Her insanın en azından John Lennon Freddie Mercury falan bilmesi gerekmez mi?

Kim ne der beni ilgilendirmez ama şimdiki gençliğe bakıyorum da belieberlar directionerlar falan onları yargılamak istemiyorum ama her insanın en azından John Lennon Freddie Mercury falan bilmesi gerekmez mi? Tamam adalarını bilme ama The Beatles Queen falan olarak bilin Alice Cooper Sting bilin öyle değil mi ama?

0|0
821

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de yeni jenerasyondanım ve bu yeni jenerasyonun dinlediği müziklerden nefret ediyorum. Evet bu kadar basit, direk nefret ediyorum arkadaşım :) Büyük çoğunluğu bilgisayardan, programlardan yapılan şarkılara şarkı demeye dilim varmıyor. Yalnız olmadığımı bilmek güzel. Alice Cooper seven bi kız gördüm ya, vay anasını :))))

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• Necip Fazıl'ı, Nazım Hikmet'i, Peygamberimiz(s.a.s) dönemini, ulusal tarihimizi ne zaman öğrendikte bunlara sıra geldi?

2|6
    0|0
  • Herkesin

senin gibi düşünmesi gerekmediğini

Herkesin

senin sevdiğin sanatçıları sevmek zorunda olmadığını

Bütün bunların

gelip geçici takıntılar olduğunu

Zamanla öğreneceksin :)

1|2
    1|0
    • Herkesin düşüncesine saygım var ve başkalarının da olmalı herkes benim sevdiğim sanatçıları sevmek zorunda değiller hatta sevmesinler sadece bana kalsın ama genel kültür açısından bilmeleri gerektiğini de unutmamalıdırlar takıntıysa takıntı vakti gelince bırakırım ama şimdilik böyle ve böyle de gidecek :)

• Daha çok gençsin ve hata yapma şansın var

Hayat yolunda iyi eğlenceler :)

• "...en azından" sonra kendi kültürümüzden sanatçılar falan gelmesini bekliyodum. Hayal kırıklığına uğradım. :)

1|2
    0|0
    • Kendi kültürümüzden sanatçıları geçtim günümüzde batılılaşma yoğun olduğu için onlardan örnek verdim çünkü şuan onlar için önemli olan ordaki sanatçılar maaesefki :)

• Gerçek müzik göreceli bi kavram bence. :)

• Tabiikide göreceli bir kavram ama tek düze şarkıların gerçekten iyi olduğunu düşünmüyorum :)

• Cansın can.

1|0
    0|0
  • haklısın. yenilerden lana del rey takılıyoruz biz :)

0|0
    0|0
  • Haklısın, bastım five stars'ı

1|0
    0|0
  • zaten adımdanda belli ama yaşıtlarımın dinlediği müziği hiçbir zaman sevemedim :) bir insan beatles pink floyd queen led zeppelin gibi gruplar varken neden one direction dinler bu benim için büyük bir gizem :(

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • çogu mal sizin neslin

0|1
    0|0
  • Şimdiki gençlere bakıyosuuuuun seeeennn :) Doğru 20 li yaşlardasın neredeyse ömrün sonuna gelmişsin yahuuu..

1|0
    0|0
    • Biz eğitimimizi aldığımız zaman gelecek için okulda kalanlara vereceğiz bayrağı ve üniversite de çok uzun değil :)

• alice cooper ın burnuna hayranım stingin sesine,queen zaten efsane ama benim favorim bon jovi.beliberlardan hiç haz etmem justin bieberı yolda görsem döverim.

0|0
    0|0
  • 27 yaşındayım ortaokul,lise ve üniversite hayatımda o dediğin isimleri bilmiyordum.Halada bilmiyorum.

Kim olduklarını bilirim ayrı konu, fakat ne dinlerim; nede takarım.

0|1
    1|0
    • Ben kim olduklarından bahsediyorum arkadaşlarımın kardeşlerine sorduğumda falan yüzüme bakıp kalıyorlar dünya müziğine katkıda bulunmuş kişilerin en azından isimlerini bilmek de yeterlidir

• Bilmiyormuşsun diyeceğinize lütfen geniş çaplı araştırmanızı yapın :) Her neyse ergenliğe bağlayacağım "He he en reyiz sensin tamam."

• Neyse sen kendi çapında eğlen.Ben dönücem sana

• herkesin machine head dinlemesi gerek diyormuyum hayır banane çünkü...herkes nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşasın...

