Yazdığım ki̇tabi hangi̇ yayın evi̇ne göndermeli̇yi̇m?

Merhaba Kızlar Soruyor. Com üyeleri :)

Wattpad'de yazdığım iki tane hikaye var. Hikayelerim hakkında güzel yorumlar alıyorum sürekli. Hiç kötü yorum almadım ama biri 10.000'nde diğeri de 24.000'de uzun zamandır sayıklıyor. Devamlı olan okuyucularım okuyor ama yeni okuyucu gelmiyor. Çünkü wattpad de ki her okuyucu genel de zaten okunuş hikayeleri okuyor. Yabancı , Kötü Çocuk , Solucan , Benimle Yan vb. Benimki de olduğu yerde sayıklıyor. Buna da şükür tabi ama kitabın çıkmasını istiyorum. Yazar olmayı çok istiyorum. Yazdıklarımın sayfalarda görmeyi çok istiyorum. Kendime de güveniyorum. Annem edebiyat öğretmeni ve çok kitap okuyan biri , babam da yazık kurallarını çok iyi bilen ve oda çok kitap okuyan biri. Yani kitap düzenlemem de bana yardımcı olabilirler ama taktir edersiniz ki çok büyük yayın evleri Ephasus , Epsilon , Müptela , Fenomen gibi yayın evleri 2M aşmamış hiç bir hikayeyi kabul etmiyorlar.

Benim amacım para kazanmak kesinlikle değil. Sadece yazar olabilmek. O yüzden ücretsiz basan bir yayın evi ya da bütçemi çok zorlamayacak bir yayın evi söylerseniz sevinirim. Böyle küçük çaplı. Yani ilk adımımı atmamı sağlayabilecek. Bir de böyle sıcak kanlı olurlarsa güzel ilgelinirlerse ilgili olursa çok iyi olur. Yani bildiğiniz varsa bana söyleyebilirseniz.

Hepinize iyi akşamlar :)

Güncellemeler:
GÜZEL YORUM YAPAN sevgili arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Sorduğum soru da hatalarımı bulup YETENEĞİN YOK-YAZAR OLMA diyen arkadaşlar da büyük bir ah aldılar. Öbür Dünya'da iki elim yakalarındadır. Zaten onlar için değil okuyucularım için yazar olacağım. Hayallerim için de sonuna kadar savaşırım! Ucuz bir yayın evi bulduk Ankara'da. Yani kitabı çıkartıyorum. :) Bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Gece yatmadan önce sizler için dua okuyacağım. :) Herşey gönlünüzce olur umarım.
Arkadaşlar biliyorum bazılarınız beni sorduğum soruya göre yargılayıp '' İmla hataların var '' diyor. Ama ben henüz 17 yaşındayım ve annemin karnından Edebiyatçı olarak doğmadım. Sizlerden sorumu düzgün okumanızı rica ediyorum. Annem ve Babam bana yardımcı olabilecek bu konuda. Hem yayın evlerinde Editör var. Bazılarınız da wattpad den kitap çıkarmaya karşı. Buna katılmıyorum ! Saçma hikayeler olsa da kitap olmayı hakkeden hikayelerde var. Benim ki olmalı demiyorum. Örnek veriyorum sadece.

0|2
19|24

En İyi Erkek Görüşü

• Bence yazılarını korumaya al. Kitap çıkarmak içinde acele etme. Ama yazmaya devam et.

0|0
    0|0
    • Korumaya al derken neyi kast ettiğinizi açar mısınız? :) Telif hakkı gibi bir şeyden mi söz ediyorsunuz?

• Şey dediğinizi pek anlayamadım :) Ama noter gerçekten o kadar tutuyormuş araştırdım her yerde de yazıyordu. Milyarlar ödemek zorunda kalınıyormuş. Bu beni mahveder. Onun yerine 600 tl ye basan bir yayın evi var. Oraya vermek çok daha mantıklı benim için şu an da. Şubat-Mart ayı gibi bitirmiş olacağım romanı. Sonra babam ve annem düzenlemesini yapacak ardından da oraya vereceğiz :)

• Hayırlısı olsun o zaman.

