Tiyatro mu sinema mi?

Sizce sinemami tiyatro mu daha guzel hangisi daha zevkli?

0|0
28|46

En İyi Erkek Görüşü

• ikisinin de yeri ayrı, eli yüzü düzgün bir şeyler giyip güzel bir tiyatro oyununa gitmek de çok hoş, pijamaya yakınsayan eşofmanlarla sinemaya gidip koca bir paket mısır bitirmek de çok zevkli.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tiyatro bence. canlı canlı en güzel. sinemayı sevmem gitmem. laptoptan izlemek daha iyi geliyor bana :D ama tiyatroları severim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• Merhabalar.

Cevap verenlerin neye göre cevap verdiklerini merak ettiğim bir soru olmuş. Türkiye'de tiyatro izlenme oranı o kadar azken, hiç bilinmeyen bir alandaki kıyaslamada sinemayı seçmek nedir. Hiç armut yememiş birine "elma mı armut mu?" diye sorup "elma" cevabı almak kadar belirleyici olmayan cevap olmuş. Yani her olayda her şeyi bilen Türk halkımız bu konuda da kendini gösterdi.

Neyse efendim. Anket sorusundan ziyade nedenini merak ettiğiniz için kendime göre açıklayıcı bir iki şey yazayım. Öncelikle çok film izleyen ve daha az tiyatroya zaman ayıran biri olarak tiyatrodan aldığım zevki maalesef filmlerden alamıyorum. Çünkü tiyatro tek sıkımlık silah gibidir. Öldürmek önemli ise en iyi şekilde kullanmaya çalışırsın. Fakat sinema öldürmekle ilgilenmez. Bir sahneyi 1000 defa çekebilirsin. Arka planda oyuncluğu vasat mı değil mi bunların çok bir önemi yoktur. Zaten kitlelere istediğini verirsiniz. Fakat tiyatro ortada bir oyun vardır ve izlemek isteyenler gelir. Herkese hitap edelim kaygısı yoktur. Popüler kültüre ait olmaz. Orada iyi oyuncluğun karşılığı çok parayla değil kısa bir alkıştır.

Öte yandan tabii ki sinemanın da artıları yok değil. Mesela tiyatro kadar pahalı değil. Hayal alemini geliştiren efektlere sahip. Müzik konusunda tiyatroya göre çok daha özgür. Fakat bir kıyaslama yapsaydım tiyatrodan yana kullanırdım oyumu.

Böyle bir soru için teşekkür ederim. Hoşça kalın. Vesselam.

1|0
    0|0
  • tiyatro daha canlı daha samimi sinema donuk bir emek var tiyatroda hatta bir keresinde interaktif bir oyunu izlemeye gittim. hayran kaldım.

0|0
    0|0
  • Elbetteko tiyatro daha güzel ama sinemayla kiyaslanmamali ikisinin verdiği duygu başka sonucta tiyatro belli sinirlar icinde kalmak zorunda mesela tiyatroya gidip Terminator ya da benzeri filmlerdeki etkiyi alamazsiniz milon dolarlik filmer efektlerle bir olamaz ama sinemada da toyatroda yasadiklarinizi asla yasayamazsiniz onca imkana maddi kaynaklara bilgisayar efektlerine rağmen

0|0
    0|0
  • BENCE tiyatro mimikleri canlı görmek gibisi yoktur.

0|0
    0|0
  • Tiyatroyu daha çok severim. Canlı performans ve de sanatçının oyunun senaryosundan etkilenerek seyirciye o an durumu hissettirmesi daha akılda kalıyor. Vermek istediği mesajı daha iyi algılıyorsunuz. Tiyatro zevk veriyor.

0|0
    0|0
  • tiyatro deyim

0|0
    0|0
  • Ben hep tiyatroları sevmisimdir. Universitenin tiyatrosunda oynarken kendimden uzaklastirip baska karakter olabilme sansi verebildigi icin minnet duymusumdur

0|0
    0|0
  • Her ikiside çok güzel

0|0
    0|0
  • Sİnema tabi. Tiyatrodan hiç zevk alamıyorum.

0|0
    0|0
  • Tiyatro tabiki

0|0
    0|0
  • İkisinide severim

0|0
    0|0
  • sinemaaaa

0|0
    0|0
  • Tiyatro

0|0
    0|0
  • Sinema.

0|0
    0|0
  • Sinema

0|0
    0|0
  • sinema favorim...

0|0
    0|0
  • Tabikide sinema daha zevkli.. Ama ben evimde sevdiğim insnalarla mısır ve çayla film izlemeyı cok severım sınemaya pek gıtmedım

0|0
    0|0
  • Bale

0|0
    0|0
  • sinema

0|0
    0|0
  • İkisininde yeri birbiriyle kıyaslanamaz görsellik istiyorsan hiçbir zaman bir tiyatro sinemada ki keyfi veremez eğer sanat istiyorsan da hiçbir sinema filmi tiyatronun yerini tutamaz

0|0
    0|0
  • ikisi de değil be ben yatıp uzanamadan film ya da tiyatro izleyemiyorum

0|0
    0|0
  • Sinemayı daha çok beğeniyorum izlemede ama oynamasında oyuncu olmazdım tiyatro oyuncusu olurdum

0|0
    0|0
  • Tiyatro

0|0
    0|0
  • Kesinlikle tiyatro.

0|0
    0|0
  • Sinemaya gitmeyi. severim

0|0
    0|0
  • Tiyatro daha iyi bence

0|0
    0|0
  • ikiside farklı ve güzel.

0|0
    0|0
  • Sinema bence

0|0
    0|0
  • Sinema

0|0
    0|0
  • farketmez ikisindede sevişiyoruz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 27

• sinema ya gidenlere şaşıyorum eskidenmiş sinema işleri şimdi tv internet telefon her yerde her türlü geçimiş filim var o kocaman koltukları pis ve karanlık odada sırf özenti olsun diye adettendir deyip patlamış mısır yeyip kola içip yüksek efektlerle karşı cinsle ele ele film seyretmek zorundamıyım ben arkadaş tiyatro adam gibi yapılırsa bin kat daha iyidir sinemadan

0|0
    0|0
  • Sinema

0|0
    0|0
  • tiyatro sahnede zevkli, yıllarca yaptım bayılırm ama izlemek dersen sinema daha zevkli

0|0
    0|0
  • Sinema

0|0
    0|0
  • sinema

0|0
    0|0
  • Sinema seviyorum

0|0
    0|0
  • tiyatro

0|0
    0|0
  • Yüzlerindeki ifadeyi sesini her adımında yerin sarsıntısını canlı canlı görmek duymak yaşamak varken az bir oyunculuk bolca efektten oluşan filmlerle sinema tiyatronun yerini tutabilir mi?

0|0
    0|0
  • İkisinide severim fakat sinema ilk tercihim

0|0
    0|0
  • Sinema

0|0
    0|0
  • Tiyatro.

0|0
    0|0
  • Tartışmasız tiyatro benim için.

0|0
    0|0
  • Sinema

0|0
    0|0
  • Kıyaslama yapılamaz bence. Her ikisi de ayrı bir heyecan.

0|0
    0|0
  • tiyatro ya bayılıyorum

0|0
    0|0
  • sinema

0|0
    0|0
  • Tiyatro kesinlikle.

0|0
    0|0
  • İkiside:)