Osmanlıyı en iyi anlatan kitap?

Kitabin adını ve yazarini yazarsaniz sevinirim. En detaylı ve akici vir şekilde doğru bir sekilde anlatan bir kitap istiyorum. Birsey bilmeyenler yorum yazmasin lütfen.

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kayı 1, kayı 2, kayı 3 osmanlının kuruluşunu anlatıyo.
    Tamamen herşeyiyle öğrenebilirsin aynı zamanda böyle setlerden oluşan güzel kitaplar var ben kayı serisini okudum harikaydı

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlının hangi dönemini anlatan bir kitap istiyorsun bir de hangi konuya odaklanmak istiyorsun bunları söylemen gerekir. Koskoca Osmanlıyı bir kitaba sığdıran tarihçi bulamazsın *-*

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• kütüphanelerdeki herhangi bir kitap olabilir ama direk googleye osmanlı yazıp vikipediyi okusan baya bişey öğrenirsin

0|0
    0|1
  • Sen Osmanlı'yı en iyi anlatan kitabı aramıyorsun. Osmanlı'nın yanlışlarını en iyi örten kitabı arıyorsun. Soruyu soruş şeklinden bile belli

0|0
    1|1
  • Hoş ve tarafsız, aynı zamanda tarihe çok farklı bir yerden bakan bir kitap:

www.idefix.com/.../tanim.asp

0|0
    0|0
  • Fetih için dünyanın ilk günü-beyazıt akman

1|0
    0|0
  • ilber ortaylı hocamızın yazdığı tarihin sınırlarına yolculuk ve osmanlı'yı yeniden keşfetmek 1-2 kitapları var bunları tavsiye edebilirim

0|0
    0|0
  • Öncelikle Kadir Mısıroğlu'nun Osmanlı Tarihi'ni öneririm. Ahmet Şimşirgil, Mustafa Armağan gibi isimlerin kitapları da olabilir.

0|0
    0|0
    • Kadir Mısıroğulları'ndan ancak soytarılık öğrenir. O kafasına taktığı Yahudi bir terzinin icadı fes, batı tarzı, sarık çirkin diye 1800'lü yıllarda zorla taktırıldı millete. Kafasındaki o fesle de antisemitizm yapınca götümle gülüyorum adama.

• Kimin icadı olduğu mühim değil. İslam'a uygun olup olmadığı mühim. Secdeye mânî olmayan her serpuş İslâm'a uygundur. Kadir Hoca aklının zekâtını sana verse evinin yolunu şaşırırsın. Karşısında üç dakikadan fazla kelâm edemeyecek insanlar, arkasından lagaluga yapıyor. Ben de bu modelleri görünce neremle güleceğimi bilemiyorum.

• Osmanlı öyle 1 kitipta anlatılmazki parça parça anlatılır zaten

0|0
    0|0
  • Atatürk'ün okuduklarını tavsiye ederim. aratırsan çıkar karşına.

0|0
    0|0
  • Kayı 1 ve 2 - Ahmet ŞİMŞİRGİL
    Deli Kurt - Hüseyin Nihal ATSIZ (tarihi roman)

0|0
    0|0
  • LeFerrari

0|0
    0|0
  • bilinmeyen osmanlı> ahmet akgündüz. bu biraz olsun merak kapını aralar diye düşünüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• En iyi anlatan kitap olmaz en taraflı kitap olur o

0|0
    0|0
Yükleniyor...