En İyi Kız Görüşü

• Lütfen tecavüz eden erkeğe aşık olmak, her türlüğü bokluğu yapan insanın peşinden koşmak, 14 yaşında alkol alıp seks yapmak gibi şeyler olmadığını söyle. şu an okuyamıyorum ancak özellikle çocuk gelinlerle ilgili olan hikaye ''İyi kız, kötü yola giriyor'' havasına bürünürse biraz yanlış olur. Seni 10 yaşındaki kız ve erkeklerinde okuduğu bilinciyle yazıyorsundur umarım. Bazı şeyler bu şekilde normalleşiyor, sonra gerzek kızlarımız ve erkeklerimiz tecavüz aşkın başlangıcı diye algılıyor. Soruna gelirsek sana Sokak kitaplarını önerebilirim. Arkadaşım 2 yıl önce bastırmıştı, çok ilgili bir yer olduğunu söylemişti.

2|1
    0|0
    • Kesinlikle değil ! Bundan %100 emin olabilirsin. Hikaye de huysuz bir oğlan var. Ama böyle içki içip karı kız peşinde koşmuyor. Hayatın da tek bir kızı sevmiş. Onu kaybedince herkese küsmüş ve git gitde huysuz bir karaktere bürünmüş. Daha çok gizemli olaylar oluyor. Okuyucularım 10 yaşından büyük de var 10 yaşında da vardır. Hepsine yaşlarını sormuyorum. Ben tecavüz içerikli kitap yazmıyorum ya da okumuyorum. SOkak kitaplarına bastırmayı çok istedim ama bütçemi çok aşar. Baya aşar. Yoksa gerçekten iyi bir yayın evi olduğuna eminim

• O zaman bilinçli bir yazar olduğuna sevindim. Umarım saçma sapan şeyler yerine seninkisini görürüz. Sokak kitapları harici Agapi var ancak ondan memnun olan fazla yok gibi. En iyisini kitabını bastıran insanlar öğrenirsin bence

• Galiba öyle yapmalıyım :) Agapi yayınlarına bir bakacağım. Göz atacağım. Umarım bütçemi zorlamaz. 1000 den aşağı olan her ücreti ödiyebilirim ama diğerleri beni aşar.

Erkekler Ne Diyor 23

• Merhaba Kızlar Soruyor. Com üyeleri

Wattpad'de yazdığım iki tane hikaye var. Hikayelerim hakkında güzel yorumlar alıyorum sürekli. Hiç kötü yorum almadım ama biri 10.000'nde diğeri de 24.000'de uzun zamandır sayıklıyor. Devamlı olan okuyucularım okuyor ama yeni okuyucu gelmiyor. Çünkü wattpad de ki her okuyucu genel de zaten okunuş hikayeleri okuyor. Yabancı , Kötü Çocuk , Solucan , Benimle Yan vb. Benimki de olduğu yerde sayıklıyor. Buna da şükür tabi ama kitabın çıkmasını istiyorum. Yazar olmayı çok istiyorum. Yazdıklarımın sayfalarda görmeyi çok istiyorum. Kendime de güveniyorum. Annem edebiyat öğretmeni ve çok kitap okuyan biri , babam da yazık kurallarını çok iyi bilen ve oda çok kitap okuyan biri. Yani kitap düzenlemem de bana yardımcı olabilirler ama taktir edersiniz ki çok büyük yayın evleri Ephasus , Epsilon , Müptela , Fenomen gibi yayın evleri 2M aşmamış hiç bir hikayeyi kabul etmiyorlar.

Benim amacım para kazanmak kesinlikle değil. Sadece yazar olabilmek. O yüzden ücretsiz basan bir yayın evi ya da bütçemi çok zorlamayacak bir yayın evi söylerseniz sevinirim. Böyle küçük çaplı. Yani ilk adımımı atmamı sağlayabilecek. Bir de böyle sıcak kanlı olurlarsa güzel ilgelinirlerse ilgili olursa çok iyi olur. Yani bildiğiniz varsa bana söyleyebilirseniz.

