Böceklerinde zerafeti vardır, biliyor musunuz?

Böcekler çirkin ve tuhaf yaratıklardır. Bazıları güzel ve zararsız, bazıları da cidden tehlikelidir. Tabii ki, böceklere göre de biz insanlar daha tehlikeliyiz. Çünkü biz orada olduklarını biliriz ve böcekleri tehlikeli kabul ederek zımbalarız.

Şimdi daha yakınlaştırılmış fotoğraf makinası ile bir güve böceğini yakından çekme fırsatı buldum. Bazıları Hd görüntü, bazıları hafif bulanık olabilir.

Aşağıdaki fotoğraflarda yine bir kelebek kadar güzel olan güve böceğinin bacak tüylerine kadar çektiğimi göreceksiniz.

Böceklerinde zerafeti vardır, biliyor musunuz?
İşte zerafet budur. Ne kadar güzel bir kanada sahip değil mi? Edası ve güzelliği ile gözleri kamaştırıyor. İnsanın bu güzel kanatları 10 dakikalığına alıp bulutlara doğru uçası geliyor.


Bu da onun renkli hali, o kadar güzel bir güve böceği ki, bende ona renk katmak istedim. Bunların mavisi, sarısı, kırmızısı ve en güzeli beyazı bile varmış. Eğer rast gelirse, fotoğrafını çekeceğim.


Gözlerinin hemen üstünde iki çift anteni var. Sivri ve güzel iki anten.. Kanatlarına diyecek sözüm yok. Ayakları gerçekten çok güzel, zarif bir böcek...


Aslında insanın bunun sırtına binip yolculuk edesi geliyor. Tüylü ve sevimli bir böcekle yolculuk çok güzel olurdu. O kadar hızlı uçuyorlar ki, Roller Coaster'a binmek gibi bir his olurdu. İnsanın sevesi geliyor.


Şu güzelliğe, zerafete bakın. Endamı ile bizi büyülüyor. Aşk ve sevgi kokuyor. İnanılmaz güzel bir güve böceği, adeta insanın içinden okşamak, sevmek geliyor. Şu tüylerine ve uzun bacaklarına bakın. Aslında tamamen kemikten oluşmuyorlar. Tamamen Tüylerle kaplılar!.. Kanatlarının üstünde bile tüyleri var.

Nasıl Buldunuz?


0|0
34

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...