Lazlar hakkında bilginiz var mı?

Arkadaşlar aranızda laz var mı? bana lazlar hakkında biliği lazım, yani nasıl insanlar? genelde nasıl olurlar? kötü mü iyimi, tabi tüm insanlar aynı değildir ama genel olarak nasıl tanıyörünüşüz? huyları falan...( ben baküdenim bu yüzden bi bilgim yok)

yardımcı olursanız sevinirim...

0|0
8|14

En İyi Kız Görüşü

• daha geçen hafta olmuş bir olay anlatıyorum.

Annem bir cafede çalışıyor cafenin sahibi akrabamız. Çok eski bir yer olduğu için herkes samimidir müşterisi de çalışanı da.

Yenilerde karadenizli çok tatlı 20li yaşlarda biri girdi. Annem her gün bu çocuk bizi öldürecek diye söylenirdi. Ben de niye ya aslında çok akıllı ve tatlı görünüyor diyordum.

Ta ki birazdan anlatacaklarımı duyana kadar.

Cafenin sahibi garsonlardan birini saatlerce aramasına rağmen bulamıyor. Sonra o çocuk geldiğinde tuvaletteydim abla diye karşılık verince kadın sinirleniyor. Garsonların hepsine yok bundan sonra tuvalete gitmek falan bez alacağım onu bağlayın ya da tutmasını öğrenin diyor. Aradan bir kac saat geçiyor ve bu olaydan habersiz karadenizli arkadaşımız tuvalete gitmek için izin almayı deniyor. Ama sinirli kadın biraz da espri olsun diye oğlum bundan sonra tuvalete gitmek yok bez aldım onlardan bağlayacaksınız diyor. Annem gülecek oluyor ama oğlanın ciddiye aldığını anlayınca devam ediyorlar.

Ama ben hiç bez bağlamadım ki nasıl yapılır bilmiyorum diyor çocuk. Kadın beni ilgilendirmez nasıl yapılır öğren o zaman tuvalete gitmek yok diyor. Çocuk başı önünde işine geri dönüyor. Aradan biraz daha vakit geçince tekrar geliyor ve bezi nerede bağlayacağım peki diye soruyor. Annem de kadın da gülmekten cevap bile veremiyor. Aradan bir süre daha geçince tekrar gelip bezlerin yerini soruyor. Işte laz arkadaşlar böyle...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Lazları anlamak mümkün değildir , çok eserlidirler inatçıdırlar , seni arkadaş bildiyseler asla yanlız bırakmazlar , sürekli hareket halinde olurlar eğlenmeyi severler , oynamayı daha çok severler . Oynarken en çok haz aldığım folklör dallarındandır laz oyunları , vücudunda oynamayan hiçbir nokta kalmaz . :)

1|0
    0|0
  • Laz komşumuz var. İyilerdir, mertlerdir, yamukları yoktur, Trabzonspor'u tutarlar. :P

1|0
    0|0
    • aynen :)

• Ayrıca ek olarak, hoşsohbet insanlardır, sıcaktırlar. Kanları kaynar, düğünde, bayramda, seyranda, kazandığımız milli maç sonrasında havaya silah sıkarlar. :)

• hahah:)) duydum bunu ben cok garip:)

• Has yani kendi dilleri olan Lazca konuşan bir tanıdığım var. Kötü insanlar değiller ama yanlarına gidince deli taklidi yapın derim. O kadar çok konuşurlar ki kafanızı patlatabilirler.

Genelde iyi huyludurlar ama bizans oyunlarını da çok severler.

1|0
    0|1
  • lazla bir karadenizliyi birbirinden iyi ayırman lazım bak :)))çünkü öleler işte garipler lazların nüfusu 60-70 bin kadardır oda artvin rize çevrelerinde kalmıştır zaten ve genellikle şu kelimeleyi sık kullanılırlar : '' la ilahe illalah ya'''

1|0
    0|0
  • Lazlarla hep iyi anlaşmışımdır. Sevdikleri insanlara asla yamukları olmuyor. Ama tanımadıkları insanlara karşı katılar.

1|0
    0|0
  • Bir laz tanıdığım var.Kafasının belirli saatlere çalışmadığını biliyorum.Ayrıca normal insanlardan farklı bir düşünce yapıları var.Onun üstünden genellersem,lazları severim.4000 yıllık tarihleri var.Bir keresinde 4000 yıl öncesinden başlayıp günümüze kadar bütün ayrıntıları anlatmaya çalışmıştı.Yarıda uyuya kaldım,hatırlamıyorum.Dinlesem daha iyi bilgi verebilirdim

0|0
    0|0
  • annem ve babam laz bende laz oğluyum bız ıyız be.

1|0
    0|0
  • lazlardan korkocaksın hacı benım hatunda laz ara sıra korkuyorum allah senı ınandırsın :))

1|0
    0|0
  • ben laz'ım. ancak lusacan'ın ağır eleştirilerine ve anlamsız tepkilerine maruz kalacağımı bildiğimden burada açıklama yapmak istemiyorum.

0|1
    0|0
  • ben laz değilim. ben türk olu türküm. türklüğümü kimse alamaz istediğiniz kadar hükümet te şarkılar da basın da işler de emniyette elinizde olsun. çok ukalasınız car car car... kemençe var iki telli şeyde oynayan insanlarsınız.

0|0
    0|0
  • bizim şirket laz kaynıyor her çeşit var bir gün gel gözlemle istersen :)))

0|0
    0|0
  • Bi trabzonlu olarak pek tanıdıgım laz yok :D

0|0
    0|0
  • bilmiyrum da hacen hamsi beyincuklaru saat 12den sonra calismiyurmis eyle diiler

0|0
    0|0
  • Yaşadığı yere göre değişir ama büyük çoğunluğunun ortak özelliği çoktur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Lazları ıyı tanırım. Bunlarda bölge bölge değişiyor karakterlı falan..

Mısal şöyle derler şeytan demişki Allahım madem ofli yi yarattacagundun beni niye yarattın..

Iyı ınsanlardır severım lazları. Bazıları sınsı oluıuyor çok fena..

Hamsı karalahan dolması mısır ekmegı karlahana yemegını severım. ama herkes guzel yapamaz..

Tereyagı kokar evlerı.. Bır tek dugunlerını çekemem ben hep horon hep horon..

1|0
    0|0
  • ben lazım:))))

1|1
    0|0
  • bende lazım lazlar çok inatçıdır onun dedigi neyse o olmak zorunda gibi düşünürler ama hasssas noktalarıda vardır 2 3 sefer dedigini yaparsan onlarda senin dediqini yaparlar ama terslerine gelmeniz lazım çok fena oluyolar kızgınlıklarıda saman alevidir en fazla 1 qün :)

1|0
    0|0
  • cok iyiyizdir,cok seviliriz.

guler yuzluyuzdur

Genelde sarisinizdir farkli renkte olanlarimizda var ben kompleyim :D

Inatciyizdir da (laz damari tuttu gibi seyler soylenir)

Burun ve cene yapisindan da laz olanlar anlasilabillir.

Her lazin burnu buyuk ve yamuk ceneside kemcik degildir.

Turkiye'nin en guzel olan bolgesi bize aittir :D

1|0
    0|0
  • laz inadı derler ya bi tek onu bilirim :D

1|0
    0|0
  • Tek kelime çılgın ve agresif

1|0
    0|0
  • bütün genellemeler yanlıştır :) tanı gör

0|1
    0|0