Hepinize iyi akşamlar Kültür & Sanat

0|0
    0|0
    • XPER kazanmak için süper bir yol bulmuşsun :D

• Yayın evleri.
    cok acımasız eleştirilerde bulunuyorlar
    ben göndermiştim zamanında
    boşa zaman kaybı at sobana yak notuyla geri gelmişti:)
    yani..
    sen yazmaya devam et.. acele etme göndermek için

0|0
    0|0
    • Bu yüzden para ile bastırmayı düşünüyorum. Çok uzgun fiyata basan yayın evleri var

• satışı olmazsa zarar edersin
      elbette bir hayalin olabilir muhakak ki:))
      Yani önce kendini iyice geliştir
      sonra bastır derim

• 500'e 600'e basan yayınevleri var. Bu benim bütçemi sarsmaz ki :) Zarar edeceğim kesin ama benim için önemli olan yazar olmak. İlk adımımı atayım sonra devamı gelir

• Güncellemedeki yazına cevap vereceğim gerçekten ibretlik olmuş yazım hataları ile ne alakası varmış yazarlığın? Neticede hayal ile alakalıdır zaten çoğu yazar yazım hatalarını düzeltmek için x kurumlara gönderir insanlar enteresan :D

0|0
    0|0
    • Ben zaten '' İmla kurallarını çok güzel biliyorum '' demedim ki '' Kurgum güzel '' dedim. Orada hata yapmışım , burada hata yapmışım. Yazdığım hikayeyi okumadan beni sorduğum soruya göre yargılayarak '' yazar olma'' diyen arkadaşı Allah'a havale ediyorum.

• Yolunuz açık olsun.

• Çok teşekkür ederim :)

• NOTERDEN tastik ettikten sonra herhangi bir matbaadan bastırabilirsin büyük maatbalar basmaz o kitabı onlar büyük işlerle ugrasıyor benim arkadasımda öyle yaptı..

0|0
    0|0
    • Notere milyarlarca para ödüyor insanlar ona verecek param olsa herhalde sokak kitap evine götürürdüm. Hem baskıyı yapıyorlar hem de telif haklarını satın alıyorlar

• iskitlere git 500 e de basarlar

• Öyle mi? Uygunmuş orası. Bir araştırayım. Teşekkürler :)

• Alırım 1 dal imzanı :) :)

0|0
    0|0
  • Bir çok yayın evine götür çünkü hikaye gelmiş hadi hemen basalım demiyorlar çoğu hikaye reddedliyor. Başarılar sana

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim :) Bir tane buldum zaten. Yine de çok teşekkürler

• Tebrikler, yazar demek ille Dostoyevski demek degildir. Her yazarin begeneni, okuyani olur. Basarilar...

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim :) Hiç kimse Ayşe Kulin ya da Elif Şafak olarak doğmuyor tabi ki. Ama kendimi geliştirmek için her şeyi yaparım :)

• Sayıklamak ne demek? Taktir ne demek? Yazar olmak istiyorsan lütfen kelimeleri düzgün yaz ve anlamlarını öğren. De nin ayrı mı bitişik mi yazılacağını biliyorsundur umarım..

1|0
    0|0
    • Hikayelerim DE her şeyi düzgün yazıyorum zaten. Görmeden konuşmanız saçma. Kullandığım cümlelerin , kelimelerin doğru olduğunu farkındayım beni eleştirmek için bir şeyler aramayın. Ben buraya beni eleştirin diye değil yardımcı olun diye soru bıraktım. Ayrıca senin eleştirine de ihtiyacım olduğunu sanmıyorum. İyi akşamlar

• Sinirlendiğim de çok konuşurum. İnkar etmiyorum ! Senden sinir olunmayacak bir karakter değilsin. Allah yakınlarına sabır versin. Burada haksız olan sensin. Bir senin üzerine vazife olmadan beni niye eleştiriyorsun? Daha da önemlisi terbiyeme laf ediyorsun ! Sen benden 1000 kat daha fazla terbiyesizsin. Ben burada bildiğiniz yayın evi varsa yazın dedim. Beni eleştirin demedim. Ayrıca ben demedim ki '' İmla kurallarını çok iyi biliyorum. '' , '' Kurgum güzel '' dedim. Sense gelip hatalarıma yüzüme vurmaya başladın. Benim hızlı hızlı yazdığım soru ile bana '' Yeteneğin yok , Kitap oku , Yazar olma '' dedin. Sen benim sorduğum soruya göre yargılayamazsın ! Daha da önemlisi sen beni yargılayamazsın ! Beni ancak okuyucularım ve Allah yargılar. Bunu da bir kenara not et tamam mı :)

