Kadin olmak ana olmak zordur ama anadolu kadını olmak daha zor?

Anadolu kadını neden hep eziksenir kısıtlanır cahil olarak gorulur ki?

Suçtur kadın olmak.Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin.

Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir.

...

Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversin deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derler.

Erkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın Aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadına açtırtmamalı.

... Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.

Kadın olmak eteğini uzun tutmaktır, başkalarının günahlarının bedelini kendisinin ödemesidir.

Kadın yüzeyseldir görünürde ve karmaşıktır erkekten istediği şeylerde Oysa kadın derindir ve derine dalmasını bilen vurgun yeme ihtimalini de göze alabilmelidir.

Cesurdur kadın, erkek gibi tartıp biçmez. Seviyorsa bodoslama atlar, sevdiği için tüm engelleri aşar.

Oysa erkek korkaktır. Ne kadının ilgisini kaybetmek ister ne de ona bir gelecek vaat eder Yedekte tutar. Daha iyisini bulamazsa, elinin altındaki ile idare eder.

Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey; sevgi, sadakat, dürüstlüktür.

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• EVDE ekmek olmaz UNDAN EKMEK yapar anadolu kadını..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İllet olduğum kutsal damacana tariflemelerden biri. o ne demek demeyin, ayar etmeyin insanı. ne diyeceğimi bilemedim işte! Anadolu kadını he, öyle mi? Anadolu kadını cinsiyeti unutulan, unutturulan, görünmeyen, görmezden gelinen kadın. masum. mahçup. kutsal. ana. çilekeş. kan kusar kızılcık şerbeti içtim der. içine atar. sineye çeker. isyan etmez. ezilmişliğini gizleyecek tüm üstün sıfatlar onda toplanır ve kadınlığın tarifine dönüştürülür. öyle bir prototip ki kadın bilincinden mümkün olduğu kadar uzak konuşlandırılmış, örnek olacak zira. anadolu delikalısının anası, helali olacak.. bu toplum, kutsal değer yargıları, gelenek melenek diye kafamızı bike bike götünden prototip yaratıp sonra da "aha sana ekol" diyor ya, ben böyle öfke kontrolü sorunu yaşıyorum! değil kardeşim, anadolu kadını falan yok burada. herkes ""rus kadını", tamam mı? şimdi yıkıl karşımdan!

0|0
    0|0
    • Sen yikilsan iyi edersin.. Cunku sen 15 yasindayken kendinden 10 yas büyük biriyle evlendirilmedin dayak yiyip doverde severde safsatasiyla yetismedin agladiginda deli denilip gecilmedi örneğin sana.. Hastasi kayni cocuklari kayinvalidesi kayinbabasiyla birlikte 15 kisinin icinde gelun yapar diye tek basina birakilmadin onun icin susun yeter artik ağlamak istemiyorum

• :( oğlumu evlendirince kendi yanima almiycam gelinimi ve ona annesinden farksiz davrancam.. Ölmezsem tabi...

• Kendine dikkat et, iyi bak

• Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.

Bunun üstüne bişey söylememe gerek kalmıyor zaten.
    Türkiyedeki kadınların ezilmediğini düşünenlere gelsin bu yazı. İslamın ve Türk kültürünün nelere yol açtığını göremeyen körlere...

0|0
    0|0
    • Ateist misin direk İslam'a saldırdın

• Allah zaten vurmuş seni bir de ben vurmayayım.

• @Raj_Kapoor Allah zaten sana kafayı yedirtmiş bide ben yedirtmiyim

• Helal be

0|0
    0|0
    • :( kadın olmak oysa iki cinsiyette günahsız doğar :(

• Güzel bir anlatım ama bir eşya olarak bakılmıyor artık anadolu da kadınlara eski çağda degiliz artik

0|0
    0|0
    • Sasiriyorum bir ben mi kaldım böyle olan cidden ya esimle değil ailesiyle evliyim sanki anneme gidip böyle böyle desem döverde severde kocan o denilen tek kadin ben miyim yani

• Okudukta kurtulduk sanki dusunceleri değişti memur oldum yine ayniyim tek farkim artik eve para katkisinda bulunan biriyim güya ben daha çarşıya inip kendime birşey aldığımi bilmem banka kartimi eşim direk elimden aldi onlari birakip gitmek istiyorum sonra yuvam diyip susuyorum tekrar

• Saygı sevgi yok ayrilsan çocuk anne de der baba da yapcak birşey yok gerçektende sözün ahanda bittiği noktasindayiz 😊

• İsteğiniz 3 tane mi :)
    Güldürme beni

0|0
    0|0
  • Evlenmeseydin böyle biriyle zorla mı evlendirdiler

0|0
    0|0
  • Bir kısmına katılıyorum

0|0
    0|0
  • Feminik..

0|0
    0|0
    • Feminist bir insan değilim ama bence anadolu kadını olmak biraz kadinliktan ötede birşey.. Son 5-6 sene icinde o kadar yiprandim ki son zamanlarda hep agliyorum nerdeyse ama deli diyip geciyorlar

Kızlar Ne Diyor 1

• şu demagojileri bırakın artık annenizin kaderini yaşamaya mahkum olacaksınız yoksa

0|0
    0|0
    • Annem benden cok daha iyi onum kaderini yaşasam daha ne

• kardeşim yaşamadığın ve ailende görmediğin bir şeyin ne dramını yapıyorsun o zaman

• Evliyim 15-16 kişiyle yasiyorum esimle degil ailesiyle evliyim resmen... Herksin yükü sirtimda vs vs işte

Yükleniyor...