İlk basım ki̇tap alır mısınız?

Arkadaşlar ilk basım kitaplar Bayağı Pahalı oluyor aslında çok değerliler ama her ilk basılan kitap alınmaz Yalnız bir tanıdığım bugün Yanımda ilk basım kitabı Aldı öyle 100-200 tl değil olsa tamam
Cemal Süreya'nın Üvercinka şiir kitabı 1958 basımı olan ilk Kitabı'ndan bahsediyorum ve 200 sayfa bile değil sayfasına bakmadım çok inceydi ve poşetliydi Yüksek ihtimalle bu kitaptan daha Pahalı kitapta vardır ama benim gözümde cumhuriyet altından bile yüksek çünkü kitap 750 lira cumhuriyet Altını 710 tl falan
peki sizin var mı ilk basım kitabınız ya da alır mısınız?

0|1
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• eski kitaplara baya meraklıyımdır da o kadar paraya ben kütüphane düzerim dünya kadar eski kitap alırım o para ile

0|0
    0|0
    • Değil mi işte yanındayken neler düşünmedim ki
      içim cız etti düşünüyorum bir kira parası o para ile ev geçindirenleri düşündüm ve o paranın 100 tl'sini zor bulanları Yardıma Muhtaç Olanları düşündüm Gözümden bunlar film şeridi olarak geçti

• Ama 1. basım bu nasıl oluyor

• bilmem herkesin koyduğu fiyat farklı demek :D

En İyi Kız Görüşü

• Babamın ilk basım kitapları var benim olacak o yüzden satın almıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ya boyle nostaljik otantik seylere hevesin varsa edebiyatada acsan alirsin tabi benim elime hic oyle bir firsat gecmedi kitap benim icin degerliyse alirim ama tabi :)

0|0
    0|0
    • Verilse verilse en fazla 100-150 verilir de 750 😶 😕

• Kusura bakma iyi geceler :)

• Bakmadım iyi geceler tekrardan

• Özellikle ilk basım olmasına dikkat etmem. Ama bende ilk basım kitap çoktur ve muhabbet sırasında söylediğimde herhangi birini hemen almak isteyenler oluyor. Hatta orjinal dilde olunca fiyat daha da artıyor.

0|0
    0|0
  • Hayranı olduğum bir kitap değilse almam, israf olur, bir köşede ilgisiz kalacağı için

0|1
    0|0
  • oldu mu be cumhurıyet altını o kadar. 498 tl ye aldııgm gnu hatırlıyorm

0|0
    0|0
  • alınır tabikide sezen aksunun ilk albümü Allahaısmarladık ı aldım geçen yıl plak olarak tabiki 200 liraya

0|0
    0|0
  • Almam

0|0
    0|0
  • Yeni olması daha iyi benim için. Kaç el değmiştir ilk basım kitaplara kimbilir. Almazdım galiba

0|0
    0|0
  • o kadar param yok be

0|0
    0|0
    • Değil mi yanındayken içim çöz etti düşünüyorum bir kira parası o para ile ev geçindirenleri düşündüm ve o paranın 100 tl'sini zor bulanları Yardıma Muhtaç Olanları düşündüm Gözümden bunlar film şeridi olarak geçti

• kitap sahaftan alınır ;)

0|0
    0|0
    • Elbette ama arkada ki bandroldeki tarih ile kapağın iç kısmındaki basım tarihi aynı yıl değilse korsan oluyor gerçeği o koku yok mu o koku için mübile gidilir sahafa

• Taşınabilirsiniz her gün birileri bir yere taşınıyor zaten

• Orada derken siz neredesiniz ki mersin yazıyordu insan orayı bırakıp istanbulun kadıköyüne taşınır mı daha güzel yerler vardır mersinde eminim

• iste zevk neselesi adam ondan haz duyuyor e para da var

0|0
    0|0
    • İşte ne diyelim

• benim param olsa bende eski arabalardan hoslaniyorum tarik akanin kullandigi ustu acik uzun araba hayalimdi hep ama hayal olarak kaldi

• Ben kitap almam zaten :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...