Kitap kahve fotoğraflarının okuma oranına etkisi var mı?

Sosyal medyada son 2 yıldır yaygınlaşan kitap kahve uyumunu görmeyenimiz yoktur. Peki herkes paylaştığı kitapları okuyorsa yapılan anketlerde kitap okuma oranımız neden düşük gözüküyor? Sizce bunun nedeni nedir?

Teşekkürler.
Kitap kahve fotoğraflarının okuma oranına etkisi var mı?

1|0
12|3

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle güzel soru tebrik ediyorum...
    Bu konuda benim sorumda da konuşmuştuk. Kişilerin birçok şeyi moda, popülarite ve göz boyama uğruna yaptıkları aşikar.
    "Aman şöyle de bir resmim olsun, havam olsun, okuyormuş gibi çek"travması.
    Umarım atlatılır.

Teşekkür ediyorum.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Geçenlerde arkadaşımla sahaflara gitmiştik arkadaşım bir kitap almıştı ve akşamına arkadaşımın kardeşi instagtamda paylaşmıştı kitabın fotoğrafını altına bir de şiir yazmış. Bende sordum arkadaşıma okuyor mu diye. Arkadaşımdan yok ve kapağını bile açmadı demişti :D ve arkadaşım o kitabı okudu bitirdi sosyal mecrada o kitapla ilgili tek bir şey bile görmedim. O şokla instagramimi kapatmistim tabii sonradan pişman da olmuştum :D

0|1
    0|0
  • Okurken o anı yaşamak diye bir şey var bunu herkes yaşayamıyor birden kitabın içindeki karakterlerden biri oluyorsun mesela kitapta adadan bahsediyor kişi adaya gidiyor ve sen hiç duymadığın görmediğin bir yerde hayal ediyorsun kendini o an hayal dünyan genişliyor bakış açın değişyor farklı bir duygu bazen yaşanılanlara üzülüyosun gülüyosun... özetle kumak kadar güzel bir şey yok keşke bazı insanlar göstermelik hava atmak yerine orda burada paylaşım yapıcağına ayakkabısının vücudunun resmini çekiceğine kitap okusaydı en azından kendine bir hayrı olurdu

0|0
    0|0
  • Edebiyatı popüler kültüre alet ediyorlar. Fotoğraflardaki her kitap okunsaydı ülkenin okuma seviyesi tavan olurdu. Oysa bu seviyenin en düşük olduğu ülkelerden birinde yaşıyoruz. Ha tabi yeni nesil, cahil kısma hitap eden yazarlarımızda var sözüm ona Kahraman Tazeoğlu gibi kendi kitaplarını satın alan lafta yazarlarımız okunuyor sebebi belli; okuyunca ' aa aynı ben' diyip geçilecek, üstünde fazla durulmasına gerek olmayan basit mi basit sözleri derleyip kitap basıyorlar. Sabahattin Ali, Mehmet Rauf ve daha nicesi dururken böyle adamlara değer veriliyor. Ama tabii edebiyat önemli değil altı çizili herhangi bir kitap, bir fincan kahve yeterli. Yanında kurutulmuş çiçek varsa ne müthiş; gelsin layklar!

0|1
    0|0
    • Merhabalar.

Cevabınız içinde belli bir kültür temeli olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Tespitleriniz çok doğru. Fakat bu sefer bu görünüş için kitap okuyanlar demezler mi "size ne istediğimi paylaşırım. Kendimi paylaşmaktan iyidir." ? Böyle bir cevap karşısında ne söylemeliyiz?

• Umut ne güzel şeydir... İyi akşamlar :)

• Evet öyledir. Umutla ilgili o kadar söz söylenir ki... Bazıları içimizi acıtır, bazıları ise bir şeylerden pes etmemizi sağlar.

Umut fakirin ekmeğidir.

Çiftçinin yarnını yarmışlar, 40 tane gelecek yıl çıkmış.

Sevgiyle kalın. Vesselam.

• okuduğum kitapları, izlediğim filmleri face sayfamda yorumluyorum, gittiğim yerleri, çocuklarımla ilişkilerimi, eğitim şeklimi, yaptığım etkinlikleri blogumda paylaşıyorum.

ben kitap ve kahve fotoğraflarına "iyiniyetli" olarak yaklaşıyorum. okuyordur ve okumaya özendirmek için yapıyordur diyorum. başkasında gördüğüm kitaplar hakkında yorumlarını okuyorum ve ilgimi çekerse ben de alıp okuyorum çünkü.

benim asıl sinir olduğum, hiç okumadığı halde bir yazarın, şairin bir cümlesini ya da ona buna meydan okuyan beylik lafları allayıp pullayıp sosyal medyada paylaşanlar.
    eline kitap almayalı belki yıllar olmuştur, ondan bundan cümle paylaşır. peeehh!

0|0
    0|0
  • aslında yokta kitap okunuyor bari zorla da olsa ama kitaplar özeldir canı sıkılan göstermelik almamalı

0|1
    0|0
  • Bence yoktur okumak bir alışkanlıktir. O alışkanlığı edinememis kişi ise ne olursa olsun okumaya hevesle başlasa bile devamını getiremez gibime geliyor. Bazıları ise okuduğunu zanneder sadece, okumak aslinda öyle farklı bir şeydir ki.

1|0
    0|0
  • Okuyormuş gibi çek kanka *.* Aksine kitaplarımı paylaşmam bende saklı kalsınlar herkes okusun bilsin istemem.

0|0
    0|0
  • Çünkü kitap kahve uyumu popüler gibi gözüküyor atıyorlar istisnalar var okuyanlarda var ama oran çok az. Paylaştığın karikatür herşeyi anlatıyor zaten bu karikatür üzerine söyleyecek pek söz yok aslında

1|0
    0|0
  • Çok cool gösteriyor be akkdjd
    Bir kere denedim kahveyi unutmuşum ama kışın biraz arıyorum

0|0
    0|0
  • Şimdi herkesi aynı kefeye koymak yanlış olur.
    Bazı insanlar gerçekten sırf okuyorum havası vermek için fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşıyor. Bazı insanlar da gerçekten bir kaç kişi de olsa etkileyip kitap okuma oranına minimum da olsa katkı sağlamak istiyor.
    Bende genellikle okuduğum kitapların fotoğraflarını ve aklıma kazınan cümleleri sosyal medya hesabımda paylaşmayı seviyorum. İstediğim tek şey bir kişiye bile olsa kitap okumanın güzelliğini anlatabilmek.(Sosyal medya hesabımda isim, fotoğraf gibi herhangi bir bilgim bulunmuyor amacım kendimi göstermek değil!!!)

0|1
    0|0
  • O fotoğrafları paylaşanların kitapları bile aynı.. Boş beleş 3 5 aşk sözü yazan basit kitaplar.

1|1
    0|0
    • Biraz acımasızca değil mi? Okuduğu bir kitabı, izlediği bir filmi insanlar paylaşabilir?

• Ne diyelim umarım karşınıza çıkmazlar efendim. :)

Hoşça kalın.

• Çok kibarsın sende hoşçakal

Erkekler Ne Diyor 3

• Hava atıcam diye kafein bağımlısı oldum

0|0
    0|1
  • Çok haklısınız bide nedense kitap okuyan tayfanın okumayanlar kadar kahveli fotoğraf paylaşmadığı gerçeği var tabii. Malesef insanlar trend olmaktan ileri gidememiş pek çok davranışı sergilemekten geri durmuyor.

0|0
    0|0
  • güzel karikatür.

0|0
    0|0
Yükleniyor...