Böceklerinde zerafeti vardır, biliyor musunuz?

Böcekler çirkin ve tuhaf yaratıklardır. Bazıları güzel ve zararsız, bazıları da cidden tehlikelidir. Tabii ki, böceklere göre de biz insanlar daha tehlikeliyiz. Çünkü biz orada olduklarını biliriz ve böcekleri tehlikeli kabul ederek zımbalarız.

Şimdi daha yakınlaştırılmış fotoğraf makinası ile bir güve böceğini yakından çekme fırsatı buldum. Bazıları Hd görüntü, bazıları hafif bulanık olabilir.

Aşağıdaki fotoğraflarda yine bir kelebek kadar güzel olan güve böceğinin bacak tüylerine kadar çektiğimi göreceksiniz.

Böceklerinde zerafeti vardır, biliyor musunuz?
İşte zerafet budur. Ne kadar güzel bir kanada sahip değil mi? Edası ve güzelliği ile gözleri kamaştırıyor. İnsanın bu güzel kanatları 10 dakikalığına alıp bulutlara doğru uçası geliyor.

Bu da onun renkli hali, o kadar güzel bir güve böceği ki, bende ona renk katmak istedim. Bunların mavisi, sarısı, kırmızısı ve en güzeli beyazı bile varmış. Eğer rast gelirse, fotoğrafını çekeceğim.

Gözlerinin hemen üstünde iki çift anteni var. Sivri ve güzel iki anten.. Kanatlarına diyecek sözüm yok. Ayakları gerçekten çok güzel, zarif bir böcek...

Aslında insanın bunun sırtına binip yolculuk edesi geliyor. Tüylü ve sevimli bir böcekle yolculuk çok güzel olurdu. O kadar hızlı uçuyorlar ki, Roller Coaster'a binmek gibi bir his olurdu. İnsanın sevesi geliyor.

Şu güzelliğe, zerafete bakın. Endamı ile bizi büyülüyor. Aşk ve sevgi kokuyor. İnanılmaz güzel bir güve böceği, adeta insanın içinden okşamak, sevmek geliyor. Şu tüylerine ve uzun bacaklarına bakın. Aslında tamamen kemikten oluşmuyorlar. Tamamen Tüylerle kaplılar!.. Kanatlarının üstünde bile tüyleri var.

Nasıl Buldunuz?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Güve böceğinin beyaz benekli hali birde boynunda yele gibi tüyleri olanınını görmüştüm çok güzeldi gerçekten.. ama bir o kadarda zararlılar tabikide.. 🐜🐝🐞😅

0|0
    0|0
    • Sadece elbiseleri ve ev çiçeklerini yiyiyorlar. onun dışında zehirli değiller. Parmağına alıp, saatlerce tutabilrsin. ya da bilgisayar monitörünün üstüne koyup, seyredebilirsin. Sıcak olduğu için uyurlar ve orada kalırlar. Sabahda uçar giderler. Sıcak bir akşam olur :)

• Ahhah 😅 Allah gönlünüze göre versin inşallah ne diyim.. arayan mevlasınıda bulurmuş belasınıda 😅

• Eveeet, aynen öyle, ne demek istediğini anladım ama ben sadece mevlasını bulayım yeter bana :D

En İyi Erkek Görüşü

• Böcekçi amca geldi arkadaşlar yine!!! Süper böcekler yine, ya seni sevmeye başladım. hacı. Kafa adamsın ha sen, muhabbetin iyidir senin. Laflarını çok beğendim. En güzel laflar onlar öyle, kızlara söylesen sana aşık olurlar.

Eğer kız olsaydım var ya, sana kesin verirdim :D :D :D :D

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Birde hamam böceği var onun zerafeti nasıl oluyor

0|0
    0|0
    • Kirli ve pis böcekler ama fotoğrafı güzel olurdu. Bulmak zor değil ama çok aşırı hareketliler, çekimi zordur. Korkak oldukları için durmazlar. Kaçarlar. Çekmek zor olur.

• Neslinin tükenmesini istediğim tek hayvan 😀

• Bende kırk ayakları sevmiyorum. Nefret ediyorum.

• yeter ulan yeter, böcekçik sorularından gına geldi

0|0
    0|0
    • Böcekler candır. Böcekler olmasa, doğa yok olur. Çünkü doğanın yayılmasını ve çoğalmasını saplayan böceklerdir. Yaratıcı böceklerin taşıyıcı olarak yaratmıştır. Eğer böcekler olmazsa, tek bir ağaç bile olmaz. Oksijensiz kalıp herkes ölür. Çünkü Oksijen demek hayat demektir.

• böcekçiklerinle mutlu hayatlar >_<

Erkekler Ne Diyor 3

• Güzel tabiki de her canlı gibi şaheser bir yapıya sahip. Yalnız bu aşkını çözemedim :)

1|0
    0|0
  • Ayni fotoya sop yapmslar

0|0
    0|0
    • Diğer güve böceği sarıydı. Bu ise yeşil tonlu olanı, farklıklar var. Böcek aynı ama önemli olan yakınlaştırılmış olması ve renkleridir.

• Pastel boyayla mı boyanmış 2. Si ne öyle :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...