Similarion'ı okuyan var mı?

Arkadaşlar geçen gün internetten sipariş verdiğim Similarion'ı ve Hurin'in Çocukları kitaplarını dün teslim adlım. Henüz bir kaç sayfa okumama rağmen açıkçası çok hoşuma gitti.

Tolkien'in hayal dünyasına zaten hayrandım daha da hayran oldum. Bu arada bir Star Wars fanı olarak, Lucas'ın Tolkien'den ne kadar esinlendiğine bir kez daha şahit oldum.

Aranızda bu kitabı daha önce okuyanınız var mı?

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• evet okudum yıllar önce. feanor, fingolfin. herşeyin başlangıcı. gizli diyar Pelori. Valar ve Valinor. en dehşetli savaşlar, Nirnaeth Arnodiad, Sayısız Gözyaşları. Okuyalı en az 13 sene oldu ama çoğu şey aklımda hala. Beren ve Luthien'in büyük aşk hikayesi. Frodoyu öldürmeye çalışan dev örümcek Shelob kim. Koruyucular kimler frodonun elinde şişe bağırarak ve ne dediğini bilmeden söylediği Gilthoniel Elbereth kim? mesela yüzüklerin efendisini seyredip bu gemiler ne ayak diye sormuyo kimse. gri limanlardan kalkan gemiler nereye doğru gidiyor? bunların cevabı herşeyin başladığı silmarillion da

0|0
    0|0
    • hocam cidden harika. Daha bitirmedim ama uzun zamandır bir kitabın daha giriş kısmından böyle lezzet almamıştım.

• evet hocam ahenki Melkor bozdu ve Arda'nın kralı olmayı kafasına koydu. Sanırım Manwe onunla mücadele edecek daha başlardayım bilgim sınırlı :D

• belki sıkabilir bazı yerlerinde ama okumaya devam et mutlaka. normal bir roman ya da hikaye kitabı değildir silmarillion bildiğin destandır. çok üzüldüğün de olacak, hayata dair bir umut ışığı gördüğün yerlerde olacak. belki bunu bitirdikten sonra tekrar bir tur daha lotr okumaya heves edebilirsin.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...