OKUDUĞUNUZ KİTAPLARIN FİLMİNİ İZLEMEYİ SEVER MİSİNİZ?

Severek okuduysam eğer bayıla bayıla izlerim
Okuduğum kitap polisiye Agatha Christie...
Ben bulduğum filmleri izleyemiyorum üyelik istiyorlar üye olmamda yetmiyor kart numarası istiyorlar üyesiz izleyebileceğim yani agatha christie filmlerini izleyebileceğim bir site var mı bana yardımcı olabilecek
Şimdiden teşekkür ederim

Güncellemeler:
dün agatha nın filmini izledim dersimiz cinayet alt yazıydı fazla bir şey anlayamadım ama yine de takip ettim filmi ve kitaptan çok kopuklar vardı ilk kitabı ölüm sessiz geldi filminde kopuklar yoktu güzeldi ve dublajdı
Arkadaşlar bana yardımcı olacak kimse yok mu?

1|0
20|27

En İyi Erkek Görüşü

• Hayaller Paris gerçekler arka sokak gibi oluyor genelde ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Duruma göre değişebiliyor. Genellikle psikolojime bağlı. Zaten betimleme çok iyiyse, direk olarak hayalimde canlanıyor ve kitabı bir film havasındaymışcasına okumaya devam edebiliyorum.

Örnek: Yüzüklerin efendisi diyeyim, çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmadı bende. Tekrar, tekrar da oturup izlerim.

0|0
    0|0
    • Bana da yardımcı olsanız 😔 yani tabi biliyorsanız bu filmleri bulacağım siteyi

• Yahu kitap her ayrıntıyı anlatıyor zaten. filmi izlerken bütün spoilerlar içimde. Hayatta zevk alamam o filmden. Ama fikir edinmek için izlediklerim de oluyor

0|0
    1|0
    • Anladım ben de @BöcükSevmem zaten kim sever ki

• Çok az kaldı 73 sayfa okumuşum ama biraz acıktım ve kafam ağrımaya başladı mola versem iyi olacak agatha christie kahverengi elbiseli adam kitabı filmini buldum dublajlı bitirdikten sonra akşam onu izleyeyim diyordum o yüzden acele ettim bitmesi için zaten akıcıda

• Kaldığım yerden devam ediyorum @BöcükSevmem 15 sayfacık kaldı

• Aslında kitap bitince filmi izleme istediği doğuyor ama çoğu saçma yapiyolar , yani izleyince bu nasıl yapmışlar ki diyorsun , sonra sonra vazgeçtim bu huyumdan

0|0
    0|0
  • HİÇ izlemedim kitap yazıyorum okuduklarımdan..

0|0
    0|0
  • Kitabı okurken insan ister istemez kafasında karakterleri falan canlandırıyor, filmlerini izledigimde bazılarında kafamda canlandırdığım gibi olmadığı icin cogunu izlemeden kapattim.

0|0
    0|0
  • Bu durumu ilk Jurassic Park ile tecrube etmistim 8-9 yaslarindayken o gun anladim filmler kitap kadar iyi olmuyor.

0|0
    0|0
  • okuduğum kitabın filmini izlemem

0|0
    0|0
  • kitap okumayı sevmem

0|0
    0|0
  • Sinan Akyuz un Piruze ve Ogullari ve Sahika Feraye adli kitaplarini film veya dizide seyretmeyi cok isterdim.

0|0
    0|0
  • Sevmem cunku kitapta insan kendi hayal gücüne gore hayal ediyor kuruyor filmde yonetmenin hatal gucune bagli kaliyorsun o yuzden kitabini okursam filmini izlemem

0|0
    0|0
  • severimde aynı etkiyi alamıyorum hiç

0|0
    0|0
  • Kitapları daha çok severim, filmlimlerden

0|0
    0|0
  • Severim vede merak ederim yönetmenin canlandirmasiyla benim kafamdaki karakterler ne kadar benziyo diye :)

0|0
    0|0
  • evet severim

0|0
    0|0
  • Severim ama kitaplar film haline cevirilmemeli

0|0
    0|0
  • evet severim

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisini sevmiştim. Ama açlık oyunları bende hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu daha çok yönetmenin kitabı okurken sizinle ne kadar paralel hayaller kurduğu ile alakalı sanırım.

0|0
    0|0
  • evettt... mesela ucurtma avcısı. okurken zamannzaman duygulanmıştım, izlerken hafiften agladıgım anlar ooldu...

