Başörtüsü tartışması siz ne düşünüyorsunuz? videolu?

Başörtüsü tartışması siz ne düşünüyorsunuz? videolu? Başörtüsü tartışması siz ne düşünüyorsunuz? videolu?

• Pınar Altuğ'a hak veriyorum
    29% (6)39% (7)33% (13)Oy Ver
  • Yorumcu bayana katlıyorum.
    71% (15)61% (11)67% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncelle.
Güncel

1|0
10|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yorumcu bayan haklı kesinlikle...

0|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 10

• 1. Hiçbir kaynakta Atatürk'ün dini ile ilgili bir bilgi yok. Çeşitli insanlar tarafından derlenen anıların bir kısmında Müslüman olduğu, bir kısmında Müslüman olmadığı yazıyor. Bunu bilemeyiz, tartışmak da üzerimize düşmez. Onun dini, önemli olan bizim onu din ve inanış konusunda değil, diğer konularda örnek almamız. Burayı düzeltelim, yanlış olmasın.
    2. Pınar Altuğ demiş ya: "Okullarda başörtüsü rahatsız ediyor. Bir kısmı kendisi istediği için değil çevre baskısından dolayı kapanıyor." Burada çok önemli bir tespit var. Evet beni de rahatsız ediyor AMA ilkokullarda, anaokullarında. Lisede veya üniversitede kişi zaten kendi kararından emindir, istediği gibi başını açıp kapatabilir. Ama 4 yaşındaki çocuk bunun kararını veremez, ailesi verir. Bu baskıya girer. Ve asıl rahatsız edici olan baş örtüsü değil, asıl rahatsız edici olan ailelerin daha doğruyu/yanlışı ayırt edemeyen, kendi kararları ve fikirleri olmayan çocuklara baskı kurması.
    3. Aslında düşününce yorumcu ablamız da haklı öyle değil mi? Kimse karışamaz diyor, haklı. Burada kendi şahsi fikrim şu şekilde çözüm olabilir: Türban veya baş örtüsü lisede ve üniversitede kişinin kendi kanaatine bırakılmalı, ilkokulda yasaklanmalı. Mesela kulağını deldiriyorsun, küpe takmak okulda yasak, ama türban takmak serbest. Aradaki büyük farklılığı anlayabiliyor musunuz? Madem türbanı anaokuluna kadar aldınız, o zaman küpe de, dövme de, bileklik de yasak olmasın.
    Eğitimcilerimizi yöneten kişilerde aslında hata ama işte...

0|1
    0|0
    • 4 Yaşında ki bir kıza baş örtü takıldığını ilk senden duydum. Bence ergenliğe girince kararını verebilmeli. Ve videoyu izleyip yorumlarda bulundugunuz için teşekkürler.

• Ben teşekkür ederim. Ergenlik tam eğitim geçişine göre değil ya, kimisi 12 yaşında ergenliğe girer kimisi 15 yaşında, karışıklık çıkar ama liseye geçince isteyen istediği gibi gidebilmeli sanırım.

• Aslında liseye başlarken olabilir mantıklı evet.

• Çocuklar üç de yetmez beş tane diye şarkı söylüyormuş haha. Bre cahil senin dinin de erkeklere dört tane eş alabilirsiniz diyor, sen de ona baksan?

Pınar başörtüsünden rahatsızım demiyor, OKULDA başörtüsünden rahatsızım diyor. Milyonlarca aile var çocuğunun başını zorla kapatan, o çocuklar o zorunluluktan sadece okulda kurtulabiliyorlar. İlkokulda daha regl olmamış sabi sübyana başörtüsü takan, kendi dinini bilmeyen ailelerden tek kurtulma yolları OKUL o çocukların.

Bikini zorla giyilmiyor ama başörtüsü zorla takılıyor. Bunu bir idrak edebilse kendi başının açık olduğunu da görecek de, cehalet başa bela...

0|0
    1|1
    • Bana değil Allah'a hesap verirsin.

• Senın demen bır şeyı degıştırmez 1-2 duydugunuz seyı ezberleyıp sorumluluktan kaçıyorsunuz bu ecdad 1000 sene bu dini korudu. Peygamberimiz (sav) alemlere rahmet olarak gönderilendir ve bir yazarın da dediği gibi insanlığın ondan ogrenceği çok şey var. Eskiden evren için sonsuz denirdi fakat bugun bigbang ile sonradan yaratıldığı ortaya çıktı. Sizin gibileri ibret alıyorum sızın gıbılerı gordukce imanım artıyor. Allah-u Ekber diyorum ve ne halin varsa gor. Yıllar once mıkroplarda gözle gorulmedıgı ıcın yok sayılıyordu ama bugun ıspatlandı kı varlar.

• Yav heeeee ya

• Bende onun gibi çıplak olanlardan rahatsızım.
    Bende bir tarafı görünecek kadar kısa giyinen, dekolte giyinen insanlardan, onun gibi beyin yoksunu insanlardan rahatsız oluyorum.

1|1
    0|0
  • Biliyorum bunu. Pınar Altuğu zaten oldum olası sevmem.

0|1
    0|0
  • Yorumcu bayana katlıyorum.

0|1
    0|0
  • yorumcu haklı dağılın

0|1
    0|0
  • Pınar uçmuş

0|0
    0|0
  • Ben aile zoruyla türban takıp başka yerlerini açanlardan rahatsızım. Kapalı olup üstüne her boku yiyip açıklara o* muamelesi yapanlardan rahatsızım. Ha bire açılıp kapanıp kabak çiçeğine dönenlerden rahatsızım. Küçücük çocukların sokakta oyun oynarken savrulan ipek saçlarından tahrik olan olmasın diye kapatanlardan rahatsızım.

0|0
    0|0
  • Bence, Altuğ bir şey demeye çalışmöış ama anlatamamış.

0|0
    1|0
  • Hiçbirine. Atatürk Müslüman değildir hatta İkra Bismi rabbike safsatası dediği bir mektubu bile vardır Pınar altuğa gelince evet kalpte bitiyor ama Allah'ın emrine uymazsan o kalp kapısı açılmaz canısı benim kalbim temiz de git her şeyi yap o kadar kolay değil başörtü farzdır kapatmayanlar tabiki var SAYGI duyuyoruz herkesin Özgür iradesi asla ama asla zorlanamaz dinde zorlama yoktur ama lütfen şu kalp meselesini katmayın olmuyor. Rabbini seven her türlü sever kalbinden sever emirlerini de yerine getirir. Net.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Pinar Altuğ beynini çocuklar duymasin dizisinde unutmuş anlaşılan. Atatürk u bide ağzına almış put perest

1|1
    0|0
  • Yaw ben holllAnda yasiyorum turkiye kadar tartisiliyorr bu sozde musluman bir milletizz ayip ayipp

1|1
    0|0
  • Yorumcuya katılıyorum.

0|1
    0|0
  • beyaz tv ne b*k bir kanal ya

0|0
    0|0
  • Başörtüsü ayrı şey türban ayrı şey

0|0
    0|0
  • Yorumcu bayana katıldık.