç kişi bir araya gelip değiştirdi değiştirme işlemi kaç saat kaç dakika kaç hafta gün sürdü. İncili değiştirenler nerede toplandı hangi şehirde ülkede hangi mahallede caddede yaptılar bu işi. İncili değiştiren kişilerin adı soyadı neydi bunlar hakkında ne gibi bilgilere sahipsiniz

Güncellemeler:
ayrıca inciline nereleri değğişti hepsi mi belli bir kısmı mı? hangi ayetler çıkarıldı hangi ayetler eklendi kaç ayet çıkarıldı kaç ayet değiştirildi ekleme yapılan kısımlar nereler çıkarma yapılan kısımlar nereler değiştirme yapılan kısımlar nereler

biraz zor soru oldu cinsel yaşamda uğraşan arkadaşlarımız için :)
aam.s1205.t3isp.de/...l-kitap-ve-tanri-soezue.html
www.meryemana.net/.../sayfa-3

artık müslümanlar dört incil 3 tanrı hikayeleri ile karşımıza gelmesinler çok komedi ve gülünç oluyorsunuz kendinizi bize güldürüyorsunuz

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• İsa vahyedilenleri bir yere geçirmeden öldü (bu hıristiyan insanların kabul ettiği Islamiyete göre ölmedi.) Isa 'nın havarileri de (galiba 12 havari vardı.) Kendi bilgilerine göre ve isadan duyduklarını gördüklerini kağıda geçirdiler. incilin böyle dolayli yoldan nakledilmesi de yozlaştığını ve isanin söylediklerinden uzaklaştığını kabul etmemize sebep oluyor.

0|0
    0|0
    • incil gökten inen bir kitap değidlir sizin sandıgınız gibi isanın kendisidir. bu iddianız değiştiğine kanıt olamaz sorularıma kimse cevap vermiyor kendi kafasında uydurduklarını yazıyorlar tarihsel referans kanıt sunamıyorlar bir belge ibra edemyorla r

• Eğer incilde mantık ariyorsan ya da kanit vazgec bence ateist ya da deist ol

• lafı kıvırma hadi soruya cevap ver.
      hrsitiyan olmak veya hrsitiyan adı sizi o kadar korkutuyor ki ateist olmayı yegleyecek kadar hrsitiyan düşmanısınız ve kıskançlıktan çatlıyorsunuz

En İyi Erkek Görüşü

• hangi incili kastediyorsun?
    ona göre cevap verelim

1|0
    0|0
    • incee :D

• kardeş 1 tane incil yokki
      uydurmakla kalmamışsınız sapıtmışsınız
      allahı 3 lemişsiniz
      isa peygamberi ilahlaştırmışsınız bu çok büyük bir günah
      son kitap kuranı okumuyorsunuz

• klasik müslüman masalları işte bir sürü incil 3 tanrı kendinizi bize rezil kepaze ediyor gülünç duruma düşüyüryorsunuz son kitap mı :) bak sen öylemişymiş

Kızlar Ne Diyor 2

• Değişmiştir değişmemiştir şahsen ben başkalarının dinine karışmayı pek sevmem tek bir şey son kitap Kuranı Kerim o gerçekten değişmemiştir Allah önceki kitaplar değiştiği için Kuranı Kerim i yollamıştır pek bir tartışma konusu göremiyorum Kuranı Kerim değişmemiş İncil in değiştiğine inanmıyorsun o zaman şu an bu yolla Kuranı Kerim in değişmiş olduğunu mu (haşa) söylüyorsun? tek takıldığım nokta bu yalnız :D İncil değişmese Kuranı Kerim le aynı olurdu kardeşim? eğer Kuranı Kerim in değiştiğine inanıyorsan vah vah biraz google da gezin knk ;)

0|0
    0|0
    • İnternet değil de çok güzel kitaplar var oralardan araştır ayrıntıları

• Hiç umurumda değil, Müslüman da değilim ama buraya gelip Haç resmiyle propoganda hoş kaçmıyor. Gerçek dinini biliyoruz, yapma.

0|0
    1|0
    • anan baban sülalen de müslümandır şimdi senin vah vah yazık

• Eğer şu zamanın bozukluğundan iğrenip ecdadın şerefli tarihini özlemek gericilikse, her namuslu Türk vatandaşı gericidir... - Cemil Meriç.

• NE DİYE ŞİKAYET EDECEM SENİ KIZIM HEM RESMİNDE NE VAR Kİ

Erkekler Ne Diyor 3

• kesinlikle değişmiştir bunu ben değil papa da patrik de biliyor bu bilinen bir gerçek.

0|0
    0|1
    • değişti ise hadi ispat et öyle papa biliyor patrik biliyor fısıltı gazetesinin haberlerinden duydugunu satma bana
      kesinlikle değişyise hadi cevapla nasıl değişti tek tek hepsini açıkla

• ya tamam kanıtla diyorum nasıl oldu tık yok papa biliyor pavlus yaptı şu oldu bu oldu. ama kanıt yok

• bak şimdi yaaa günümüz tarihçileri isa diye birisinin yaşadığına bile şüpheyle bakarken roma belgelerinde bile adı geçmezken sen bana kanıtlamaktan bahsediyorsun
      bir kere hazreti isa içine doğduğu roma egemenliğindeki yahudi toplumu tarafından da putperest romalılar tarafından da kabul görmedi hem yahudiler hem de romalılar tarafından çabucak ortadan kaldırılmak istendi
      ama istediklerini elde edemediler hz isanın tanrıdan ulaştırdığı mesaj bu gün milyarlarca insan tarafından kabul görüyor Allah bir şeyi isterse önünde kimse duramaz ama insanoğlu görünmeyen bir tanrıdan çok gördükleri dokundukları tanrılara inanmayı tercih etmişlerdir hep
      hz isanın tanrının oğlu ilan edilmesi roma pagaznizminin etkileriyle olmuştur onun haricinde tanrıdan gelen mesajlar ana hatlarıyla korunmuş ama zaman içerisinde onlarca birbirinden farklı incil ortaya çıkmıştır ve bu değişik inciller ms. 300 lü yıllarda iznik konsülünde imparator justinyen döneminde 4 e indirilmiştir.

• bizi yorma sen incilin değişmediğini isbat et. nasıl olsa bizler ''cinsel yaşamda uğrasıyoruz''.

0|0
    0|1
  • Git papazlara sor onlar bile kabul ediyor değiştiğini. Ama onlar kuranın da değiştiğini ispat ediyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...