Psikoloji ile ilgilenen var mı?

Toplumsal veya bireysel olabilir. Herşey üzerine olabilir gerçi, herhangi bir konu üzeri teoriniz varsa dinlemek isterim ve bu konuda sohbet edersek sevinirim.

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• önce dinleri sorguladım, sonra din ve tanrı olayının birbirinden bağımsız olabileceğini farkettim, şimdi agnostiğim, şu sırlar evreni anlamaya çalışıyorum evren biz miyiz yoksa ayrı birşey mi ya da tanrının kendisimi, psikoloji ve sosyoloji üzerine yirmi yıldan fazlasını verdim, hala da bu konudlarda düşünürüm. insanın kendini geliştirebilmesi için bu konuda emek harcayanlarla bol bol sohbet etmesi gerktiğine inanırım ancak bu tarz insanlar bulmakta gerçekten zor, çoğu insana sıkıcı geliyor.

1|0
    0|1
    • Ben de çok meraklıyım fakat benim yaşım kadar yılınızı vermişsiniz o yüzden bir adım geri duruyorum 😁

• Arkadaş uzun uzun yazmış tek cümle ile yıkmışsın :(

Erkekler Ne Diyor 13

• ben ilgileniyorum insan psikolojisi her insan yalan söyler bu yüzden kimseye inanmam bunun üzerine tez yazarım. herkesin hikayesini dinlerim 18 yaşlarımda başlamıştım biri ilgimi çekmişti herkes deli olduğunu düşünüyordu bense o adamda başka bir şey görüyordum bunu tespit etmem bir gün verdiği cevapla olmuştu ve kaçıp gitmişti oradan gel zaman git zaman en sonunda bana hikayesini anlatmıştı yaşadıkları kolay değildi ailesini kaybetmişti kendisi bir profesördü aşırı zekiydi herşeyini kaybetmişti (aile) bir tek o sag kurtulmuştu oda yarı ölüydü kendini kapatmıştı hep içki içerdi anılarla savaşmanın başka yolu yoktu tek bir mirası kalmıştı oda resimler

0|0
    0|0
  • öyle aşırı bir ilgim yok ama insan hareketlerini izlemeyi seviyorum ve de arada Freud okuyorum nedense :D

1|0
    0|0
    • Bende insanları ve davranışlarını izliyorum.

• %95'i koyun psikolojisi yalnızca %5 lik kısım var. onlara da her yede rastlamak mümkün değil

• İşte o %5'lik kısma denk gelirsek diye araştırmaya devam 😃👍

• House md dizisi beni konuya yöneltti. İnsanlar ne yapıuor neden yapıuor sürekli araştırıyprum. Tepkileri ölçmeyi seviyorum. Aşk ilişkim olmadı ama çevremden gördüğüm kadarıyla fikirlerim var. Aslında daha çok böyle insanları hal hareket ve konuşmalarına göre yargılamayı seviyorum. Hayatı anlamlı kılıyor

0|0
    0|0
    • Güzelmiş, insanların davranışları ve konuşmaları okumasını bilirsek herşeyi anlatıyor zaten

• İşte okumayı bilmediğimiz için konuşma gereği duyuyoruz ya zaten

• House md dizisini izlediysen zaten orda çok iyi bir şekilde kavradım bunu. House ve wilson ın yaptıkları falan

• Kendimce araştırmalar yapıyorum bazen. Beyin okuma, hipnoz, hiperaktivite ve dikkat dagınıklığı, islam dini ( evliyalar, mucizeler), insan mimikleri vs bu konuları araştırmıştım. Günümüzde kafamıza takılanları araştırmak çok kolay internet kitaplar vs ama sağlıklı bilgiler bulmak zor :)

0|0
    0|0
    • Vaov, konular harika 😍 doğru bilgilerler edilebileceğim birkaç kaynak önerirsenşz çok mutlu olurum.
      @Atilla12345

• Ne Öğrenmek istiyorsun...

0|0
    0|0
  • ben gizli ilgiliyimdir herhalde insanların nelr yaptığını ne yaptıklarını ne yapıcaklarını izlerim tahmin yürütürüm düşünürüm. ama doğa olaylarının olusumu yani fiiziğe daha çok meralıyım buda dünyanın uzayın vs piskolojisi sayılabilir

0|0
    0|0
  • en cok ilgini ceken konu ne mesela dost?

0|0
    0|0
    • İnsanın toplum içindeki davranışları ve bunun nedenleri vb.

• ooo bu söylediğin o kadar geniş bir konu ki hadi ben söyliyim bir tane güdülenme insan davranısına etkisi

• Toplumda sürü psikolojisi mevcut. Değişmez ve değiştirilemez. İnsan oğlu; bir hayvanı bile kendi psikoloji çevçevesi içine çekmeye çalışıp ve topluma ayak uydurmayı öğretmeye çalışıyor ise, bu tezimi çürüte bilecek hiç bir kanıtınız olamaz demektir !

0|0
    0|0
  • Psikolojiyi severim fakat yargıyı sevmem :) Pek anlamlandırılabilecek kişilikler yok

0|0
    0|0
  • Bence insanlar deli, bu sayılır mı?

0|0
    0|0
  • pdr okucam nasipse bu sene seneye bol bol konuşuruz takip edersen

0|0
    0|0
  • neden merak saldın sen...

0|0
    0|0
  • . youtube. com/watch? v=EUT0hpQqO8s

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Din ile insan psikolojisi arasındaki bağlantı hep ilgimi çekiyor olabildiğince öğrenmeye çalışıyorum. benim gorusum din kültür ile alakalı bir durum tamam allah yok değil kuran yok değil ama bunlar çıkarcı insanlar uğruna kullanılmış peygamber zamanında dahil.. tavi benim gorusum bu.. mesela turbanda kuranda yazmiyor diyorlar ( ben okumadin daha türkçesini fırsatım olmadı ) türbanın tolumda kabileleri ayırmak için kullanıldığını düşünüyorum. birde tabiki o zamandaki iklim koşullarından dolayı. insanlar surekli temizlenemiyordu. zaten erkeklerde elbise tazı şeyler giyip kafasını sariyorlarmis. ayrıca batı kültüründe de başını baglamk var. kovboy zamanlarında insanlar ayda bir falan yikanirmis. kök. amak için genis kıyafetler giyermis.. Ondan etekleri vs o kadar kabarikmis.. turbanda böyle birşey gibi geliyor.. şimdi millet bana parlamasin :D edebiyle cevap veren versin. ben 6 yaşından beri dini eğitim alıyorum vs kuranı tecvitli okuyorum din kulturu ile buyudum ( dinsiz diye yaklasacak olanlar icin açıklama yapmak yükümlülüğü hissettim çünkü dindar olmak düşünmemek demek değil koru korune inanmayın dorgulayin. kuranda ilk inan ayet -oku- unutmayın. Okuyun biraz. kulaktan duyma şeylerle beyninizi Doldurmayın. Ben çok bilmiyorum tabiki sadece öğrenme asamasindayim)

1|0
    0|0
    • Samimi yorumun için teşekkür ederim ☺ ilk âyete uymak gerektine inanıyorum bende ve zaten çok evrensel.

• Seneye sınavı kazanıp psikoloji okumak istiyorum. İnsanlara tavsiye vermeyi seviyorum ama herhangi bir teorim yok şuanlık

0|0
    0|0
Yükleniyor...