Kitap okuyor musunuz?

Ülkede kitap okuma oranı o kadar düşük olmasına rağmen hala çok pahalı kitaplar. Çevremdeki çoğu insanda kitaba tahammül edemiyor.

0|0
69|80

En İyi Erkek Görüşü

• Severek okuyorum ve sevgiliminde okumasını çok isterim. kitap insanı bilinçlendirir, kültürlendirir ve okuduğunu anlama veya anlatılanı anlama konusunda aşırı faydalıdır. Ben lise hayatım boyunca matematik ve geometri derslerinde kitap okurdum herkesin kaldığı sözel derslerde dersi dinlerdim. eve gidince 3-4 saat daha okurdum. lise hayatımda toplasak 1 saat ders çalışmadım. ama sınıfın en başarılı 2. erkek öğrencisiydim. bana kattığı şeyler için kitaplara ne kadar teşekkür etsem azdır.

10|0
    0|2

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumak herkesin anlayabileceği bir şey değildir.
    Okumadıkları gibi başkalarının okumasına da tahammül edemezler.
    Ne zaman konuşmak istersen bu konuda 24 saat konuşabilirim kitaplar benim hayatımın tümü.

5|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 79

• Aslında kitaplar pahalı değil. İnsanların alım gücü düşük. Kitaplar pahalı olsaydı yazarlar ve yayınevleri zengin olurlardı. Yazarlardan hali vakti yerinde olanlar ek işlerden para kazanıyorlar. Ne yazık ki edebiyata yeteri kadar değer vermiyoruz. Bunun sonucu olarak da edebiyat dünyası kronik bir şekilde çulsuz kalıyor.
    Buradan tahammül edilemediğini söylediğiniz noktaya gelelim. İnsanlar okumanın birşeyler kattığını ve okumayarak bir hata yaptıklarını bilecek kadar zekiler. Bu durumda ya kendilerini değiştirip kitpa okuma alışkanlığı kazanacaklar ya da kitapları kötüleyecekler. İkinci seçimi görüyoruz ne yazık ki.

Okuma alışkanlığı arttırılmadan müreffeh bir devlet olamayacağımızı anlayamıyoruz.

0|1
    0|0
  • Cok da kotu degiliz yine, Ingiltere, Almanya, ABD, Canada gibi ulkelerin ilerisindeyiz.

Hours reading per week per person

1. India — 10 hours, 42 minutes
    2. Thailand — 9:24
    3. China — 8:00
    4. Philippines — 7:36
    5. Egypt — 7:30
    6. Czech Republic — 7:24
    7. Russia — 7:06
    8. Sweden — 6:54
    8. France — 6:54
    10. Hungary — 6:48
    10. Saudi Arabia — 6:48
    12. Hong Kong — 6:42
    13. Poland — 6:30
    14. Venezuela — 6:24
    15. South Africa — 6:18
    15. Australia — 6:18
    17. Indonesia — 6:00
    18. Argentina — 5:54
    18. Turkey — 5:54
    20. Spain — 5:48
    20. Canada — 5:48
    22. Germany — 5:42
    22. USA — 5:42
    24. Italy — 5:36
    25. Mexico — 5:30
    26. U. K. — 5:18
    27. Brazil — 5:12
    28. Taiwan — 5:00
    29. Japan — 4:06
    30. Korea — 3:06

1|0
    0|0
  • Sadece kisisel gelisim kitaplari okurum ve okudukcada okuyasim gelir. Burdan da tekrardan soyluyorum, bana bu aliskanligi kazandirandan allah razi olsun. Her birinde 50 yillik tecrube.

1|1
    0|0
  • o kadar geri insanlar varki kürk mantolu madonnayı okurken annem kız kitabı tarzında bişey sanıp laf sokmuştu eşcinselliğimde malum zaten bişey demedim artık :D

0|0
    0|0
  • Son kitap bükücünün kendim olduğunu düşünürdüm. Haftada bir kitap bitiririm. Vakit buldukça okumaya çalışırım.

1|0
    0|0
  • evet kendi kitaplığım var :)

1|0
    0|0
  • kitap okumak benim günlük programım dahilinde zaten icra edeceğimmeslek sürekli gelişme yönelik istemesem de okumak zorundayım

0|0
    0|0
  • OKURUM elime geçen kitabı bitirmeden asla atmam şu an ÇİÇEK KIZLARI okuyorum herkese tavsiye ederim bu kitabı GECENİN arzu halinde okumak bir başkadır..

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı bilmeyen insanlar hayatları boyunca okumayan ama sorduğunda herşeyi bilen insanlar topluluğu olduğu surece okuyanlar hakkındaki bu yanlış düşünceler değişmez halbuki bir kitaba dokunmak o kitabı benimsemek kokusunu almak sayfalarında kaybolmak bunların ne kadar güzel birşey olduğunu birkere yaşasalar o Zaman bakış acılarıda değişir ama maalesef bu imkansız görünüyor.

0|0
    0|0
  • Evet Okuyorum.

0|1
    0|0
  • Okurum arada, alışkanlığım yok kafama göre.

0|0
    0|0
  • ben kitap okuyorum ama tek tur okudum için ne kadar okuyorum sayılır bilinmem su hayatında okuman 100 klasiklerini hiç okumadım mesala Ahmet ümit ve jean christophe grange okuyucusydum onlarla sıkı bı ayrlığım oldu harold scheter-david everrit hayranıyım Fikret topallı da sevıyorum

0|0
    0|0
  • Yok malesef

0|0
    0|0
  • Evet okurum, ben kitaplarda kendimi buluyorum benim için ayrı bir dünya

1|0
    0|0
  • Kitap okuma alışkanlığı kazanmak ülkemiz eğitim sistemi içerisinde mümkün olmuyor. Eğer aile bu kültürü veremez veya öğrencilik zamanında merakdan başlanmazsa zor oluyor. Üniversite mezunu olup ders kitabından başka kitap bilmeyen
    DİPLOMALI CAHİL olan DİPLOMAYI tabela gibi taşıyan bir nesil haline geldik.