• Bu kadar çok biliyorsan da lütfen otur kendin yaz ! Benim hangi kelimeleri kullandığım seni hiç ilgilendirmez. Yazmıyorsan da yazana mani olma. Ayrıca sen oturup bir kitap yazmaya başlamadan kimseyi kötü bir şekilde eleştiremezsin. Çünkü kendin yazmamışsın ! Sen yaz , ondan sonra beni eleştir. Benim o hikaye için ne kadar emek verdiğimi bilmeden klavye başında oturup milleti eleştirmek çok kolay. Ben her bölüme 1 haftamı ayırıyorum , betimlemelerimi geliştirmek için kitap okuyorum , aklıma bir şey geldiğin de sürekli küçük defterime not ediyorum , bölüm de yanlışlık yapmışsam 30 kere düzenliyorum sen gelmiş bana '' Yeteneğin yok. Yazar olma '' diyorsun. Hikayemi okumadan ! Varmış ki bunca insan sevmiş. Ama çok büyük bir ah aldın. Hayrını gör. Öbür Dünya'da beni üzdüğün için , sana hiç bir kötülük yapmayan kızı üzdüğün için Allah'a hesap vereceksin. Öbür Dünya'da iki elim yakandadır. BUNU BİL !

• Eğer hiç kötü yorum almadıysan demek ki gerçekten kötü

0|0
    0|0
    • Böyle düşünce tarzı ilk defa gördüm. Okumadan yorum yapmanın amacı ne?

• Neden mi? Cünkü israil ajanı bunu sana söylemesede, israilin menfaatleri için çalışıyordur demek istediğim siz eleştiriye tahammül edemiyorsanız, bir yazar olamazsınız konular farklı olsada ikiside kesin

• Benim hikayemi okumadan atıp , tutanlara kızıyorum. Hikayemi eleştirseydiniz başım gözüm üzerine ama burada hikayemi eleştirmiyorsunuz ki. Siz eleştiride yapmıyorsunuz atıyorsunuz sonra da tutuyorsunuz yazık

• Bende yazıyorum 2 romanım ve biyografim var ama ben yayınevine göndermeyi düşünmüyorum Ölünce ortaya çıksın zaten yaşarken değeri bilinmeyenlerin ölünce değeri artıyor şaşırtmak istiyorum 100 yıl sonra insanları benim Vladimir Mayakovski'yi andığım gibi ansınlar beni...

0|0
    0|0
    • Benim amacım bu değil. Sadece bazı insanların ellerinde kitabımı görmek o kadar

• http://destekyayinlari.com/ bu yayın eviyle irtibata geçmeyi deneyin.

0|0
    0|0
    • Onlarda 5M okunmuşları falan alıyorlar

• internette bulduğum küçük bir kısmı oda destek yayınevin de basıldığı yazıyor yamuk prenses namıyla ismi vermeyim burdan
      www.wattpad.com/.../18850381-psikopat%27%C4%B1n-a%C5%9Fk%C4%B1-%E2%9E%B0-intikam-kitap-oldu

• Ama Destek Yayınlarının kendisi teklif vermiş ona.

• İçinde o hevesi hissettiğinde what padd yerine yayınevine gönderme hevesi ateşi ile yazmalısın.

Bende uzun süredir bir kitap üzerinde uğraşıyorum. Yakında raflarda olacak insallah.

0|0
    0|0
    • İnşallah :) Zaten o emin olun ki o hevesle yazıyorum :) Ben zaten yayın evine göndermek için kitap yazıyorum bu sırada da wattpad de yayınlayıp insanların fikirlerini alıyorum.

• ilgiliysen benim hikayemi de okuyup yorum yapar mısın? su an 6. episodu yazıyorum ve fanatıkleri var.

0|0
    0|0
    • Yalan söylemeyeceğim. Klasik tarza yakın olan hikayeleri okumayı çok sevmiyorum ama ilgi çekici bir kurguya sahipse elbette olur. Bana kullanıcı adınızı ve hikayenizin ismini yazmanız yeterli

• Tıklanmıyor ki.

