Ölümden sonraki ahirete inancınız var mı?

Ölümden sonraki ahirete inancınız var mı? Ölümden sonraki ahirete inancınız var mı? hesap vereceksınız?
Gerçek şu ki, kıyamet saati yaklaşarak gelmektedir, onda şüphe yoktur. Gerçekten Allah kabirlerde olanları diriltecektir. (Hac Suresi, 7)

• İnanıyorum elbet,
    89% (31)81% (22)85% (53)Oy Ver
  • İnanmıyorum.
    11% (4)19% (5)15% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Hayırlı cumalar.,
Guncell

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Zaten diğer dünya diye bir şey olmasa benim için bu dünyanın da anlamı kalmazdı nasıl olsa yok olucam diye kendimi öldürüp yaşamazdım. Ahirete inanıyorum tabiki bu dünyadaki her şeyin anlamlanmasını sağlayan en önemli şey sonsuz dünya

1|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 1-Kışın beyaz örtüyle vefat eden bitkilerin bahar geldiğinde canlandığına inanıp ahirete inanmamak nasıl oluyor?
    2- Boş bir sayfaya ayetler "Ve izes-suhufu nuşirat" düzenli ve intizamlı bir bir biçimde yazıldığını görüyorsunda ahirete inanmamak nasıl oluyor?
    3- Her yediğin yemek cisim kafesine girip ihtiyacın miktarında olanı beden denilen fabrikada işlenip gerekli olan yerlere iletiliyor ve kalsiyum kemiklere, fosfor gözlere gidiyor, ihtiyaç fazlası defnediliyor bunu görüpte ahirete inanmamak nasıl oluyor?
    4- Ebedi sevdiğin evladını, eşini, akrabanı ve bütün kainatı isteyen ebedi kabiliyet ve istidatlar sana verilmişken bunların yok olmasını istemeyen duyguların varken bunları ahirette sana verecek olan Cenab-ı Hakkın ahiret kavramını yaratamıyacağına nasıl inanıyorsun?
    5-Senin hukukuna tecavüz eden, hakkını yiyen ve sana zulmeden bir insan'dan hakkını alma'dan rahat edebilecekmisin?
    6-En önemlisi seni bu kainata bir gaye ve amaç için gönderen ve gözünün gördüğü, görmediği bütün güzellikleri yaratan ve senin aşk ile baktığın zerreye mevlevi gibi raks ettiren bir "ALLAHI" nasıl merak etmiyorsun?

1|2
    0|1
    • Ne güzel bir yazı buna daha sayamayacağımız kadar örnek verilebilir
      Bunu biz illa öyle yazdığı için kabullenmedik mantığımızı kullandık aklımızı kullandık ve inandık
      Bunu görebildiğimiz için şanslıyız

• Eyvallah...

Kızlar Ne Diyor 5

• Elbette inanıyorum. Amenna ve saddakna.

0|1
    0|1
  • inanıyorum

0|1
    0|1
  • Hep vardi hep olacak

0|1
    0|1
  • Elhamdülillah inanıyorum..

0|1
    0|1
  • A dedimm, inanıyorum

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Evet var..
    Ve şunada bir açıklık getirmek istiyorum kötüler cehennemde yanıp cennete girmeyecekler kötüyse cehennemde kalacaklar günahları çoksa
    Sevapları çok olan ise cennete gidecektir..
    Kur anda geçmektedir.

0|1
    0|1
    • Aynen müslüman olan bırısının gunahları agırlık gelır ıse cehenneme gırıp orada gunahlarının bedelını odetıkten sonra Allah dılerse onu cennetıne sokar ınsallah,

• Aynen bilader millet sanıyoki cezamı çekip cennete gideceğim yok öyle bir dünya

• Evet İnanıyorum

0|1
    0|1
  • Tabiki inanıyorum şükür.

0|1
    0|0
  • Ölümden sonraki hayata inanmıyorum.

0|2
    0|0
  • İnanıyoru mevet

0|1
    0|1
  • Bilimdir insanların rehberi, inançlardır düşünmeyenlerin mazereti..

0|0
    0|1
    • Düşündüğüm için inanıyorum bilim sana öldükten sonra ne olacağını açıklayamaz. Bu dünyaya geliş amacını açıklamaz. Düşünüyorum, düşündüğüm için inanıyorum. Vallahi uyanın artık!

• Açıklama düşünen insana yetmez.. Sana bin farklı açıklama yazarım ayak üstü öldükten sonrası için.. ispat gerekir değerli kardeşim.. Düşünmenin ne olduğunu bildiğine emin misin sen ?

• İspatlanmamış teoriler de vardır bilimde kanıt gerekmez bazen. Belki de kanıtlar gözünün önündedir ama sen göremiyorsundur. Uyku bile dirilmeye işaret öldükten sonra.

• İnanıyoruz Elhamdülillah

0|1
    0|1
  • var tabi sende sorun var galiba niye soruyorsun bu soruyu kardeş

0|0
    0|2
  • İnanıyorum

0|1
    0|1
Yükleniyor...