''İnsan özgürlüğe mahkumdur.'' bu konu hakkındaki düşünceleriniz?

Buradaki tezat malum... Düşüncelerinizi merak ettim. Felsefi bir şeyler bekliyorum artık hepinizden :)

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• "İnsan özgürlüğe mahkumdur" yanlış. Özgür değiliz. Eğitimde, sokakta, televizyonlarda bazı şeyleri dayatıyorlar biz de kabul etmek zorunda kalıyoruz. Mesela Çin'de Komünizm'i kutlatıyorlar çocuklara ama tarihlerinde kendini Komünist olarak adlandıranlar çocuk katilliği yapanlar ile aynı kişilerdi. David Icke'yi dinleyebilirsiniz. Tamamen özgür olmak demek Dünya'nın bütün sırlarına, muhtemel bütün teknolojilerine, bütün mucizelerine, bütün fikirlerine, bütün bilgilerine sahip olmak demektir. Hatta Dünya'nın değil evrenin. Tamamen özgürlük diye birşey mümkün değildir. Cevap veremiyeceğiniz bir soru bile sizin tamamen özgür olmadığınızın ispatıdır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• insanı istedigin kadar kısıtla özgür olmak icin cabalar

0|0
    0|0
  • özgürlüğü aramakta bir nevi mahkumluktur. hep onu istersin ve o sana sahip olur. hiçmişin gibi yaşarsan özgürlüğü aramana gerek kalmaz. zaten senindir

1|0
    0|0
  • yaşam

kökten yalnıztır!

0|0
    0|0
  • Asla asla diye bişey yoktur sen önce bunu bulsana :D

0|0
    0|0
  • özgürlük var yok bu konunun dışında... bizler yaradılış hükümleri gereği özgür ruhla doğmuşuz makumuz birde deniz canlısı oldugunu düşün

0|0
    0|0
  • özgürllüğü eliden alınmış innsanlar ne demeli peki

0|0
    0|0
  • doğru insan özgürlüğe mahkumdur...özgürlük olmadan olmaz...

0|0
    0|0
  • aynen öyle insan özgür olmalı

0|0
    0|0
  • derın konular burda anlatmak zor :P

0|0
    0|0
  • hıc kımse asla gercekten ozgur degldır

0|0
    0|0
  • paradoks

..

0|0
    0|0
  • en önemli değerdir

0|0
    0|0
  • özgürlük toplumun seni mahkum ettiği kalıplar içerisinde var zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• felsefi değil de , nefsi olarak evet özgürlük ister daima , her şeyi ister , istemenin sonu yok ..

0|0
    0|0
  • İnsan özgürlüğe mahkum? Demek öyle. Lakin şu da var ki insanların tüm mahkumluğu , özgürlükte gizli.

0|0
    0|0
  • İnsan özgürlüğe mahkumdur. Mahkumlarda dört duvar arasına. Bu ne yaman çelşki anne? :D

0|0
    0|0
    • Kurtlar sofrasına düştüm, hani benim gençliğim nerde :D

Yükleniyor...