Bir yunan efsanesi! Gerçek mıdır? Bu nasıl zihniyettir? Soktayim?

İlk paragrafı okumaniz yeterli.. Klasiklerden bu romanlara zamanım pek olmadı... yanı küçümser yorumlari olanlar yorum yapmayabilirler.
Bir yunan efsanesi! Gerçek mıdır? Bu nasıl zihniyettir?Soktayim?

0|1
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bahsi geçen yunan efsanesi titan Kronos'un babası Uranos'u hayalarını keserek öldürmesi ve kız kardeşiyle evlenip çocuklarının olmasıydı galiba.

1|0
    0|0
    • Bilmiyorum da... Garipsedim..

• Ya iyi de.. eşim dediğin şahıs belli.. evladım dediğin şahıs belli... Hiç bir aklı dengesi olan bir toplumda bunlar olması. sozkonusu olamaz...
      Hem. malesefki... her konuda her şekilde çok iyi empati kurabildigimden , kahroluyorum işte..
      Hem malesef günümüzde de varmış ya böyle şeyler... yanı o efsane bile olsa..:((

• Ee tabi günümüzde bu sapkınlık, hastalık, psikolojik rahatsızlık v. s olarak kabul ediliyor doğal olarak.
      Benim sana anlatmak istediğim bundan dolayı mitolojik hikayelere değil de Freud'a kızman gerektiği :)
      O çakalın başının altından çıkıyor hep bunlar. Onu bunu örnek gösterip sürekli didikliyor bu konuları.
      Ha şu da var. Mitoloji dedim ama bu tip şeyler eski roma ve mısır da yaşanan gerçek hayatta da vardı.
      Sadece hikayede kalmadı yani.
      Ancak insanlığın genel ahlak anlayışı değişti ve haliyle bugün her toplum açısından sapkınlık olarak kabul ediliyor.

En İyi Kız Görüşü

• Oidipus kompleksi midir o?

1|0
    0|0
    • Oedipus evet... iyyy içim kalktı ya...

• İşin kötüsü dogurdum diye o ana çıkar gelir...(analigin yuzkarasi)) gerçek anadan daha gerçek anaların elinden alınır ya işte ona kiziyorum!
      Cok kötü oldum.. benim. annem bana insanligi da, anneligi de , ablaligi da , öğretmenliği de , doktorluğu da , çok küçük yaşta öğretmek. zorundaydı çalıştığını cin... kardeşim için... sindiremiyorum... hani kotuyum diyoruz ya çok ozur dilerim. Bizim hiçbir b. kumuz. yok!!!

• Evet öyle. Zaten bu tür şeyleri gördükçe yaşadığımız şeyler, dert ettiğimiz olaylar saçma geliyor.

Erkekler Ne Diyor 2

• bunun örnekleri var ki zaten

internette haberlerde aratman yeterli

1|0
    0|0
    • İnternette bu tarz ahlaksi seyler arastirmadigim için gormemisim.. üstelik önce annesinden iki ki çocuk yapıp , sonra o kızıyla da birlikte olan ve anne babasını da öldüren bir zihniyeti tanimlicak söz bulamıyorum.

• ben haberlerde görmüştüm. amerikadaydı sanırım. çocukları ile ilişkiye giriyordu. hatta çocuğundan çocuğu olmuştu. ve çocukları bodrumda kilitli tutuyordu.

• Annesinden iki kız çocuğu yaptığı yetmiyor. bir de o iki kız çocuğuyla da yatıyor. Yanı başta anne oğluyla nasıl yatıyor ya.. aklım almıyor. almadikcada takiliyorum işte..:((

• üşendim nedense , yatma vaktim gelmiş sanırım :)

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Freud un ortaya attigi bir analize gore erkek cocuklar anneye kizlarda babaya yönelim gosterir kiz babacil , oglan annecil. bu durumda erkek cocuk babasini kiskanabilir, kizda annesini.

0|0
    0|0
Yükleniyor...