Size en yakın duran kitabın rastgele bir sayfasını açıp herhangi bir cümlesini söyleyebilir misiniz?

Bende rastgele bir sayfa açtım "Yerimden kalktım; yatacağım yeri düzelttim; soyundum ve elektriği söndürdüm; fakat geç vakte kadar uyuyamadım. Onun da uyanık olduğunu, nefesinin duyulmayışından anlıyordum. Yavaş yavaş gözlerime ağırlık çöktüğü halde, her akşam duymaya alıştığım bu muntazam ve yumuşak nefes hışırtısının başlamasını bekledim. Kendimden geçmemek için gayret ediyor ve mütemadiyen kımıldıyordum. Buna rağmen ilk dalan gene ben oldum."

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

0|0
16|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Gerçekten bak fazlasında gözüm olmadı. Gözüm sadece sende oldu. Bu da gözlerime fazla kılındı. Beni çok sev demiyorum. Benimle ilgilenme, ona da tamam. Senin için çektiğim acılara değecek bir insan olarak kal olur mu? Sadece bunu istiyorum senden. 'Benim sevdiğim kadın bu !' diyebileyim, acılar içinde kıvransam da. "Senden bugüne kadar hiçbir şey istemedim. Benim için bir iyilik yapar mısın?" "Nedir o?" "Yapabildiğim en iyi şeyi, seni sevmeyi..." Seni sevmekten vazgeçmemi isteme benden. Giderken istediğini götürebilirsin. Benim bir şeyde gözüm yok. Bu bana kalsın...

Beni en iyi o anlar. Beni en güzel o sever dediğim kişiydin. Sen bu aşkın kaçıncı bitişiydin?

0|1
    0|0
  • Doğruları birbirine dik olduğuna göre k kaçtır?

0|1
    0|0
  • Bu akşam anladım ki,
    bir insan diğer bir insana bazen
    hayata bağlandığından çok daha kuvvetli
    bağlarla sarılabilirmiş.
    Gene bu akşam anladım ki,
    onu kaybettikten sonra,
    ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanıp sürüklenebilirim.

0|1
    0|0
  • Brian was hers, every inch of him. Trey damned well better not forget it.
    -Olivia Cunning - Sinners at the altar
    Müthiş bir kitap tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Farksizlik eğrileri doymazlik varsayımı gereği negatif egimlidir.
    Mikro iktisat- Erdal Unsal

0|1
    0|0
  • "Unutkanlık meleği bazen önceki yaşantılarımızı belleğimizden silmeyi unutabiliyor. Böylece, duyularımıza zaman zaman başka yaşamların anıları takılıyor. Bu anılar zihnimizde, tepeler ve vadiler üzerindeki başıboş bulutlar gibi amaçsızca sürükleniyor ve şimdiki varoluşumuzda oluşan olaylara serpiştiriyorlar kendilerini

Reenkarnasyoncu
    M. J. ROSE

0|0
    0|0
  • Seveceksiniz bir kadının dudaklarından önce gözlerini sev. Gözlerindeki o derin bakışı sev veya kirpiklerinin her telini ayrı ayrı sev, tıpkı seni sevdiği gibi onu küçük bir çocuğun masumiyetiyle sev.

"Yalnızca yanlızım"

0|0
    0|0
  • Sen bu mektubu okuduğunda ben cok yakininda olacağim. ama senin gözlerin beni aramak icin uzaklara bakacak, belkide bir köseden cıkıp gelmemi bekleyeceksin. görmeyeceksin sana ne kadar yakın olduğumu...
    Serkan ozel

0|0
    0|0
  • Kültür ve tarih ansiklopedisi - sayfa 191. isavriya sülalesi. 'ni anlatıyor yazardımda üşendim

0|0
    0|0
  • Kürt mantolu olmasina şaşırmadım
    kitabı biraz daha somutlastirip ilkokul klasiklerine yer ettirecekler :D

0|0
    0|0
  • en yakin kitap matematik kitabi yazmasam daha iyi olur))

0|0
    0|0
  • Geçişsiz fiil, neyi kimi sorularına cevap vermeyen, yani nesne olmayan fiildir. :(

öss türkçe

0|0
    0|0
  • Berkecanla seviştim ama ben keremi seviyorum acaba mertlemi evlensem

Pucca

0|0
    0|0
  • Kadının ezilmiş yüzü yeniden gözünün önüne geldi. Kanlı yüzüne düşen kar taneleri.

0|0
    0|0
  • bulunduğum odada kitap bile yok andndn

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Veli Atasoy 33 ay süren esareti boyunca 2 kez firar girişiminde bulunur. İlkinde komutanı engel olur ikincide 3 arkadaş kampın dışına çıkmayı başarırlar. Ancak çok geçmeden yakalanıp 45 gün hücre cezası alırlar Soğuk Kampta günde bir avuç pilav 2-3 kurutulmuş sardalye balığı veriyorlardı...
    Kızıl Cephe- Mesut Çevikalp (kore savaşı)

0|1
    0|0
  • * et yazıyor :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...