Beynimizin %100'ünü kullanabilsek?

evet beyler bayanlar tartışmaya açık bir soru beynimizin %100ünü kullanabilsek sizce neler olabilirdi "Lucy" filmini izleyen bilir tabi orda biraz mantık dışı şeyler vardı ama bir rivayete göre peygamberler %20 sini kullanabilirmiş hadi düşüncelerinizi hayellerinizi yazında görelim

0|0
27|39

En İyi Erkek Görüşü

• BEYNİMİZİN %100 ünü kullanabilseydik emin ol bu dert bu tasa olmazdı..
    Hiç kimse hiç kimseye dalaşmazdı
    hani HAYALLERİMİZDEKİ gibi..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• Beynimizin zaten %100'ünü kullanıyoruz. Bilim kurgu filmleri izleyip izleyip bu tür şeyleri kanmayın. Bu çoktan çürütülmüş bir tez.

0|0
    0|0
  • ben herhalde sürekli % 10 seyirinde gidiyorum bu aralar :)

0|0
    0|0
  • lucy çok iyi filmdi!

0|1
    0|0
  • Işınlanabilirdim

0|0
    0|0
  • peygamberler 20sini kullanabilseydi islamı insanlara öğretmek için onca yıl çabalamazlardı hemen kabul ettirirlerdi insanlara islamın varlığını

1|0
    0|0
  • İnsanlıktan çıkardık. Allah böyle yarattıysa vardır bir bildiği.

0|0
    0|0
  • Kafayı yerdik. Onlarca küçük sesleri falan algılardık. Yani böyle iyiyiz :D

0|0
    0|0
  • ya beynimizin %10 nu kullandığımız doğru değilmiş her yeri bir işe yarıyormuş bilimsel olarak da ispatlandı yalnız o film mütiş bir şey kendimi Lucy gibi hisetmiştim izledikten sonra

0|0
    0|0
  • Eğer şu an %100 ünü kullanabiliyo olsam yapabileceklerimi anlatsam da ben dahil kimse anlayamazdı bence

0|0
    0|0
  • Düşündürücü :/

0|0
    0|0
  • Akil anlaminda evet ama kesinlikle beyin ile olagnustu olaylarin isinlanma duvardan gecme gibi seylerin gerceklesegini hic sanmiyorum imkansiz!!!

0|0
    0|0
  • Filmi izlemedim izlemeye gidiyorum 😄👋🏻👋🏻

0|0
    0|0
  • Beynimizin 100% kullanmamız imkânsız dunyada. Çünkü zir deli oluruz.

0|0
    0|0
  • Lucy filminin başları efsane sonu tırttı.

0|0
    0|0
  • Cildirirdikkk😂
    Lucy filmi de hem guzel hem de sacmaydi bence

0|0
    0|0
  • 100%ünü kullanabilen biri her şeyi başarabilir.
    Bir şeyleri hareket ettirme, teknolojik gelişmeler, dış görünüşü değiştirme, hastalıklardan kurtulma...

0|0
    0|0
  • Lucy nin sonu saçma bitti o mesaj falan. Bilgisayara dönüşmesi. Onun dışında bence güzeldi

0|0
    0|0
    • bilmediğimiz için lucy orada yok olmalydı.
      böyle bir final daha güzel giderdi bence

• Cok havada kalırdı ama oda. Bilgisayar gibi olmadan tanrı rolü oynasa daha iyi olurdu bence @asosyalfilozof bilgisayara dönüşüp flash bıraktığında gulmekten kendimi alamadim :))

• ama böylede cok sacma olmuş
      blim kurgu zaten biraz akılda soru brakmalı bence

• Delirirdik heralde herşeyi duyar görür hissederdik falan sıkıntı büyük olurdu 😄

0|0
    0|0
  • neler olmazdıki:)...