• wattpad hikayesi, kızlarsoruyor üyesi, hmm bu iki unsuru kafamda birleştirdiğimde ortaya twilighttan daha gbimsonik bir hikaye çıkıyo ben almayayım üstad

1|0
    0|0
  • Yazarlık sanattı, boka çevirdiniz anası satayım

0|0
    0|0
    • Ben senin gibi düşünmüyorum ! Ayrıca yazdıklarımı görmeden bu kadar kolay atıp tutman hiç hoş değil. Evet bazılarınız her önüne gelen kitap çıkarmasın mantığına sahip olabilir ama anamızın karnından AYŞE KULİN olarak doğmuyoruz.

• Her hangi birine ver ne olacak

0|0
    0|0
    • Kabul edilebilecek , güvenilir bir yayınevi ile çalışmak çok daha tercihim

• Ya ne yazık ki hiçbir bilgim yok ama istediğine kavuşmanı gönülden diliyorum.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim :) Zaten buldum bir iki yayın evi 600'e 500'e basıyorlarmış. Babam bu ücreti ödeyebileceğini söyledi. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim

• Elbette :) Mutlaka link bırakacağım. Ama bir kaç aydan fazla sürer herhalde. Daha yazım işlemi bitmedi. Bende öyle düşünüyorum sokak kitap evi , cinius yayınlarından dolayı ama daha ucuzada varmış. İnternet satışı oluyor mutlaka bırakırım güncellerim soruyu :)

• Tamam bakalım :) Takip ediyorum soruyu. Herşey gönlünüzce olsun. İyi günler.

• annene sor o daha iyi bilir

0|0
    0|0
    • Annem bu konu da hiç bir şey bilmiyor :D

• Hikayenin adi ne bakayım watpaddan

0|0
    0|0
  • başarılar diliyorum şimdiden

0|0
    0|0
  • Wattpat tam bir saçmalık

0|0
    0|0
    • Böyle düşünmen asıl saçmalık ! Tamam çok iğrenç kitaplar olabilir aralarında. Ama güzel yazanların hakkını yeme. Emek veriliyor sonuçta.

• Uygulamayı indiren velet hikaye yazıyo sonra ben yazarım diye ortalıkta dolanıyo

• Böyle düşünmeniz çok acınası. İnsanların hayal gücünü kullanarak bir şeyler yazması benim hoşuma gidiyor. Hiç biri de yazarım diye ortalık da dolanmıyor. Ayrıca hepsinin yaşı da küçük değil. Nehir Erdem , Ayşe ( Soyadı yazmıyor ), Burcu Büyükyıldız'ı hiç mi duymadınız?

• arastir bakalim

0|0
    0|0
    • Araştırdım zaten buldum

• tatlim yorumu yaptigimda bit kelime bile okumamisstim simdi sonuna kadar okudum. ankarada bulmussun umarim hayirli olur senin icin kitabin cikinca duyur buradan da alalim hayat gonlunce olsun.

• Çok teşekkür ederim :) Bu kadar yürekli olduğunuz için size inanılmaz minnettarım :) En çokta hevesimi kırmayan bir yorum da bulunmadığınız için :) İnşallah. En çok bana o kötü yorumları yapıp beni hevesimi kıran arkadaşlar için o duyuruda bulunacağım :) <3 Cidden umarım sizin de her şey gönlünüzce olur.

• Hangisi kabul ederse

0|0
    0|0
    • Aynen öyle bir kaç yayın evine atacağım

Kızlar Ne Diyor 18

• Hayırlı olsun. D

0|0
    0|0
  • Everst olabilir :)

0|0
    0|0
  • Gönder de birincisi, kabul edilmez. İkincisi, yayın evi kitabı değil okumak, ''getirin'' demez bile. Benim 2 kitabım da 5 yıl sonra basıldı.

0|0
    0|0
    • Beş yıl sonra ne değişti ki? Para verince kabul ediyorlar :D 500 - 600 lira basan yayınevleri varmış.

