Çanakkale'de Kaybolan İngiliz Norfolk Alayı hikayesine inanıyor musunuz?

Sizde bu tür seylere inanır mısınız arkadaşlar ? Doğruluk payı var mı ?

• Evet , neden olmasın.
    0% (0)50% (5)38% (5)Oy Ver
  • Hayır , sadece bir hikaye.
    100% (3)50% (5)62% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar biliyorum konu baya uzun oldu fakat böyle ilginç hikayeler insanı cezbediyor.Yeni birkaç şey daha buldum onları da paylaşmak istiyorum sizlerle.

Mesela kurtuluş savaşında , çanakkale savaşında , kore de buna benzer hadise / hikaye ' ler mevcut.Yeşil sarıklılar diye geçiyor.Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerini yanında oturur iken gören F-100 pilotu varmış.Hangi savaş bilemiyorum.Yani kısacası buna benzer birçok şey bulunmakta.Doğruluk payı nedir ne değildir bilemiyorum ..
Arkadaşlar bahsettiğim olayın tamamını bu siteden okuyabilirsiniz.

link

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yeşil sarıklıları bilmiyorum ama bulutun alıp götürdüğü bir alaydan bahsediliyorki bunu çanakkalede belgesel çeken ingilizlerde söylemişlerdi.ortada kayıp insanlar var ve nerede oldukları belli değil

0|1
    0|0
    • O belgeselin adını hatırlıyor musun ?

• Eğer bulursan mutlaka buraya yaz şimdiden teşekkürler.

• Elbette yazarım rica ederim

Kızlar Ne Diyor 4

• doğaüstü olaylara pek inanmama rağmen çanakkale cephesi bi başka.. hakkında çok şey okudum ya da izledim doğru olabilir gibi geliyo bana

0|0
    0|0
  • tabiki inanç ve Allah'ın yardımı var. Tabiki...

ama sadece hurafelerle de olmaz...

0|0
    0|0
  • b diyorum

0|0
    0|0
  • B) mümkün degildir bana göre

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Çanakkale Zaferinin kazanılmasında Allah'ın ulusumuza yardım ettiği bir gerçektir ve Mehmetçiğimizde o kuvvetli Allah inancı olmasa, şehadete inanmasa zaferin kazanılamayacağı muhakkaktır.

Ancak;

Bu gibi hurafeler, Çanakkale Savaşı'nı Atatürk ve Mehmetçiklerin adını anmadan, zaferin evliyalarla ve erenlerle kazanıldığını anlatarak, Türk askerinin ve Mustafa Kemal'in kazandığı zaferi basitleştirerek onları küçümsüyor, Mustafa Kemal'in bizim için önemini azaltarak onu tarihimizden silmeye çalışıyor.

Bu konuda Turgut ÖZAKMAN'ın "Diriliş" isimli eserinin önsözünden hoşuma giden bir alıntı yapayım:

"Yüce Allah, Hazreti Peygamber, erenler ve veliler, iki yüz yıldan beri yenilip duran Osmanlı Devleti’ne ve ordularına neden böyle yardım etmediler? Rusya ile savaşlarda, hele Balkan Savaşı’nda acaba neden hiç yardımcı olmadılar? Sarıkamış’ta, Süveyş’te, Filistin’de, Kudüs’te, Suriye’de, Irak’ta, Bağdat’ta, Musul’da niye hiç yardıma koşmadılar?

Neden yalnız Çanakkale Savaşı’nda ordumuza yardımcı oldular, mucizeler, harîkalıklar yarattılar, öbür cephelerde hiç yardımcı olmadılar? Allah’ın taraf olduğu bir savaş 9 ay sürer mi? Yani İngilizler ve Fransızlar yüce Allah’a 9 ay kafa tutabilecek kadar güçlü müydüler? Bunu düşündürmek Allah’a saygısızlık, kudretine inançsızlık olmuyor mu? Yüce Allah, hurafecilerin anlattığı gibi savaşa katılsaydı, savaş bu kadar uzar mıydı? Bir saniyede bitmez miydi?

Menkıbelerde anlatılan onca mucizeye rağmen, 3 yıl sonra yenildik, İngiliz ve Fransızlar 1918 Kasımında Gelibolu’yu, Çanakkale’yi ve düşmanın ele geçirmemesi için yüz bine yakın şehit verdiğimiz İstanbul’u işgal ettiler.

Bu durumu nasıl yorumlayacağız?

O hurafeler neydi, bu acı, zavallı sonuç ne? Böylece düşman, yalnız ordularımızı değil, hurafecilerin Çanakkale Savaşı’na sürekli katıldığını ileri sürdükleri yüce Allah’ı, Hazreti Peygamber’i, velileri, erenleri, dervişleri, nur yüzlü ulu kişileri de yenmiş mi oldu? "

ŞU KİTABI MUTLAKA OKUYUNUZ: Turgut ÖZAKMAN, DİRİLİŞ-Çanakkale 1915.

Böyle safsatalara inanmayın. Allah her zaman yanımızda ama saçmalayıp tarihimizi küçümsemeyelim. O zafer bizim milletimizin gururudur. Mustafa Kemal'in askerlerinin zaferidir.

0|3
    0|1
    • Olmadığına şahsım adına garanti veremiyorum.Nasıl ki Bedir savaşında meleklerinde savaşa katıldığı belirtiliyor , bunda da olabilir neden olmasın.Mustafa Kemal'in askeri tecrübesine yada zaferlerine gölge düşürdüğünü düşünmüyorum açıkcası.Neticede kaybettiği savaş vardır kazandığı savaş vardır , hiç savaşmadan orduların çekilerek verilen filistin cephesi vardır.Eğrileri ve doğruları ile Mustafa Kemal'in askeri zekasına bu ve bunun gibi şeyler bence gölge düşürmez.Olup olmadığı ise tartışılır.

• peygamber efendimiz miraca nasıl çıkıyorsa onlarda öyle görünüyorlar...geliyorlar savaşıyorlar gidiyorlar :)

0|1
    0|0
  • Alayın tamamı zombi olarak yıllardır bizim malikanede yaşıyor. Şu an fish and chips yiyorlar ve sizlere selamları var.

0|2
    0|1
  • Bu hikayelerin kökeni Roma'nın dokuzuncu kayıp lejyonundan geliyor. Ne lejyonmuş bu arkadaş, Kral Arthur ve onlarca filme konu oldu yetmedi çoğu millet sahiplendi. Gerçi 9.Lejyon Britanya'da kayboluyordu, İngilizler için böyle bir efsane pek uzak değil.

Kısaca yalan, efsane, mit...

0|1
    0|0
  • Ben açıkçası bir hikaye olduğuna inanıyorum.Savaşlarda herşey kayıtlara geçmez.Belkide hepsi katledilip bir toplu mezara gömüldü.

1|1
    0|0
  • mucizelere inanırım, açıklayamasam da... bir de şu philedelphia deneyi var değil mi? aslında hepsinin mantıklı izahı mümkün ama o izahı yapabilecek bilgiye sahip olmak lazım.

0|0
    0|0
  • bunların hepsine inanıyorum. hepside yaşanmış gerçek şeyler...

0|0
    0|0
  • Bilemeyiz bu konuda kesin bir bilgi yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...