Nasıl kendimi geliştiririm?

çocukluğumdan beri kitap okumuyorum ama şu 5-6 günde 5 kitap bitirdim. hani böyle hiç okumadım küçüklüğümden beri neler yapabilirim sizce? hangilerini okumam lazım dünya klasiklerinin hepsini mi hani okulda okuyun diye önerilenlerin listesini yapabilir misiniz bana? kitap okumak haricinde kendimi nasıl geliştiririm? dergiler ve gazeteler yardımcı olur mu? eğer evet derseniz hangilerini almalıyım?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• belli bir tür okuyacağım diye sıkma kendini. beğendiğin kitapları oku. mesela bir yazarın kitabını beğendiysen diğer kitaplarını da arada oku. zaten dünya klasikleri okumayan kendini geliştiremiyor diye bir kural yok.

kendini geliştirmek istiyorsan. televizyon izleme, yapmaktan hoşlandığın hobiler bul kendine, güncel takip ettiğin köşe yazarları ya da bloglar olsun, yeteneklerini geliştir. ve günde bir kaç saatini düşünmeye ayır. düşün yalnızca. bir konu hakkında ya da bir şey hakkında.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sana okuman gereken kitaplari sirasiyla yaziyim. Bende hic kitap okumazdim sonra bir sardi simdi verseler butun kitaplari okurum :)
    Once turk yazar oku ben turkten baska okuyamiyorjm
    1. Piraye
    2. eroinle dans
    3. gizli anların yolcusu
    4. dönüş
    5. şamda bir Türk gelin
    6. Şahika Feraye
    7. incir kuşları

Bunlar benim en sevdiklerim en iyisi Şahika Feraye ama Pirayeden basla derim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• şunu oku veya bunu oku diyenlere aldırma kendin sevdiğin hoşlandığın türleri bul mesela ben fantastik kurgulara hayranım kimisi polisiye sever türlere bir göz at ona göre al ama tutup ta çok satanlara gitme her kitap çok sattığı için iyi değildir

1|0
    0|0
    • Haklısın bende o tarz seviyorum ama çoğu aldığım kitap popüler. O yüzden klasikler en iyi dedim. Birşey katmıyorlar insana fakat en azından hayal kuruyoruz. Seviyorum fakat yazılarını akıcı bulmuyorum nedense. Ne bileyim klasiklerden sonra :/ önceleri bende klasiklere ön yargılıydım

• yeni açtım o yüzden niyeyse öyle dedim kusura bakmayın :) evet anime aslında insanların neler hissettiğini önemsemem gibi şeyleri öğretti o da yardımcı oldu bana, bu arada çok teşekkürler :)

• rica ederim :)

• her kitap güzeldir. sevdiğin şeyleri okumaya özen göster mesela ben bir tane istediğim herhangi bir kitap 1 tanede dünya klasiklerinden okuyorum

1|0
    0|0
    • sevdiğim türler fantastik-bilim kurgu gibi şeyler. onlar insana cidden pek bir şey katmıyor. klasikleri okumam diyordum ama artık mükemmel olduklarını fark ettim biraz geç oldu ama :) teşekkürler öneri için

• rica ederim. fantastik-bilim kurgularında bazıları gerçekten insana hiçbirşey katmıyor

• Kitap falan yalan dışarıda tatbik etmen gerek çok okuyan değil çok gezen bilir farklı insanlarla muhattap ol farklı ortamlara gir yurtdışına çık falan falan falan

1|0
    0|0
    • Teşekkürler evet haklısınız :) okumakta lazım

• Aynen öyle asıl mevzu o bir konu hakkında konuşulurken o konuya hakim olabilmektir kendini geliştirmek bu yüzden kitabı falan at bir kenara ve daha yaşamsal bilgiler topla

• peki teşekkür ederim :)

• bende topu topu okudugum bir elin parmaklarını gemez ama kendimi geri kalmış hisstmiyorum ama tavsiyem başkalarının beğendiğini değil amacın kendini geliştimekse hangi tür seviyorsan ya da okumaktan bıkmam diyorsna onu al oku

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İlla temellerden başlamalım diyorsan
    İlk psikolojik roman: Mehmet Rauf-Eylül
    Batılı anlamda ilk roman: Halit Ziya Uşaklıgil- Mai ve Siyah (anlayabilene çok anlamlıdır)
    Yine halit ziya uşaklıgil aşkı memnu romanı da önemli bir eserdir filmdeki gibi düşünme:D
    İlk realist romanımız: recaizade mahmut ekrem- araba sevdası
    İlk yerli romanımız: Taaşuk-ı Talat ve Fitnat
    Reşat Nuri Güntekin- Çalıkuşu
    Onun dışında da canan tan'ın kitaplarını oku sürükleyici olsun dersen. Eroinle Dans, Piraye, Yüreğim Seni Çok Sevdi gibi

1|0
    0|0
    • Sevdiklerimin ve okumak istediklerini yazmışsınız :) Çalıkuşu ile zaten okumaya heveslendim çok teşekkürler :)

• Rica ederim:))

• kişisel gelişim kitaplrına bakabilirsin ilgini çekerse bikaç blog vardı çok güzel kitapların yorumlarını yapmışlar ve konu konu ayırmışlar istersen bir bakıyım bulursam url sini yazarım bide tabiki dünya klasiklerini okumalısın da mümkünse eğer dikkatini çekerse türk yazarların kitaplarını oku ama ben yapamıyorum onu işte malesef :D

1|0
    0|0
  • Hangi türden zevk alırsan onu oku, gazete-dergi dahil.

1|0
    0|0
  • Cin Aliden başla derim

0|0
    0|0
Yükleniyor...