Bir oturuşta kaç sayfa kitap okuyabilirsiniz :D?

Bir oturuşta kaç sayfa kitap okuyabilirsiniz :D
Ben kendi adıma yıllar önce Orhan Krmal'in El kızı kitabının iki yüz kırk küsur sayfasını okumuştum. Zaten öteki oturusumda bitirmiştim :))

Güncellemeler:
Bu arada siir kitaplarını da es geçmeyelim:))

Anladık iyisin,
Ama neye yarıyor iyiliğin?

Seni kimse satın alamaz,
Eve düşen yıldırım da
Satın alınmaz.
Anladık dediğin dedik,
Ama dediğin ne?
Doğrusun, söylersin düşündüğünü,
Ama düşündüğün ne?
Yüreklisin,
Kime karşı?
Akıllısın,
Yararı kime?
Gözetmezsin kendi çıkarını,
Peki gözettiğin kiminki?
Dostluğuna diyecek yok ya,
Dostların kimler?
Şimdi bizi iyi dinle:
Düşmanımızsın sen bizim
Dikeceğiz seni bir duvarın dibine
Ama madem bir sürü iyi yönün var
Dikeceğiz seni dibine iyi bir duvarın
İyi tüfeklerden çıkan
İyi kurşunlarla vuracağız seni.
Sonra da gömeceğiz
İyi bir kürekle
İyi bir toprağa...

Bertolt Brecht

1|0
154|86

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• bir otostopçunun galaksi rehberi'ni aralıksız iki gün okuyarak bitirmiştim. yeme içme ihtiyaçlarımda ara verdim bir tek tuvalettede okumaya devam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 153

• Bir kaç gün önce 500 sayfaya yakın olan kitabı iki günde bitirdim

Kitap okumak evli bir kadının her gün yemek yapması , pirinç ayıklaması, yahut hamur yoğurması gibi gündelik bir ritüel bende. Her gün mutlaka okurum.

0|3
    0|0
  • Eğer işim olmaz ve çağırılmazsam kitabın tamamını bitirebilirim.

1|1
    0|0
  • 250 okurdum da, şu an okuyamam gözlerimi bozdum iyice :))

0|1
    0|0
  • Merhabalar, bana göre okunacak en güzel kitap ''Kuran-ı Kerim'dir''. Hem dinimizi anlamımızı hem de asıl kalıcı hayatı bilmemizi, akıl almamızı ve daha bir çok güzel şeyi bize aşılayacaktır.

0|1
    0|1
  • Kitap 📚 hoşuma gitti ise kaç sayfa olursa olsun bitirmeden kalkmam başından 😀 o derece manyaklığımda vardır kitap okuma 📚 konusunda 😍😍

0|0
    0|0
  • 200 sayfayı iki saatten az bir sürede okumuş olduğum günler var :) ortaokulda da polyana yı bir oturuşta okumuştum hiç unutmam :D :D

0|0
    0|0
  • Hahaha sınırlarımı ölçmeyin derim :D Bazen 50 falan, bazen 10, bazen 1 sayfa bile değil. :)

1|0
    0|0
  • Kız kardeşim için diye bir kitap var 300 sayfa okumuştum :D

0|0
    0|0
  • Kitabı çok beğenirsem bitirene kadar kalkmam başından.

0|0
    0|0
  • bir oturuşta 312 okumuştum :D yatsıya kadar

0|1
    0|0
  • 100-130 arası her akşam rahat okurum

0|0
    0|0
  • 40 sayfa kadar okuyorum çünkü sadece geceleri okuyabiliyorum ve uykum geliyo :D

0|0
    0|0
  • bir oturuşta çok okuyamıyorum, kitap heycanlı geliyor, kitabın içine girmek düşünmek, yazılanları sindirm gerekiyor
    Ama yine de 50-100 sayfa aralıksız okurum :)

0|0
    0|0
  • eger çok seversem bitiririm

0|1
    0|0
  • Hiç ara vermeksizin 520 sayfalık kitabı bitirmiştim. Kitabın akıcılığına, üslubuna bağlı biraz. İyi bir yazarın elinden çıkmadıysa 20 sayfa şey bile olsa işkence oluyor okurken.

0|0
    0|0
  • Valla kaptırırsam gidiyor bitene kadar işsiz güçsüz olunca ben de 200 250 okuyorum bir seferde :D

0|0
    0|0
  • ya kafayı yemiştim bir ara. önüme yemek koyuyorlardı ben ktiabı okuyordum arada ağzıma kaşığı götürüyordum yine. 1000e yakın sayfayı okumuşumdur heral, belkide daha fazla. köydeyken hava soğuk oluyor, kitap okumaktan başka yapacak şey olmuyor. köyde rahatça 1500e 1600e gelebilirim :D

0|0
    0|0
  • Küçük mucizeler dükkanını bir dört sene önce sekiz saatte bitirmiştir. hiç ara vermeden.876 sy

0|0
    0|0
  • Kitabı bitiririm zamanım varsa...1050sayfa kitabı bitirdiğimi biliyorum.

0|0
    0|0
    • Ciddi misin tek seferde 1050 sayfa? Bana biraz sıkıyorsun gibi geldi dakikada 350-500 kelime okumuyorsan 1 gün yetmez o kitabı okumaya.

• "Hızlı okuma teknikleri kullanıyorum yedi sekiz yıldır" Bu cümlenin anlamını söylesene bana!!! Neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum ama seni aşağılamak için söylemedim "8 yıl boyunca hızlı okuma tekniklerini kullanan bir insan" bu kadar yavaş okumaz. Sana iyisin kötüsün demiyorum sadece 8 senedir yaptığını iddia ettin ya performansına göre nitelendirdim. Yoksa benim için burada yanında "Guru" yazan anlamsız bir isme sahip olan metinlerden ibaret olduğunu unutmaman gerektiğini hatırlatırım. Eğer ki sana kötü veya aşağılayıcı bir söz söylemek isteseydim bunu doğrudan yapardım merak etme.