0|0
    0|0
  • Daha henuz cikmadi cin ali serisi

0|0
    0|0
  • Genellikle izlediğim filmlerin kitaplarını okuyorum

0|0
    0|0
  • İzlerim genelde ama çoğu zaman hayal kırıklığı

0|0
    0|0
  • Yok sevmem

0|0
    0|0
  • FILMI OLAN KTAOLARI OKUMAM IZLERIM.

0|0
    0|0
  • İnsan merak edip izliyor ikisinin arasında fark oluyor

0|0
    0|0
  • Grinin 50 tonu hala izlemeye firsatim olmadi

0|0
    0|0
  • Ben pek sevmem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Evet önce kitap sonra film çok güzel oluyo filmdeki boşlukları kitap sayesinde doldurabiliyosun
    Melekler ve Şeytanlar ya da Da Vinci'nin Şifresi de çok güzel
    Agatha Christie olan soruna cevabım yok maalesef

0|0
    0|0
  • Pek tercih etmiyorum kitaba bayılırken filmden beklediğim etkiyi bulamıyorum

0|0
    0|0
  • Genelde okuduğum fantastik kitapların filmini izliyorum, ama dediğin gibi kitaptan kopuk oluyor..

0|0
    0|0
    • Agatha christie izledim okuduğum kitap polisiye 1930 lı yılları anlatıyor film ise 1989 yılında çevrilmiş çok kısaydı ve çok saçmaydı kızın kitapta saçları siyah uzundu filmde kısa sarı kitabın sonunda kız adamla evlenip adada yaşıyorlardı ve bir oğlu olmuştu filmde evlendiklerini göstermediler filmin sonunda çocuk seni seviyorum dedi öpüştüler film bitti bu ne l*n bu mu dedim ama agathanın yazdığı bazı kitapların filmi gerçekten iyi oluyor ama bu son izlediğim kahverengi elbiseli adam berbattı

• Olabilir, genelde kitapla birebir yazmazlar zaten senaryoyu.

• Yine de izlemeye devam edeceğim şimdi agathanın köşkteki esrarı okuyorum onunda filmini buldum dublaj kitap bitsin bakacağım umarım bu biraz iyidir

• ya severim hemde kitaptan eksiklerle olduğu için okuyup daha incelikli bildiğim için kendimle gurur duyuyorum

0|0
    0|0
  • Kitabı okurum filmi izlemem. Film kitaptaki etkiyi vermiyor ne yazık ki

0|0
    0|0
  • Film, kitaptaki etkiyi vermiyor beklentimi karşılamıyor sevmiyorum o yuzden

0|0
    0|0
  • severım

0|0
    0|0
  • Evet 😊

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Hayır. sevmiyorum. Ben romanı beynimde kurguluyorum. Adamlar filmini yapıyo. Olaylar karakterlerin ne olduğu belli değil. Bir roman zaten filme hiçbir zaman düzgün uyarlanamaz. Roman okumak bence sayfaların büyüsünde zaten :)

0|0
    0|0
    • Zaten kitaptan kopuklar olunca hoş olmuyor ama her kitapta ki film böyle değil mesela aşk ve gurur filmi asla öyle değildi kitapla birebirdi

• ben. herşeyi kitapta yaşıyorum. bilmiyorum. bu senin görüşün.

• Konunun dışına çıkılmadıkça kitabın hakkını verirlerse severim.

0|0
    0|0
  • Once okuyup sonra varsa filmi izlerim :D

0|0
    0|0
  • severim ama bazen film izleyince aynı etkiyi vermiyor hatta çoğu zaman

0|0
    0|0
  • evet tabikide ve izledigim filmlerin kitaplarin okumasini da severim :)

0|0
    0|0
  • grinin serisini okudum ama filmleri o kadar iyi değildi..

0|0
    0|0
  • Hayır istemem. okuduğumda canlandırdığm hayalleri başkasının hayalleriyle değiştirmem :-/

0|0
    0|0
  • Kitaptaki olayları duyguları aynen filme yansitamiyolar zevk almiyorum filmlerinden o yüzden

0|0
    0|0
  • aynen mesela book thıef kıtabıda guzel fılmı de

0|0
    0|0
  • Bir kaç yıl önce açlık oyunları kitabını okumuştum filmini önceden izlediğim için kitabı okurken karakterler gözümün önünde canlandı.

0|0
    0|0
  • Ben hep husran yasadim kitapdaki duygulari filmde yasiyamadim. Agatha okumadim izlemedim bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Ben de dün agatha nın filmini izledim dersimiz cinayet alt yazıydı fazla bir şey anlayamadım ama yine de takip ettim filmi ve kitaptan çok kopuklar vardı ilk kitabı ölüm sessiz geldi filminde kopuklar yoktu güzeldi ve dublajdı

Yükleniyor...