Yobaz nedir? Ne değildir? Kimlere yobaz denir?

Yobaz nedir? Ne değildir ? Kimlere yobaz nedir?

Dinci yobaz mı daha beterdir, Laik yobaz mı?

Not : Laik yobaz diye bir kavram yoktur ama halk içinde bu kavrama yakışan çokça insan bulunmaktadır.

Not 2 : "Yobaz" kelimesi kişiden kişiye, bakış açısına göre değişebilir. Lütfen çatışmalara girmeyin yada b*k atmayın. Soru sorduk, insan gibi cevap verin.

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• bana dinciler daha beter gelir. bir düşünceye aşırı ölçüde bağlı olmasına bir şey demem de bir başkasının hayatına müdahale olduğunda, kendi doğru ve yanlışlarını başkalarına baskı ile kabul ettirme olunca kaçasım geliyor.

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Bence yobaz karşıt düşüncelere saygı duymayan, önyargıyla yaklaşan, bi kaç kötü örneğe bakıp bütün bi kitleyi aynı kefeye koyan insandır. Sırf başı kapalı diye bi bayanı geri, çağdışı gören de, sırf açık olduğu için bi bayanı ahlaksız olarak yargılayan da yobazdır bana göre.

0|1
    0|0
  • fanatiktir, bağnazdır sevmem. esasen dinle ilgili olarak kullanılmasına rağmen, senin de belirttiğin gibi herhangi bir konuda aşırıya kaçan inanç sahibidir. Ayrıca genelde başkalarına da müdahaleci olur bunlar ki esas sevilmeyen tarafları budur, onun haricinde isteyen istediği şeye istediği kadar bağlanabilir isterse amish olsun isterse mormon olsun kimseyi ilgilendirmez ama başkalarına müdahil olduğu noktada yobaz yaftasını yapıştırırım, işim de olmaz bu kişilerle

2|1
    0|0
  • Şimdi laiklik olarak düşünmeyin. Farklı inançlara hoşgörü olarak düşünün. Eşittir laikliği ekleyin. Olay tamamdır. :)

Dinci sevmem, dindar severim. İkisi farklı şeyler. Dinci dini öne sürüp yanlışlarını göstermemeye çalışandır. Dindar ise inandığı dini tam anlamıyla yaşamaya çalışan. Bakın hangi din olduğundan bahsetmedim.

0|0
    0|0
  • yobaz kendi görüşünden başkasının doğru olmadığını şiddetle savunan kişidir. dini yobazların yanında o kadar çok laik yobaz varki kafa kafaya gidiyolar inan.

0|0
    0|0
  • Atatürkçüyüm layiğim ayaklarına yatıp bilip bilmeden saçmalayan dini vecibeleri yarine getiren insanları aşağılayanlarla ;

Dini vecibeleri yerine getirmiş gibi gözüküp dinini düzgün yasayan insanları zor durumda bırakan dini yanlıs yorumlayanlar yobazdır

0|1
    1|0
  • degisime kapali, kendi kibi olmayanlari yargilayan, hosgorusuz, herkesi kendi gibi gormek isteyenlere yobaz denir. bu konuda zorlama yapanlar en kotusudur.

0|0
    0|0
  • Tekbir getirip kafa kesenlere, kendi evladını diri diri gömenlere (örn:El-Kaide,Taliban militanları) yobaz denir.Ve çoğunuzun masum sandığı Suriyeli muhalifler bu tanıma örnektir.

0|0
    0|0
  • Sıkıldım bu tartışmalara girmekten, bak bu şarkıda anlatmış link

0|0
    0|2
  • ben=yobaz oluyom mesela bu kadar açık:)

0|1
    0|0
  • şu anda tr. de kı kendını alım sanan sakallı tafyasının cogu buna br ornek

0|0
    0|0
  • yobaz insan kendi bildiklerini doğru sanan ve dikte edmeye çalışan kişi derim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yallah diyerek sevgiliyi terketsen, şakirt olursun. Kime soruyorsun?

1|4
    1|1
    • link

şsldfkşsdkfşskdf

• yaşlı teyzeler yaptı mı yine en azında bir sıcaklığı oluyor, insanın yüzüne bir gülümseme bile yayılabilir tipine göre :D

sen cevap ver sallandırmaz mısın? sana ne be adam denmez mi?

• ahaha çok enteresansın kaktüssan vesselam. zaten hep çok enteresandın :D

• benim gözümde yobaz farklı düşüncelere tahammülü olmayan bencil ruhlu karakter. herkes benim gibi yaşasın ister

0|0
    0|0
  • laik yada dinci gibi ayırmak istemiyorum.bildigim kadarıyla geri kafalı, at gözlügü takmıs insanlara denir.biseye körü körüne baglananlar iste

0|0
    0|0
Yükleniyor...