• Yapmaya çalıştıklarını değil yaptıklarını söyle bir zahmet

• Geçen 300 sayfayı 4 saatte bitirdim.

0|0
    0|0
  • 1 satır

0|0
    0|0
  • 200 300 500 gidiyor kitabın sürükleyiciliğine göre.. bazen bir kitabı bitirmeden uyumadığım günler oluyor. ama şu sıra okumuyorum pek :/

0|0
    0|0
  • Aksama kadar okurum kitabin konusu iyiyse :D

0|0
    0|0
  • 800 sayfa okumuştum bir oturusta bir günde.. abartma değil.. sadece tuvalet ihtiyacımı gidermek için kalkıyordum. Napim kitap çok sürükleyiciydi

0|0
    0|0
  • 540 sayfalık kitabı bitirmistim gün içinde yemek yememistim hahahah

0|0
    0|0
  • başladığım kitabı bitirmeden bırakmam. sayfa sayısı mühim değil genelde sabahlarım :)

0|0
    0|0
  • Eğer sardıysa kitap bitirmeden kalkmıyorum. :))

1|0
    0|0
  • 10 sayfa okurum sonra atarım kenara kitabı

1|0
    0|0
  • 50-100 arası

0|0
    0|0
  • hava atma bence hıhh

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    123

Erkekler Ne Diyor 85

• 100 sayfa kitabı üzerine düşünmeden okuduğunuz zaman sadece bir sayfa okumuş olursunuz...

Üzerine düşünmeden yapılan ağız oynatmalar aslında anlamadan Kur'an'ı Arapça harfler ile okumak gibidir...

Bu nedenle günde benim gibi on sayfa okuyan kişi paragraf sorularını çözebilirken günde yüz sayfa okuyan kişi çözemiyor...

Anlayarak okumak nasıl olur?

Örnek vereyim...

"Masanın üzerindeki siyah çantanın içini göremiyorum"...

Bu cümleyi okurken "masa", "üzeri", "siyah", "çanta", "iç" ve "görmek" kelimelerinin sözlük anlamlarını aklıma getirir ve bu kelimelerin birbiriyle olan ilişkisini düşünürüm...

Bu nedenle bu cümleyi beş saniyede değil de bir-iki dakikada okumuş olurum...

0|0
    0|0
  • Hmm denemedim ama 1000 sayfa okurum gibi. Dostoyevski nin suç ve ceza adlı kitabını tek seferde okudum ama vertigo var bende şimdi pek okuyamam :) okuduğum en sıkıcı kitap Gabriel Garcia Marquez in bir romanıydı ismini unuttum. En son dakikada 1 yaprak okuyordum ama bayaa oldu ya.

0|0
    0|0
  • 500 sayfa

0|0
    0|0
  • Uzun okuyamam dikkatim dağılır

0|0
    0|0
  • OTURDUMMU bitirene kadar okurum gece vakitleri sabaha kadar okuduğum zamanlar aklıma bir anı gibi gelir..

0|0
    0|0
  • En fazla 98 oldu

0|0
    0|0
  • 200 küsür okuduğumu bilirim.

0|0
    0|0
  • 2.5 iskender yerim
    bir oturuşta:D

0|0
    0|0
  • 1 sayfa :D

0|0
    0|0
  • fazla okumam okuyunca 200 falan oluyor

0|0
    0|0
  • 345 sayfa bide 780 sayfa var gölgelerin efendisi 12 serisini 2 günde bitirdim her biri 250-300 sayfa arası

0|0
    0|0
  • Okurum iki üç sayfa ya uyumazsam tabi :/

0|0
    0|0
  • Kitabın konusuna göre değişir.
    30 - 50 sayfa arası okuyorum genelde. :)

Simyacı'yı okumaya, sabah 10'da başlamıştım.
    akşam 6'da bitirmiştim.
    8 saatte, 166 sayfa. :)

0|0
    0|0
  • 4 kitap okumuştum toplamda 2025 sayfa kitap okumuş oldum yaklaşık 10 saatimi almıştı

0|0
    0|0
  • Bir oturuşta bir kitap bitirdiğimi hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • 3 sayfa...

0|0
    0|0
  • Bir oturabilsem, o kitapla birlikte :D

0|0
    0|0
  • 50..

0|0
    0|0
  • kendimi zorlamaz isem bir günde üçyüz sayfa okuyabilirim

sınırlarımı zorladığımda hiç ara vermeden suç ve cezayı bitirebiliyorum

0|0
    0|0
  • 50-60 giderim..

0|0
    0|0
  • 100ü bulurum

0|0
    0|0
  • sıfır

0|0
    0|0
  • 75-80 okurum

0|0
    0|0
  • 238 okumuştum.

0|0
    0|0
  • Askerde iki saat nobette 300-350 sayfa kitap bitiriyodum

0|0
    0|0
  • Sürükleyiciyse 150 + okurum ve okudumda

0|0
    0|0
  • dışardan ne kadar odun gibi dursamda çok kitap okurum sherlock holmes 141 sayfa okumuştum tek oturuşta. bu arada burdan sherlock holmese selamlar

0|0
    0|0
  • Bir oturuşta kitap bitirdiğimi bilirim, kitabın adı cin ali tatildeydi sanırım

0|0
    0|0
  • 200...

0|0
    0|0
  • Ben bir oturusta 1 kitap bitirmistim. Sonra tansiyonum dustu :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    55
Yükleniyor...