Allah'ın neden 99 ismi var?

Yani neden 102 ve 103 değil? 99 olunca dahamı havalı oluyor :)

0|0
7|20

En İyi Kız Görüşü

• Kızım niye sordun bunu gelicek şimdilik tüm yobazlar

1|1
    2|7
    • sabah kimse yokken sorayım dedim

• işte hoşgörü budur

• Teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 20

• Soruyu insan gibi sorarsan, insan gibi gerçekten merak ettiğini kelimelerinle anlatırsan, sözde dini müslümanlarla, kalpte dini müslümanları karıştırmazsın. Hem dalga maliyetli günaha giriyorsun, hem tepki veren herkese Yobaz diyorsun, hem de sorunun cevabını değil asıl amacını ters köşe yapanı e. i. g. Seçiyorsun.
    İşte senin karakterin bu kadar. Cevabı alan aldı merak etme.

2|0
    0|0
  • Biz sana beyin yaşın niye 20-30 değilde ilkokul çocuğu gibi 3-4 diye soruyomuyuz?

2|1
    1|1
    • böyle zeka gerektirmeyen aşırı basit cümlelerle laf sokmaya çalışacağınıza önce sorumu cevaplayın. bakın biri sorumla ilgili link atmış böyle paylaşımlar lazımki kalite yükselsin

• Sana mı kaldı sorgulamak S*k kafalı japon askeri baban keşke o gece annenin yüzüne boşalsaysıdıda sen olmasaydın... Kodummun beyinsizi aklına soru gelmiyosa sorma allah kitap bilgin yoksada ağzına alma

0|2
    2|1
    • Allah'ı böyle hayvanlar gibi küfür ederek savunmak caiz mi önce onu öğren :) Benim sorumda 1 tane küfür veya hakaret yok işte kalite farkı

• Her bir ismin ayrı bir anlamı var ve Allahın insanlara davranış olarak neler yapacağını anlatır her bir isim, merhametlidir, adildir, tektir gibi anlamlar içerir neden 99 un bence bir cevabı yok Allahtan başka kimse bilemez yazıyı yazdığımız şeyin adı neden klavye sorusu ile aynı mantıktadır 102 ismi olsaydı bu sefer neden 102 diye soracaktın bunun sonu yok.

0|0
    0|0
  • 6000 ismi var ama sen ben bilmiyoruz

0|0
    0|0
  • Niye küfür ediyonuz la biliyorsanız söyleyin işte :D

1|0
    1|0
    • Peygamber soru soran Mekkelilere hep küfür ederek cevap vermediğine göre :)

• sen engelledın benide sen bir mesaj atsana bana hele bir

• Sendeki beyini kuşa taksak kuş ters uçar kardeş

1|1
    1|0
    • of azıcık yaratıcı olun bu laf 90 bin kere söylendi

• Neden kaşının üstünde gözün var der gibi bir soru bu. ama evrim bunu gerektirdi dersin o zaman.
    İslam dininde sorgulanacak çok şey var ona bakarsan neden kutsal kitabın ismi kuran?
    Bu tür soruları küçük yeğenim soruyor ya kendini zeki mi sanıyorsun? Onu geçtim madem inanmıyorsun en azından inananlara saygın olsun etrafında hristiyan olsa bile kimine isteyen istediği dini yaşar inanır. Hal bu olunca ne ahlak dersi almışın ne de neyi sorgulayacağın hakkında zekaya sahip değilsin.

0|0
    0|0
    • ne evrimi ne saçmalıyorsun? beni evrimci darwinist yaptı havalı dediğim için. sen nasıl bir zekaya sahipsin bunuda konuşmak lazım

• allah kime hava atacakta havalı diyorsun beyinsizmisin sen tek olan biri kime hava atabilir acaba

0|0
    1|0
    • o dediğim hava atmak anlamında değil

• Allah ıslah etsin.

1|0
    0|0
  • Benim görüşüme göre sen olumlu olarak düşünüp, Allah'ı istediğin, kast ettiğin sürece, "yüce yaratıcım" ,"var edenim", "kainatın efendisi" gibi sonsuza kadar adlandırabilirsin. Ancak gücü, yetkiyi, iradeyi, merhameti, sevgiyi ve daha nice sıfatı betimleyen, en önemli 99 sıfat ve bunların hepsine aynı anda sahip olmakla ilgili bişey... Ama ondan önemlisi, galiba senden müslümansın ama insanlar direk savaşmış ben onu anlamadım..

0|0
    0|0
  • Manyak ya 😂😂 bunamı taktin :)

0|0
    0|0
    • rakamlara sayılara takılan biriyim

• 111 olsa diyecen niye 111..111 dahamı havalı niye 122 değil diyecen.. insan oğlu ila eleştirecek birşey bulur

0|0
    0|0
  • 99 tane olduğu için senin niye bir adın veya iki adın var böyle gereksiz sorgulamalar yapma bence

1|0
    0|0
  • a. mk. manyagi

0|0
    0|0
  • allahın 99 ismi oldugu nerede geciyor atsana?

0|0
    0|0
    • çok yerde geçiyor. hiç duymadıysan yer altında yaşıyor olmalısın

• çok yerde ögeçiyor öylemi allahın ayetinden atsana 99 ismi olduguna dair bana ukalalık yapıyorsun bide atta ogrenelim yaa

• bunu iddia eden ben değilim bir sürü insan söylüyor. ortaya iddiayı atan ben değilimki soruyu bana soruyorsun

• Ateistmisin sen yoksa şaklabanlık yapmak için mi soruyosun

0|0
    0|0
  • Bu soru neden" I is"degil de "I'm" der gibi olmus. din biat işidir. sorgulayanı pek sevmezler. kurani arapca okuyup, bilmedikleri duaya amin derler

0|0
    0|0
  • Kuran kerimde geçiyor bakın

0|0
    1|0
  • Allah in isimlerinin gectigi hadiste kim Allah'ın 99 ismini sayarsa cennete girilir demiştir. Bu demek degildir ki Allah'ın başka ismi yoktur. Neden bu 99 ismi dersen bu isimleri diger isimlerinden daha ustundur bu sekilde rivayet edilir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• www.astrodemo.org/.../...imleri-neden-99-tane.html

Üşendim ben yazmaya buyur oku.

0|0
    0|0
  • Tam 99 degil daha fazla var

0|0
    0|0
  • Tüm konular bitti de bu mu kaldi bilgilendirilmek istiyorsan dahi gerektiği gibi sorman gerekir dalgaya espiri ye alarak değil DAHA MI HAVALI OLUYOR DA NE SENCE HAVAYA İHTİYACI VAR MI
    Tövbe Estağfurullah

0|0
    0|0
  • Senin gibi insanlar sorsun diye.

0|0
    0|0
  • Sen ki bul bakalım 99 isim bulabilcek misin bulamazsın iste bu yüzden

0|0
    1|0
    • googledan bulurum işte

• Hahah :) ya tamam uzatamayacagim daha fazla. Adam tıkanmış iste bir yerde 99 isim bu sana o zaman google da yok tabi. Deistim ben zaten 😃

• Deistsen ne diye sorumda müslümanlaşıyorsun git işine

• Hayırdır komiğine mi gitti

0|0
    0|0
    • rakamlara sayılara takılan biriyim

Yükleniyor...