0|0
    0|0
  • o zaman pkk ve dais ortaya cikamazdi

0|0
    0|0
  • Beynimin %100 ünü kullanabilseydim istem dışı uçardım heralde hahahaha

0|0
    0|0
  • Yaaa o şahane bir filmdi defalarca izledim 🙊 eğer filmdeki son gibi olmayacaksa güzel olurdu hayallerimizdeki gibi tıpkı

0|0
    0|0
  • Lucy gibi olurduk

0|0
    0|0
  • lucy i izledim begenmiştm. ama biraz eksik kalmıştı sanki

0|0
    0|0
  • Beynimizi zaten full kapasite kullanıyoruz sadece 2 nokta var. Birincisi beyin sürekli geliştirilebilir. İkincisi her insanın %100 ü birbirine eşit değil.

0|0
    0|0
    • %100ü kullanmıyoruz.
      geliştirerek %100'e erişebiliyoruz
      ve bu kadar kısa bir konu değil bence bu

• dünya daha da karışırdı be evren bize yetmezdi.

0|0
    0|0
  • bence boyle bisey yok..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Her Lucy filmini izleyen soruyor zaten :D
    Lucy filminde olay biraz abartılmış çünkü en sonunda adama "ben her yerdeyim" diyor yani adeta Tanrı seviyesine ulasmis oluyor. Bu da izleyici aklında şu soruyu uyandırıyor "Acaba Tanrı gerçekten beynini kullanmayı bilen bir insan mı?" Bu tamamen subliminal mesaj islamiyeti temelden yıkmak için yapılan bir girişim.

Şimdi benim fikrime gelecek olursak. Insan beynini %100 kullanabilirse savaşlar biter, nefis tarihe karışır, polis asker yargıç avukat hakim vb. meslekler biter, adalet sistemi kalkar, para kullanılmaz, insan sağlığı her koşulda on planda olur, haksızlık biter, ateist nüfusta yoğun bir artış olur, bütün dinler biter en son islamiyet kalır inananlar da gerçekten içinde iman olanlardir, kimse kısa olmaz kimse şişman olmaz kimse çirkin olmaz herkes mükemmel olur, zaman kavramı yok olur, insanlık ölümsüzlüğü bulur, daimi gençliğin sırları çözülür, telekinezi günlük hayatın bir parçası olur, Dünya daha yaşanılabilir bir yer olur, uçma ışınlanma nesneleri hareket ettirme gibi bir çok telepatik olaylar günlük yaşamın bir parçası olur, kimse hareket etmek zorunda kalmaz, ego yok olur Masumiyet yok olur aşk yok olur zevk yok olur seks yok olur insani bütün duygular yok olur, ölümsüzlük ve daimi gençlik olduğu için nüfus 20 milyarın üstüne çıkar toplu bir katliam nüfus azaltma gerekmektedir, hic kimse de insanlık adına birsey kalmamıştır duygu yoktur sadece mantık vardır bu yüzden herkes ölmek için gönüllü olur. Belirli bir miktar insan öldürülür.

Kısacası insanlık biter yok olur bizi insan yapan hersey yok olur. Bence bir insan için bu kadarı yeterli daha fazlası Allah'ın takdiri.

0|0
    0|0
  • Beynimizin zaten %100 unu kullaniyoruz. Konu beyinle degil aradaki hatlarla alakali ve bu %100 sonsuz kat buyutulebilir

0|0
    0|0
  • Peygamberler %20'sini kullanmıyordu. Onları insan üstü varlıklar gibi göstermek isteyenlerin uydurmasıdır muhtemelen. Bunlara gerek yok... Lucy'de sadece bir film. Soruna gelecek olursak, bence daha geniş bir bakış açımız olurdu, 6. hissimiz olurdu belki 7-8 ahshd, gördüğümüz bir şeyi bir daha unutmazdık, akıllı telefon gibi olurduk 😄

0|0
    0|0
  • Moruk %20 ne mk %100 unu kullanirlardi cunku dusunsene mesela mirac olayini? ya da ışınlanma olayibolmustu bir oeygamberde bunlar hicbisi yani mucize evet ama Allahın ol demesinden cok peygamberlerle alakli durumlar dostum onlar beyninin tamamini kullanirdi ve lucy de %7 kullnir insanlar diyor ama %1 i kullaniyoruz

0|0
    0|0
  • sence nasıl bir dünyada yaşıyor oluduk beynimizin % 5'i ni kullandığımız halde dünyanın geldiği noktaya bak %100 ünü kullansa idik bir düşün dostum. her açıdan tabi tek bir açıdan ben düşümdümde pek iyi bir fikir gibi gelmedi.

