Bunları biliyor muydunuz?

az önce araştırırken çok ilginç Kuranı kerimde matamatiksel düzeni gördüm yani bir blokda okudum kendim buldum gibi gösterilmesin de.

Karaların ve denizlerin oranı
“Deniz (bahr)” kelimesi Kuran’da 32 defa geçer. Kuran’da geçen “bahr” kelimesi deniz-ler gibi, göl, ırmak tipi büyük suları da ifade eder. “Kara (berr, yabas)” ifadesi ise Kuran’da 13 defa geçer. Eğer 32’nin 45’e oranını alırsak karşımıza %71,111 çıkar. Dünya üzerindeki karalarla denizlerin oranı da bu çıkan orandır. Dünya’nın %71’i sularla kaplıdır, %29’u ise karalarla kaplıdır.
Bitki 26 kere
Ağaç 26 kere

Ceza 117 kere
Affetmek 234 kere ( 117’nin 2 katı)

Dedi 332 Kere
Dediler 332 kere

Dünya 115 kere
Ahiret 115 kere

İman 25 kere
Küfür 25 kere

Şeytan 88 kere
Melek 88 kere

Cennet 77 kere
Cehennem 77 kere

Zekat 32 kere
Bereket 32 kere

Yaz+sıcak 5 kere
Kış +soğuk 5 kere

Akletmek 49 kere
Nur 49 kere

Dil 50 kere
Vaaz 50 kere

Sevgi 88 kere
İtaat 88 kere

Musibet 75 kere
Şükür 75 kere

Doğru yol 79 kere
Rahmet 79 kere

Sıkıntı 13 kere
Huzur 13 kere

Hıyanet 16 kere
Habis 16 kere

Güncellemeler:
Nasılım deyseydim gögüs bacak açsaydım herhalde yanıt bu kadar olmazdı sizi embesil yaratıklar.
@Narin_Bayan Laf soktuğunu sanıp engelleyen şu 25 yaşındaki ergeni gerzek kızı tanıyın

1|0
22|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bize embesil diyip gunahimi zi alma lütfen illaki bacak acsaydin direk bakardim hasa Estağfurullah ALLAH var ve bit r ama insan iman konusunda çok yaniliyobsaol böyle bir şeyle bizi bilgil ndirip akillnfirdin şeytan olsa nefsim olsa şimdi uf bacak uf kalça uf a* uf göğsü derdim ama Allah insan su yazıyı okurken bile zaten biliyorum uf buf die okuyo buda bize ders oldu hakkını helal et He-Man gidip yatsiyi kiliyim ama erkeklerde ne yapsın gece gece nefisle baş başa kalınca bacağa dayanamiyorku ellerine sağlık emeğinden dolayı inşallah bunu okuyanlar dersini almıştır ama embesil demeden daha iyi olurdu keske bu metni yüz binlere duyurzak bir bilinç kazandırmak İnşallah yaptığın ALLAH in rızasını kazanmana vesile olur ( yazım hataları icinbkusra bakma klavye bozuk)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Çok güzel bir bikgi olmuş hatta din hakkında olması apayrı guzellik katmış. Din kategorisi olsa sitede daha iyi olur. Elimizdeki kuran sayılarının anlamı da var toplayinca 99 Allahın 99 ismi ve çıkarınca Peygamber efendimizin vefat ettiği tarih. 63 tek başına ne anlama geliyor bilmem de eller aşağı doğru olunca 1881 deccal diye duydum. Düz 8118 anlamını unuttum bak.

0|0
    0|0
  • Şaşkınlık iceririsindeyim suphanallah

0|1
    0|0
  • Saçmalık.

0|0
    0|3
  • ohooo ömer çelakıl yüz yıl önce anlattı ki bunları :) çok ilginç şeyler bir örnek de ben vereyim, hadid demir demek. hadid suresi 26 ayet ve demirin atom numarası 26..

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum

0|1
    0|0
  • Bunları hangi kafa araştırmış ya

0|0
    0|1
  • Sagolasin kardesim ogrenmis olduk😊

0|0
    0|0
  • teşekkürler paylaşım için ben bilmiyordumm sağolasın

0|0
    0|0
  • Yüce Allahın işi işte :)

0|1
    0|0
  • Canım sen bunları düşünme ilk iş türkçe kuran ı oku ;) bir de arapça okuyun daha sevap derler e benim dilim değil ki ben türkçeye çevrilmiş halini okurum (okudum)

0|0
    0|0
  • Güncellemendeki yazıya katılıyorum. Ayrica evet. Bir de altin oran diye bir şey varmış. Bunun merkezi ise kabeyi gösteriyormuş. Bunun gibi bir şey izlemiştim

0|0
    0|0
  • Suphanallah kardeş ibretlik paylaşım

0|0
    0|0
  • Söz sizde ateistler sjjdjskdkfjed

0|0
    0|0
  • Matematiksel bir düzen olduğunu biliyordum ama arastirmamistim sayende öğrenmiş oldum Teşekkürler

0|0
    0|0
  • Vay be benim ismim 49 kere Kuranda geçiyormuş mutlu oldum

0|0
    0|0
  • Bilmek istemiyorum.

0|0
    0|1
  • aman tanrım allahuuuuakbaaaaaaaaaar ahdgaj

0|0
    4|7
  • Sayende ogrendik 💞

0|0
    0|0
  • embesil yaratıklar demiş Kuranı gostermissin. Bu mudur Müslümanlık.

0|0
    0|0
  • Biliyordum çok basit ama bazıları maalesef kör

0|1
    0|0
  • çok enteresan bilmiyordum teşekkür ederim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Biz ne kadar kendi dinimizi kitabımızı aklasak'ta birileri çıkıp. YEAH GET THE f*ck OUT. gibi kelimeler sarfadecek onlara da Eyvallah. Yozlaşan gerçeği göremeyen bir nesil yetişiyor insanlara satanizm ateizm masonluk öyle bir empoze ediliyor ki sen ne kadar anlatsan da anlamazlar anlamak istemezler çünkü yalan yaşamak daha kolay.

0|0
    0|0
  • 40 yapar !

0|0
    0|0
  • İlginç

0|0
    0|0
  • ee neye faydasi var?

0|0
    0|1
  • Öğrenmiş oldum teşekkürler bazı saflara anlatmak lazim

0|0
    0|0
  • Böyle soruları gördükçe mutlu oluyorum.
    Kimsenin umrunda değil fakat gerçek yakında kapılarını çalacak ^^
    Allah razı olsun..

0|0
    0|0
  • Bunun gibi daha çok şey var diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Evet biliyordum ama bazılarını bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Yüce RABBİM her şeyi bir düzenle yapmış. Bunu görüpte inanmamak akılsızlık olur bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...