Neden Çoğu Türk Yapımı Film Yabancı Bir Filmden Uyarlanmış Oluyor?

Gerçekten bunu her gördüğümde üzülüyorum. Çok iyi sanatçı, yönetmen dediğim insanlar bile buna alet olmuş durumda. Sanat böyle bir şey mi? Aslında doğru soru şu olmalı: "Bu sanat mı?"

Mesela Benim Dünyam filmi. İzlerken gerçekten güzel ama kötü işlenmiş bir konu olduğunu düşündüm. Geçenlerde Black diye bir film açtım ve neredeyse konuşmalar bile aynıydı. Uğur Yücel olsam adımı böyle bir şeye karıştırır mıydım bilmiyorum ama artık benim için bir filmi izleme nedeni değildir kendileri.

Bir çok aşk filmi hatta artık çoğu dizi hatta ve hatta şarkılar bile uyarlama olmuş durumda.. Kendi adıma bu utancı yaşıyorum..

Deli Deli Olma filmini düşünüyorum. Ne güzel filmdir o. Çünkü izlerken bile anlarsınız o doğallığı. Aynı şekilde eski filmler..

Umarım bu lekeden arınırız. Umarım bir Tarık Akan, Kemal Sunal, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Şener Şen, Gülşen Bubikoğlu, Sadri Alışık, Münir Özkul, Ediz Hun, Necla Nazır daha gelir.. Tek özelliği sadece dış görünüşü olan bu oyuncu topluluğundan kurtuluruz.

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• TAKLİTLER aslını yaşatır diye bir söz var evet farklı birşey yapmıyorlar taklit ediyorlar yabancıları dilden dile geçiriyorlar..
    SADRİ ALIŞIK eski sanatçılardan bunuda alt gruptaki isimlere eklemek istiyorum..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eskiler iyi. Yeniler b*k .

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...