Kaldı mı aramızda hala klasik dinleyen?

Evet arkadaşlar kaldı mı aramızda halen Mozart, Beethoven, Dvorak, Schubert veya Mahler gibi ünlü kültür miras eseri senfoniler dinleyen? Veya ne dinlersiniz daha çok eskilerden populer? Neden?

Güncellemeler:
Derler ki bu müziğe sevgisi olanların duyguları daha haz daha yoğundur :)

1|0
43|55

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 42

• Var, var.. olmaz mı. Klasik müzik candır, dinleyenler pek nadir bulunsa da..

Bir kaç tane paylaşayım, şu anda da Ravel-Bolero açık. :)

https://www.youtube.com/watch?v=usfiAsWR4qU

https://www.youtube.com/watch?v=ho9rZjlsyYY

https://www.youtube.com/watch?v=nGdFHJXciAQ

https://www.youtube.com/watch?v=Q4wb11w0ZHQ

0|1
    0|0
  • Bayılıyorum böyle sorular.
    Klasikler olmadan yaşayamam neredeyse , chopin , schubert , carl , bach , franz lizst... daha bir çok..
    neredeyse tüm bestelerini bilirim ve hergn dinlerim ayrıca piyanomda çalarım.

1|1
    0|0
  • kulağıma çalınırsa hoşuma giderse evet.

0|1
    0|0
    • Ama tarz zevk denilince cevabınız bir tür ü içerebilmeli hoşunuza gitmesi ayrı bir durum

• Ben klasik Türk Sanat Müziği dinlerim. Ecnebinin klasiğinden önce kendi klasiğimizi dinlemeliyiz bence.

0|1
    2|0
    • Müzigin ecnebisi , ırkı , rengi olmaz sanat tüm insanlık içindir , sanatla siyaset yapılamaz!

• Bir müzisyen müzik eğitimi alırken tüm dünya müziklerini öğrenir. Bizim de en ünlü bestekarlarımızdan biri Dede Efendidir ama bizim batı meraklısı milletimiz bile kendi bestekarlarını bilmiyor. @Damascus

• Müzisyen öğrenir de, müzisyenler toplumun çok ufak kesimi önemli olan toplumun öğrenmesi yani reklamının yapılması

• Oo Dvorak, Mahler çok severim. Klasik Batı Müziği icra ediyorum zaten. Çellistim. J. S. Bach favorim.

0|1
    0|0
  • Bayılırım! Mozart, vivaldi ve tchaikovsky modern olanlardan da Einaudi severim divenere, primaverayi dinlenmelisin^^

0|1
    0|0
  • Vivaldi severim. Keman olsun yeterli aslında :D

0|1
    0|0
  • Bach ve schumann olduğu sürece.

0|1
    0|0
  • Bir ara Vivaldi'nin dört mevsimine takmıştım kafayı. Belirli eserler dinliyorum ama özellikle takip edemiyorum.

0|1
    0|0
  • Evetttt... Bah ve Beethoven'e bayılıyorum.. Ruhumu sakinleştiriyo.. Keman, piyano, viola ayrı bir tarzdır ne öyle trap rap rock jazz.. Bayıldığınız Monica Belluci'ler, Marlyn Monro'lar Sagopa'yla mı büyüdü sanıyosunuz,, her şeyin en güzel var ama klassik herşey original ve güzel 😊

0|0
    0|0
  • Vardır belki 😄

0|1
    0|0
  • Kalmış mıdır?

0|1
    0|0
    • Derler ki Klasik müzik müziğin temeli :)

• Çok haklısın bu ülkede adalet yok insanlar cahil. Eminemin şarkısı 100milyon dinlenirken Ceza'ninki en fazla 10milyon sonra bir de videoyu kaldirmalari var. Neden hande yener 50milyon dinleniyor neden duman 2milyon ne yapsın duman da mı frikik versin insanlar boş kişilere hayranlık duyup boş kişileri yüceltiyor.. bu çok acı.

• Yazık bu insanlara halbuki hersey elinin altında ama kimsenin umrunda değil :(

• Chopin seviyorum ben. Geçen gün Tchaikovsky dinledim çok sevemedim keratayı.

0|1
    0|0
  • Dinliyorum huzur verici beni rahatlatiyor

0|1
    0|0
  • Dinliyorum.. rahatlatan başka müzik turu yok çünkü!

0|1
    0|0
  • Ruh halime göre müzik zevkim değişir ama her zaman klasik severim.

