Arka koltukta araba bazı kişileri tutmasının nedeni nedir? Bilimsel açıklaması nasıl yapılabilir?

Arka koltukta araba bazı kişileri tutmasının nedeni nedir? Bilimsel açıklaması nasıl yapılabilir?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Vaoov güzel soru.

0|0
    0|0
  • Arabalar kötü kokuyor bana.

1|0
    0|0
  • bilemiyorum ama şu an bile o anı yaşadım..

0|0
    0|0
  • Beni bile tutuyor bazen, yarım saatlik yolda.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Arkada oturunca ufuk çizgisi görülmüyor sanırım. Araç tutması, iç kulakta hareket algılanırken, gözlerden sabit olduğunuz bilgisinin gelmesi nedeniyle yaşanıyor yani arkada otururken, beyin sanki araç hareket etmiyor gibi davranıyor böylece oluncada vücut dengesi bozuluyor

0|0
    0|0
  • Arkada oturunca ufuk çizgisi görülmüyor. Araç tutması, iç kulakta hareket algılanırken, gözlerden sabit olduğunuz bilgisinin gelmesi nedeniyle yaşanır. Yani arkada otururken, beyin aracın hareket ettiğini anlamaz ve böylece vücut dengesi bozulur.

1|0
    0|0
  • Gözün gördüğü ile beynin algısı aynı olmadığı için oluyor. Yola hazırlıklı olmayan beyin karmaşa yaşıyor ve mide bulanması gerçekleşiyor.

0|0
    0|0
    • Bu tür mide bulantıları tamamen kulak dengemiz ile alakalıdır. Arkada oturuyorsak ufuk çizgisini göremeyiz. Bu sürede iç kulağımız hareketi algılar fakat gözlerimiz sabit olduğumuz bilgisini beyne ulaştırır. Yani arkada otururken beyin aracın hareket ettiğini anlamaz ve böylece vücut dengesi bozulur. Eğer midenizin bulanmasını istemiyorsanız gözlerinizi bir yere sabitlemeyin.

• Psikolojik.

0|0
    0|0
  • Arka koltukta oturan kişinin hareket algılaması ile görüşü aynı orantıda olmadığı içinmiş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...