Bitkiler Sanat İle Buluşursa Ortaya Neler Çıkabilir?

Bitkiler sanat ile buluşursa ortaya neler çıkabilir? Kathy Klein bu ortaklaşmayla oldukça başarılı bir iş çıkarmışa benziyor.
Bitkiler Sanat İle Buluşursa Ortaya Neler Çıkabilir?
Arizonalı sanatçı Kathy Klein, geometrik tasarımları ile bitkiler dünyasını yansıtan bir çalışma başlatmış. Doğanın müthiş şarkısı, Klein’in renkli dünyasının çarpıcı yansıması ile buluşunca etkileyici görüntüler çıkıyor ortaya.

Klein’in çalışmalarına verdiği isim ”danmala”, Sanskrit iki kelimeden meydana geliyor. ”Dan (veren)” ve ”mala (çiçek)” sözcüklerinden harmanlanan ”danmala” Budizm’de bulunan ”mandala”yı çağrıştırıyor.

İlk danmala çalışmasını, 2010 yılında ailesinin çiftiliğinden gelen biber, domates ve patlıcan gibi materyalleri kullanarak ile yapan Klein, danmaladan, ”Doğanın, yaratılış ve ebedi gizemin hiç duyulmamış sesini dinlemeyi hatırlamak’‘ diye bahsediyor.

Yaratıcı sanatçı, danmalaların geçici olması sebebiyle kalıcılıklarını onları fotoğraflayarak sağlıyor.

Mandala: Hindistan kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere verilen ad.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@SeynSeynn @CeyCess @aerolite @Bakırköylüm @Hpolat0121 @ulasy @mehcab @EniyiYorumcu @lenii @s5xI4

@kızlarsorarbensormam @Yarına_Aşık_Kelebek @Dumannnnn_y @irmolika @TersHatun @Anthemiss @bynay @KolalıCelibonnn @SAKAT_SİNEK @minik_şirine

• Evet Görmüştüm.
    38% (6)38% (3)38% (9)Oy Ver
  • Hayır İlk Defa Gördüm.
    62% (10)62% (5)62% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Teşekkür ederim gerçekten muhteşem söylenecek söz yok.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Görmüştüm. Hepsi ayrı ayrı çok güzel

0|1
    0|0
  • Görmüştüm cok guzeller :)

0|1
    0|0
  • ben bunlarla uğraşsam kafayı yerim bir rüzgar esse hepsi gitti

0|1
    0|0
  • Mis Gibi Kokan Sanat 😊🌸🌷🌹🌺

0|1
    0|0
  • Hayır İlk Defa Gördüm.

0|1
    0|0
  • İlk defa gördüm bunu 😕

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• A diyom

0|1
    0|0
  • Doğadan sanata dedıklerı bu olsa gerek.

0|1
    0|0
  • Daha güzellerini görmüştüm

0|0
    0|1
  • gorunum ıtıbari ile de beni tutmadı , baya ugrası ısteyen bır calışma

0|1
    0|0
  • Yine ilginç gerçekler :)

0|1
    0|0
  • hintli bayanlara benziyor. :))