Atatürkün en çok hoşunuza giden sözü nedir?

Atatürkün en çok hoşunuza giden sözü nedir? Atatürkün en çok hoşunuza giden sözü nedir?

Güncellemeler:
Birtakım kuşbeyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur. M. Kemal Atatürk
"kahraman türk kadını! sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın."

0|0
14|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• http://img673.imageshack.us/img673/2228/kJ273i.jpg

Bu sahne en aşşağı 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki o çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir !

Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK

1|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ne mutlu Türküm diyene

2|1
    0|1
  • ''Gelecekleri varsa görecekleri de var '' bu sözü normal hayatım da da uygularım birisi bana iyiyle gelirse iyilik sunarım ama kötülükle gelirse o kişi azıcık korkmalı benden :)

1|1
    0|1
  • Ne mutlu Türküm diyene

0|0
    0|0
  • Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.

1|1
    2|1
  • Geldikleri gibi giderler.

0|0
    0|0
  • "Savaş, gerekmedikçe cinayettir. "

0|0
    0|0
  • BEN SİZE SAVAŞMAYİ DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM

GELDİKLERI GİBİ GİDERLER

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

( Mustafa Kemal Atatürk )

0|0
    0|0
  • Doğruyu söylemekten korkmayınız

0|0
    0|0
  • Istikbal göklerdedir 😇

0|0
    0|0
  • -Türkiye Türklerindir.

-Ne Mutlu Türküm Diyene!

( Daha çok var ama şimdilik bunlar yeter :) )

0|0
    0|0
  • Adi bile icimde huzur yaratiyo

0|0
    0|0
  • Yurtta sulh cihanda sulh.

0|0
    0|0
  • Genclige hitabe

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kötü ve anlamsız sözü var mı?

1|2
    0|2
  • En çok hoşuma giden demeyelim çünkü onlarca çok sevdiğim sözleri var.. Buda onlardan bir tanesi.

"Bunun kapsadığı prensipler , idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. Fakat bu prensipleri gökten indirildiği sanılan kitapların dogmaları ile asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

-Mustafa Kemal Atatürk 1 Kasım 1937 Meclis Konuşması

1|0
    0|1
  • hicbiri

1|1
    4|1
  • ''Biz ne bolşeviğiz ne de komünist; ne biri ne diğeri olamayız. Çünkü, biz milliyetperver ve dinimize hürmetkârız.'' Arapçılara duyurulur. Amerikan köpeklerine duyurulur Atatürk'cü gençlik hepinizin üstesinden gelecektir.

0|0
    0|1
  • turkiye cakma turklerindir.

0|0
    0|0
  • Ben Sporcunun Zeki Çevik Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim.

0|0
    0|0
  • Türkiye Türklerindir.

1|0
    0|1
  • Kesin sonuç daima taarruzla alınır. İZMİR 1924

1|0
    0|1
  • Gazoz olma efsane ol

0|0
    0|0
  • Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değiI, omuzIar üzerinde gökIere yükseImeye Iayıksın.

0|0
    0|1
  • "Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!"
    M. Kemal ATATÜRK

0|0
    0|0
  • Ne mutIu Türküm diyene !
    açık ara

0|0
    0|2
Yükleniyor...