0|0
    0|0
    • Dinlemeleri gerek demiyorum one direction denilen grup zaten The Beatles özentisi bari orjinalini bilsinler diyorum dinlemek onlara kalmış

• peki abla ParaNorman animasyon filmini tavsiye ederim demin izledim hoşuma gitti hoşçakal...eyvallah :)

• Bende diyorum gençliğin Müslüm Gürses'i bilmesi lazım diye ama aldırış eden yok.

0|1
    0|0
  • bunları bılmemın ne faydası olucak cozemedım ayrıca bunlar kım necı

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum, çoğu kişi biliyor.Hatta bunlara klişe olarak bile bakanlar var.

0|0
    0|0
  • ben yabancı isimleri aklımda tutamıyorum napıyım :)

0|0
    0|0
  • bilmek gerekmez ki

0|0
    0|0
  • maalesef haklısın ama popüler kültür sel gibi işte karşısında duramıyor gençlerin çoğu kapılıp gidiyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Gençler önce Barış Manço,Neşet Ertaş,Aşık Mahzuni Şerif, Müzeyyen Senar,Zeki Müren, Ruhi Su gibi ülkemin müzikte çığır açmış insanlarını bilsinler. Bi söz vardı "Komşunun tabuğu komşuya kaz görünürmüş.".

2|2
    0|0
    • Çok tatlısın,yorumun gibi.:)

• Ya sosyal paylaşım sitelerinde lise dönemi gençlerin yaptığı paylaşımlara bakarak bir anda yaptığım bir şeydi ama gerçekten ayıp ettim :)

• bakma onlara sen. keremcem ilahtı bu ülkede 4 sene filan önce. bi Barış Akarsuya o sevgiyi haklı olarak gösterdiler gerisi boş

• Belieber nedir yahu ? Deli biber der gibi .

2|3
    0|0
  • Freddie Mercury 5 eylül doğumlu sanırım afrika kökenli ingilteye yerleşmiş bir ailenin cocugu. mercury ismi başak burcu olmasından dolayı kendisine verdiği isimdir. kedilere aşık , eşcinsel ve Aidsden ölmüştür http://www.youtube.com/watch?v=4ADh8Fs3YdU bu şarkısnın severim rahmetlinin evet biliyorum ama başım göğe ermedii:))

1|0
    0|0
  • müzik vs bunlar zevk işi . sen bunlardan hoşlanırsın diğeri başka şeylerden . takılmamak lazım. faydasız işler

0|1
    0|0
    • Benim demek istediğim ve pek anlayamadığınız şey beğenip beğenmemeleri değil sadece bilmeleri kim olduğunu bil ama dinlemek zorunda değilsin

• Ya Türkiyede daha Yavuz Çetin i bilmeyen adamlar var bunlara gelene kadar...

1|0
    0|0
    • Madem yabancı dinleyecekler onları bilsinler en azından tamam bazı şeyleri öğrenmek için geç kalınabilir ama zaten Türk sanatçıların bilinmesi lazım

• Kimse dediklerini bilmek zorunda değil. Ama şöyle de bir gerçek var ki bildiklerinin de onlara bir faydası yok. Hiç müzik dinlemesinler daha iyi diyorum onlar için, dinledikleri şey müzik de değil gerçi.

• müzik anlamında bakmıyorlar ki olaya .17 yaşında yakışıklı bir erkeksen sesin de idare ederse o yaş grubu kızları bi şekilde popüler yapıyor.artık gerçek anlamda müzik yapan kalmadı .insanlar disko sounduna kaydılar

0|0
    0|0
    • Evet zaten yenilerin anlamadığı müziğin tiple değil sesle yapıldığı

• belieber directionerlardan bırı değilim ama bu seni ilgilendirmez öyle veya degil kımse senın saydıkalrınıda bılmek zorunda degil şimdiki gençlermiş kendinizi nerelerde görüyorsunuz bilemıyorum ..

0|0
    1|0
    • Eğer John Lennon Imagine gibi bir şarkı yapıp dünyada bir şeyleri değiştirmeye çalışmışsa onu bilmek gerekir tek düze şeyler yerine insanlar biraz olsun genel kültürünü geliştirmelidir

• git ögret madem bu kadar içine oturdu

• Elimden geldiğince öğretiyorum zaten. :)

• Evet seni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...