0|0
    0|0
  • onu bırak bu ülkedeki insanların beyinlerini maymundan fazla kullansa süpergüç oluruz!

0|0
    0|0
  • Zaten %100'ünü kullanıyoruz.

0|0
    0|0
  • İnsanlar beyninin yüzde 100'ünü kullanır ama sadece yüzde 10'u kontrol eder. Eğer tamamen kontrol edebilseydik normalde kontrol edemediğimiz şeyleri örneğin tansiyon ya da kalbin atması gibi bunları değiştirebiliriz.

0|0
    0|0
  • beynimizin %100 ünü kullanıyoruz hatalı bilgi bunlar eğer %20 sini kullanıyorsak kullanmadığımız kısmı hangisi çıkartıp at o zaman o bölümü?

0|0
    0|0
  • Beynimizin zaten %100ünü kullanırız. Beynimizde-eğer bir hasar almamışsa- her bölüm bir iş için çalışır. Olay bu %100lük beyni ne kadar verimle kullanabildiğindedir.

0|0
    0|0
  • %100 ünü kullansaydın şu an dünyada insan ırkı olmazdı ;)

0|0
    0|0
  • Beynin zaten %100'ü kullanılabiliyor.

http://www.evrimagaci.org/makale/260

0|0
    0|0
  • ben bir yerde okudum %100 ü kullanabilsedi insanlar duvarların içinde geçeri yazıyordu

0|0
    0|0
  • Beyninin belli bir yüzdesinden fazlasını kullanmayı başaranlar , bu dünyaya uyum sağlayamadıkları için deliriyorlar diye bir bilgi duymuştum , paylaşmak istedim.

0|0
    0|0
  • Lucy filminde bir kadının beyninin %100'ünü kullandığı anlatılmakta. şu an dünya üzerinde bilinen %100 oranda bir kullanıcı yok, dolayısıyla yapılabilecekleri bilmiyoruz. Bu sebepten mantıksız demek ne kadar doğru acaba?

0|0
    0|0
  • Dünyanın sonu gelebilirdi.

0|0
    0|0
  • %100 nü kullanırsan tanrı oluyorsun zaten olay da bu o filmde lucy tanrı oluyor her yerde oluyor bu yüzden bu kadar azını kullanabiliyoruz

0|0
    0|0
  • bu dünyada yasanmazdı be

0|0
    0|0
  • Zaten %100unu kullanıyoruz %1 sağ dan %1 soldan diye işmi olr

0|0
    0|0
  • %100ü kullandığımızda telepati ile anlaşabilir ve sorun çözme zorunluluğu kalmayabilirdi.

0|0
    0|0
  • beyin dalgaları ile maddeleri kontrolünü yaparız...

0|0
    0|0
  • Sende daha beyninin yüzde ikisini kullanırken filmdeki sahnenin nasıl mantık dışı olabileceğini düşünebilirsin ki bu kadar basit mi orda bir hayal gücü var

0|0
    0|0
  • Sanırım mekan ve zaman kavramları olmazdı

0|0
    0|0
  • Beynimizin kaçta kaçını kullanabildiğimizi bilmiyoruz söylenen rakamlar hep yalan. Araştırmalar devam ediyor. Bir prof söylemişti bende size söyleyeyim 😊

0|0
    0|0
  • Zaten beynimizin yüzde yüzünü kullaniyoruz

0|0
    0|0
  • Film cok guzelde vermeye calistigi mesaj cok sacma

0|0
    0|0
  • Peygamberlerin %20sini kullandigi lafi kadar sacma bisey duymadim

0|0
    0|0
  • 20 sini kullansak bile neler neler olur 😀 evet izledim o filmi

0|0
    0|0
  • Abi o bilgi yalanlandı diye biliyorum. Herkes tam kapasitesini kullanıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Tüm beynini kullanabilirsen suyun üzerinde yürür kendi kendine konuşurdun.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8
Yükleniyor...