0|1
    0|0
  • Gece, uyumadan önce

0|1
    0|0
  • Klassik müzik rahatlıktır huzurdur
    Vivaldi Çaykovski Verdi Chopin

0|1
    0|0
  • Vivaldi- Four seasons <3

0|1
    0|0
  • Azıcık dinlerim

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Çok kişi alnamaz eski Mûsikîmizden,
    Ve ondan anlamayan hiçbirşey anlamaz bizden. ..

Yahya Kemal böyle söyler...
    Üstad haklıdır da...

0|0
    0|1
    • bir baksak çevremize kim kimin umrunda Türk musikilerinin zerresini dinlemez olmuş hepsi ayrı Pop hayatında... Kala kaldı Köylerde dillere destan topraklar şarkılar...

• Nokta ve virgül diye bir kavram var mı sizin oralarda?

• Ben dinliyorum klasik müzik.

0|0
    0|0
  • Tamam çok entelektüelmişsin.

0|1
    0|0
  • evet ben çok severim

0|0
    0|0
  • Dinleriz 😏vivaldi -Winter tek gecerim😏

0|0
    0|0
  • ineklere Klasik muzik dinletince onlara iyi geliyormus daha cok sut veriyolarmis ne alaka bilmiyorum ama herneyse by

0|0
    0|0
  • Çoooooook nadir yani yapıcak hiç bişey yoksa evde yapayalnızsam internet falanda yoksa anca o zaman açıp etrafta dans eden insanlar falan hayal ediyorum ya da başka şeyler..

0|0
    0|0
  • Hem Mahzuni dinlerim hem Mozart.

0|0
    0|0
  • Beethoven ve Vivaldi dinlerim. Ama çok sık değil

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    12

Erkekler Ne Diyor 54

• Program yazarken cok iyi gidiyor. Bide saglam bir kac sound track le harmanladin mi ooo tadindan yenmiyor

1|0
    0|0
  • http://youtu.be/j-gsSLviqA0
    Klasik dinlediğim tek müzik ve her dinleyişimde içimi titretiyo.

0|1
    0|0
  • Dinlerim tabii :D Ama tabii ender ama genelde o tür eserlerin elektro gitarla falan uyarlaması falan oluyor onları dinlerim tabii :D

0|0
    0|0
  • Her şeyin klasiğini seviyorum. Klasik müzik, Klasik Oldscholl Rap , Klasik Rock vs.

0|1
    0|0
  • Genelde slow ve enstrumental parçalar dinlerim. Melodiden çok sözler etkiler beni.

0|1
    0|0
  • Hayir kalmadi

0|0
    0|0
  • Beethoven epey dinlerim. Şu reklamlara kadar düşürülen '' Ode To Joy'' eseri mesela. Çok severim. Ara ara dinlerim.

0|0
    0|0
  • bach

0|0
    0|0
  • Vardir elbet

0|0
    0|0
  • bazen dinlerim.. dinlendirici bir özelligi var..

0|0
    0|0
  • Betovından selamlar

0|0
    0|1
  • Ben Farid Farjad dinliyorum

0|1
    0|0
  • PLAKLAR yaşam kaynağım ama ben eski türk dinliyorum reis

0|0
    0|0
  • Oldum olası mozartı sevmem

0|0
    0|0
  • Evet Bach'tan girer. Chopin den çıkarım.

0|0
    0|0
  • Klasik dinlemeyen müzik dinlediğini zannetmesin.

0|0
    0|0
  • bazen dinlerim

0|0
    0|0
  • Hic dinlemedim acikcasi

0|0
    0|0
  • Kitap okurken, soru çözerken, ders çalışırken, iş sonrası kafa dağıtmak için çok iyi gidiyor hastasıyım klasik müziğin tabi yeni müzik türleride iyi severim...

0|0
    0|0
    • Resim sanatı gibidir hem beyninini dinlendirirken hemde içindeki ruhu canlandırır :)

• Folk müzik dinliyorum genelde. Klasiğe benziyor çoğu :)

0|0
    0|0
  • Mistır entellektüelmiş gibi şov yapıp aslında kroluğunu gözlerime fışkırtan çılgın çojuk, takdir ettim

0|0
    0|0
  • he ne demessin :)

0|0
    0|0
  • Çok nadir

0|0
    0|0
  • Severek dinlerim

0|0
    0|0
  • dinlemiyorum ya eskiden hoşuma gidiyodu bazı parçalar şimdi dinlemiyorum

0|0
    0|0
  • demekki biz müzikten anlamıyoruz :D

0|0
    0|0
  • Dinlemez miyim be çok severim. Hala dinleyenlerin olduğunu bilmek de mutluluk verici. :)

0|0
    0|0
  • Chopin dinliyorum

0|0
    0|0
  • Arada yabancı klasik dinlerim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    24
Yükleniyor...