• He korkağım he. Yavrum benim o kitaplardan aldığım parayı sen 10 ay çalışsan alamazsın, hesapla artık bir yerlerden. Can Yayınları'ndan kimse kitap almıyor, o yüzden satışları her yıl tavan yapıyor. Bilmeden konuşunca gülünç oluyorsunuz. Bildiğiniz tek yazar da Elif Şafak asgdhgasjdgjasd edebiyattan anladığınız da Elif Gibi Sevmek falan herhalde ahahahahahaha :D

• ''10 yıl'' olacak o, bir an özel sektörde ya da prof olarak çalıştığınızı hayal ettim de, sonra nerede o zeka dedim pardon ahahaha :D

• Agapi ve epsilon yayınlarına başvurabilirsin canım.

0|0
    0|0
    • Agapiye baş vurabilirim ama belirttiğim gibi Epsilon 2M dan fazla okunmayan hiç bir hikayeyi kabul etmiyor. Orada şansım sıfır.

• Hayır gönderme.

0|0
    0|0
  • Yakamoz? Belki.

0|0
    0|0
  • Kitabının ismi nedir bu arada 😄

0|0
    0|0
  • Ephesus korsanini bassin 😃

0|0
    0|0
  • 1 wattpad kitabının epsilon dan basıldığını görmüştüm ama parayla mı bastılar bilmiyorum

0|0
    0|0
    • Yok parayla bastırmıyor epsilon ama 2M istiyor. Benim en fazla okunan hikayem 24.00 İmkansız yani.

• internette gece kitaplığı diye bir yer gördüm ücretsiz yazıyor www. gece kitapligi. com/hakkimizda/

• Baktım ona canım. 600 Tl istiyorlar. Bu benim bütçemi çok zorlamaz evet ama çok ilgisiz bir yermiş. Yazarlarından biri ile görüştüm daha güzel yayın evleri ile denememi önerdi.

• Hakkında hayırlısı inşallah her şey istediğin gibi olur.

0|0
    0|0
  • konusunu söyle ona göre yayın söyleyeyim romantik paranormal?

0|0
    0|0
    • Romantik , Gizem , Mizah karışık. Ama daha çok romantik

• 2M dan aşağıya asla basmazlar ! Benim hikayemin okunma sayısı 10.00 diğeride 25.000 . Asla kabul etmezler.

• O yayın romantik başım yapıyor başka bilmiyorum

• Hikayenin ismini söyler misin hala wattpaddeyse.. Okumak isterim

0|0
    0|0
  • timaş yayınevi. ni deneyebilirsin

0|0
    0|0
    • Adını duymadım ama bakacağım :)

• Kitabın ismi ne okumak isterim :) ayrıca söylediğin kitaplar ergen işi ve güzel değil...

0|0
    0|0
    • Herkes onları okuyor ama hatta bu yüzden bir ara kötü bir çocuk karakteri yapsam mı diye düşündüm. Sonra vazgeçtim. Onun yerine huysuz ve kavgacı bir karakter yarattım. Gene böyle asi yapılı ama kız peşinde koşup , barlarda sabahlayıp , uyuşturucu kullanan biri kesinlikle değil. İsmini yazınca yanında yıldız emolojisi olduğu için çıkmıyor ama isterseniz linkini atabilirim :)

• tabi sevinirim :)

• Solucanı sen mi yazdın?

0|0
    0|0
    • Yok ben yazmadım. Yanlış anladınız sanırım.

• Güzel bir yorum yapacaktım ama gereksiz fazla ve atarlı konuştuğun için yorum falan yapmıyorum. Biraz eleştiriye açık ol !

1|0
    0|0
    • Beni eleştirin mi yazıyor orada?

• İyiki de konuşmuşum. Gereksiz , fazla ve atarlı iyiki konuşmuşum. Zaten ihtiyacım kalmadı :) Beni ancak okuyucularım eleştirir. Sizin gibi gereksizler beni eleştiremez

• http://www.ciniusyayinlari.com/yayinpaketleri.asp

baskı maliyetini karşılarsan gerisini bunlar hallediyor dağıtım satış vs de yapıp sana kar veriyoırlar.

0|0
    0|0
    • Onun bütçesi beni baya aşar. Ne yazık ki :/ Zaten oranın parasını ödeye bilsem sokak kitaplarına verirdim. Yine de teşekkürler

• Hikayelerini bir gozden geciriyim:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...