0|0
    0|0
  • Her gün 150 sayfa okurum.

1|0
    0|0
  • Kitap okumayan kendisi kaybeder

0|0
    0|0
  • Boş zamanlarımda çok okurum ama araba, uçak, metro böyle yerlerde ufak bir paragraf bile okusam midem bulanıyor

1|0
    0|0
  • Evet fırsat buldukça.

0|0
    0|0
  • Evet okuyorum

0|0
    0|0
  • evet okuyorum severim

0|0
    0|0
  • okuyorum ama genele siyasi ve mitoloji ile alakali oluyor mesela son 3 kitabim

sivil orumcegin agında
    ibilisin kıblesi
    ve klasik yunan mitolojisi

0|0
    0|0
  • Okuyorum Her Zamam

0|0
    0|0
  • bir sigara parasında daha pahalı kitap sayısı oldukça azdır. okumak isteyene engel değil yani. bizim insanlarımızın okuma alışkanlığı yok.

0|0
    0|0
  • Eskiden okurdum artık okumuyorum ama tekrar okumaya başlayabilirim.

0|0
    0|0
  • Evet okurum.

0|0
    0|0
  • Okuyorum.

0|0
    0|0
  • Okumak lazım.

0|0
    0|0
  • Tamam iste bu yuzden pahali oldugu icin okumuyorlar kitap filmi cikarsa filme giderim diyorlar

0|0
    0|0
  • Korsan akar :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    49

Kızlar Ne Diyor 68

• bir insanın hayalleri varsa bence kitap mutlaka okumalı, her romanda başka bir tema ve her temeda başka bir iz. her okuduğum romanda yeri geldi çöpçü oldum yeri geldi prenses oldum ama mutlaka kendim ile bağdaştıracak bir karakter buldum. Keşke insanlar mobilya değil de ağaçları sırf okumak için roman haline getirse dünya o zaman çok güzel olur du.

1|0
    0|0
  • Evet okuyorum ama dediğin gibi kitaplar pahalı. Yani kitap okumak isteyip bütçesi olmayanları çok zora sokabilir. Özellikle Pegasus yayınevi.

1|0
    0|0
  • Okuyorum. Hatta dün bir tane daha aldım hemen başladım aşk acısı çekenlere tavsiye ederim :)

1|0
    0|0
  • Okuyorum pahalı olması sorun değil içindeki bilgi önemli

1|0
    0|0
  • Bayılırım 🙋🏻

1|0
    0|0
  • Evet kitap okuyorum. Kitaplar pahalı değil bize öyle geliyor, bir kahveye 10 lira veririz ama kitaba 20 lira vermek zor gelir..

0|0
    0|0
  • kitap okunmayan bir millet cahil kalmıştır..

1|0
    0|0
  • her gün en az bir kitap bitirebilme kapasitem var

1|0
    0|0
  • şu an okuyorum sahilde şemsiye altında :)

0|0
    0|0
  • Günde 100 sayfa okumadan edemem

0|0
    0|0
  • Okurum bazen.

0|0
    0|0
  • kitap benim için su gibidir ekmek gibidir nefes gibidir.

0|0
    0|0
  • Okuduğum kitaplar siyasal- psikolojik ve tarihi olduğu için fiyatları diğlerlerşnden daha ucuz oluyor.
    Ama tarih ansiklopedileri pahalı.

0|0
    0|0
  • Okuyorum

0|0
    0|0
  • Kurtgillerdenim ben de :)

1|0
    0|0
  • Okumuyorum.😑

0|0
    0|0
  • evet kitap okurum. gerçekten bazı kitapların fiyatları çok yüksek. onun içinde ikinci el kitap alırım :)

0|0
    0|0
  • okurum

0|0
    0|0
  • Okuyorum ama daha cok okullar acikken kutuphanede falan

0|0
    0|0
  • çok doğru tespit

1|0
    0|0
  • Kitap kurduyum :)

1|0
    0|0
  • ewt çok pahalı en yüksek vergilerden biri kitaptan alınıyor kısaca bize okumayın düşünmeyin bilmeyin diyorlar

0|0
    0|1
    • olsun yine de bahane bulunacak son şey kitap. katılmıyorum görüşünüze. kitap gibisi yok şu dünyada ne olursa olsun

• Bn çok okuyorum ki aldım kitaplar ewe sığmıyor diye sürekli kızarlar ama bn yinede alırım okurum sürekli

• okuyorum hemdesürekli bilinen klasik insanalrdan çok kitabı okunup tanınmaya ihiyacı olan yetenekli insanalrınkini :-)

0|0
    0|0
  • okuyorum. en son bin muhteşem güneş'i okudum. tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Bazen çok istekli oluyorum bazen hiç okumayasım geliyor.

0|0
    0|0
  • Zaman buldukça.

0|0
    0|0
  • koccaman kütüphanem var duvarı kaplıyo sen ne diyosun :d

0|0
    0|0
  • Kitaplar candır :)

0|0
    0|0
  • okuyorum

0|0
    0|0
  • Kahve, kitap fotoğraflarından yola çıkarsak ülkede kitap okuma oranı tavan (!) Kiitap okumayan insan bu dünyada neden ve nasıl varolur?

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    38
Yükleniyor...