Roman yazarının kimliğini gizleyerek kitabı bastırması mümkün mü?

Ben bir kitap yazıyorum. Bir babanın kızına olan cinsel istismarı konu. Tabi ki kendi hayatımdan yola çıkarak yazıyorum, biraz da edebi bir dille. Fakat kimliğimi saklayarak kitabı bastırmak istiyorum başka bir isimle. Bu mümkün mü? Ve ilerde ortaya çıkma durumu olur mu?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• 1. si çok klişe oldu bu konu...
    daha dün yeni bir roman heveslisi ile görüştük. Kitabının sunumunu yaptı. Aynı konuydu... (sen misin acaba merakta etmedim değil :) )
    Sıkıcı demiştim.
    Sana da diyorum sıkıcı...
    Basıma uygun görmüyoruz artık bunları
    Tabiki fantastik bir kaç ekleme ve de mistik olaylar eklersen neden olmasın
    ona da böyle söylemiştim.
    İsmine gelince.
    Farklı isimlerle çıkarabilirsin ve de ortaya çıkma durumu yok. Ama yinede isimleri, mekanları ve kurguda değişiklikler yap.
    Fakat edebiyat tarhiçileri gün gelir bunu ortaya çıkarabilir. Ama bu senin ileride nedenli etkin bir kimliğe bürünmüş olmanla alakalıdır.

0|0
    0|0
    • Eğer içimdeki bu zehri bir şekilde akıtmazsam ( ki benim için her zaman en iyi yöntem yazmaktır bu gibi durumlarda ) , ben hiç ummadığım bir anda patlayacağım. Darmadağın olacağım, hiç beklenmedik bir anda, hayatın tam ortasında. O yüzden bu konuyu yazacağım. 23 yıldır paylaşamadım hiç kimseyle ve hiçbir şeyle.

• Ben yazma demiyorum. Lakin eklemeler yapabilirsen olabilir. Hiç okumadan da yorum yapmak istemem.. Bir kısmını bana iletirsen. En azından giriş kısmını yorum yapabilirim. Fazla uzun olmasın 1000 kelime yeterli

En İyi Kız Görüşü

• mümkün.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• kendine yazar olarak yeni bir isim bulabilirsin...
    ama elbet sen olduğun imza günleri ortaya çıkacaktır.

0|0
    0|0
    • imza günü yazarın isteği doğrultusunda oluşturuluyor. yapmak zorunda değil.

• biliyorum ama belli bir popülütere ulaşırsan...
      eminim yapmak durumunda kalabilirsin.
      2. kitabın için...
      ama yazar olarak kendine isim tahin edebiliyorsun

• Namümkün.

0|0
    0|0
  • şu dönemde biraz daha zor ama imkansız değil.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Trevanian

0|0
    0|0
  • ANONİM olarak yayınlayabilirsin tabiki noterden kendi üzerine tastik ettikten sonra..

0|0
    0|0
  • genelde bşka ısımle oluyor zaten bayan

0|0
    0|0
  • tabi kide mümkün Bazı edebiyatöı ve alimlerin öyle kitapları var farklı isimle. ama nasıl oluyor bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Birçok yazar öyle yapıyor zaten.

0|0
    0|0
  • Yayınevi ile anlaşma imzalaman lazım.

0|0
    0|0
  • anonim olarak bastırabilirsin. ya da takma bir isim bul o isimle çıkart kitabı

0|0
    0|0
  • anonim yazdır adını.

0|0
    0|0
  • mümkün yapanlar var

0|0
    0|0
  • hayır yok tabi gidip kendin yayın evine vermezsen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Pucca gibi yapabilirsin o da ilk başta kendini gizledi sonra ünlü olunca dayanamadı gösterdi kendini. Sen göstermeyebilirsin. Takma isimle çıkarabilirsin kitabını

0|0
    0|0
  • evet canım mümkün die biliorum..

0|0
    0|0
  • Saklayabılırsın ısmını

0|0
    0|0
  • gizli kalmaz gün gelir mahlasin düşer ona göre,)

0|0
    0|0
  • Cidden böyle bir olay oldu mu be

0|0
    0|0
Yükleniyor...