Tesettürlü bir bayanın oje sürmesi doğrumu sizce?

Tesettürlü bir bayanın oje sürmesi doğrumu sizce? Evet arkdaşlar siz ne diyorsunuz.

0|0
21|20

En İyi Kız Görüşü

• Oje sürmek de makyaj yapmak da saç boyamak da günah değildir! Allah kadınları süslenmeye meyilli yaratmıştır. Fakat O, bu süslenmeyi “belli şartlar” altında serbest bırakmıştır. Bir bayan makyaj yapabilir, saçlarını boyayabilir fakat bunu herkese gösteremez! Yani herkese güzel ve çekici görünemez.

Günümüzde kadınların tırnaklarını uzatıp oje ve benzeri boyaları sürmelerinin iki sakıncası vardır: Biri, tırnakları uzatmak kesinlikle mekruhtur. Diğeri, tırnak üzerinde bir tabaka oluşturup abdest ve gusülde suyun deriye nüfuz etmesini engellediğinden, kadının bu durumda aldığı abdest ve yaptığı gusül sahih olmaz. O halde kadınlara bu hususta tavsiye edilen şudur: Kadın annedir ve ev hanımıdır. O ancak kocasına şirin ve çekici görünmesi için süslenir. Tırnaklarını boyamaz, çünkü yemek pişirir, çamaşır yıkar, abdest alır ve gusleder.

4|4
    1|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Sürebilir.

0|0
    0|1
  • Regl günlerinde sürebilirler. Oje hoş duruyor. Ama bizim dinimiz ilgi çeken şeyleri sevmez. İlgi çekmek isteyen kapalı bayqnlar sürsünler kendileri bilir. Benim annemde sürer arda bir ama babama kendini beğendirmek için bakımlı gözükmek için. Kişisel bir görüş.

0|0
    0|0
  • Hayır değil. Kapalıysan kapalılığını bil.

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki

1|1
    1|0
  • Hayır sürmemeli.

0|1
    0|0
  • Hayır abdesti bile tutmaz

1|1
    1|1
  • Sürebilir bence

1|1
    1|0
  • Abdest almıyorsa Sürer 😄

1|1
    0|0
  • Değil

0|0
    2|0
  • değil bence

0|0
    0|0
  • Oje ben abdestsizim demektir, tesettürlü bir bayanla ojeyi bağdaştıramıyorum.

1|1
    1|1
  • Koyu renkler değilde daha çok açık tonlar iyi gider

1|1
    3|2
    • ne l*n o Karpuz yiyem ama kavun tatı gelsin diyenlerden çıktı bu !!!

• Hayır kesinlikle. Sürmemeli.

1|1
    1|1
  • Tabi ki de oje sürebilir, makyaj yapabilir ama bazı şartlara uyarak.

0|0
    0|0
  • hoş durmuyor ya

0|1
    1|0
  • Soru mu bu

0|1
    1|1
  • Doğru değil

0|0
    0|0
  • Süslüman seni :) git namaz kıl

0|0
    0|0
  • yavrum kıç kapatıp kıvırtıp göz süzüyorlar erkeklere sarılıyorlar. sorsan temiz aile kızı. oje de neymiş yanında. ama asıl müslümana göre abdest geçirmez ve oje dikkat çekici bir şey. günümüze göre de zorunlu değil yani. herkese uymak zorunda ise bile.

0|0
    0|0
  • Sürebilir ama normal zamanda değil abdest için sıkıntılı bir durum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Elleri göstermek de sakıncalı sanırım.

0|0
    0|0
  • Hayır doğru değil. kapalılık sadece türban takmak değil hicabın sana getirilerine uymaktır ki oje sürmenin amacı güzel görünmesidir fakat türban takan birisi namahremin ilgisini çekmemek için hicaba bürünür. Türbanlı birisinin oje sürmesi daha ilgi çekebilir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • SÜRME sürmesi gerekiyor tabide vallahi çıkamadan işin içinden.

0|0
    1|0
  • teseddur dedigin ustu kapali alti ciplaksa o tesettur degil ve kalmadi teseddur. carsafli desen tamam

0|1
    0|0
  • Bunun doğruluğunu yanlışlığını tartışmam onlarda insan ve üstüne üstlük kadıbence fazla kafanı yorma dostum.:)

0|0
    0|0
  • Keyf meselesi

0|0
    0|0
  • bence hoş değil yakıştıramıyorum illa sürecekse de şeffaf sürsün :)

0|0
    0|0
  • Haram değil ama hoş değil bence erkekleri etkilemek icin yapılan şeyler dinen uygun değildir

0|1
    0|0
  • Bence doğru değil kesinlikle ama neden sordun?

0|0
    0|0
  • Sürsün aga sizene kendi tercihi insanın..

0|0
    0|0
  • Bilemedim şimdi ama sakinca yok gibi geliyor

0|0
    0|0
  • Hayır doğru değil

0|0
    0|0
  • Asıl ÖNEMLİ OLAN KIZLARIN YORUMU BİR SALAK Haricinde HELAL TÜRK kızları ADAMSINIZ

0|0
    0|0
  • kapalı ya da değil her zaman doğallıktan yanayım

0|0
    0|0
  • Sürer tabi burası özgür bir ülke sonuçta yakışır da

0|0
    1|1
    • Hocam sen konuyu farklı algılamışsın özgür tabiki herkes olay bu değil

• Hocam yakışır ama abdest alırken sıkıntı olabilir daha şeffaf tonlar kullanılmalı

• İyice sapitti insanımız.. Yahu size ne başkasından.. Dünya üzerinde , diğer insanların her seyine bizim kadar mana bulup eleştiren ve sorgulayan bir millet daha yok.. bırak kim ne isterse yapsın.. Kapalı diye yakında ağda yapmayi da günah mi diye soracaksiniz valla yeter ya.. Bırak arkadaş banane, sanane, kime ne..
    Yem n ederim nefret ettim bu ülkeden ve kendi insanimizdan. İsyanim ve lafim sana değil , seninki yine çok masum bir soru..;insanımız iyice ne yaptığını bilmez halde. Turbanlilari rahat bırakın, mini etekliyi de.. hesabını kendi verecek. Biz de mükemmel değiliz.

0|0
    0|0
  • Bizim eve gelenler sürüyordu :)

0|0
    1|0
  • Kesünlükle tillahi caiz degüldür. Bu tarz kizlarin kadinlarin toplanip canli canli gomulmesi lazimdir. Olmadi birdaha tirnaklara boya surmemesi icün parmaklari kesilmeli haram olmayan hayvanlara yedirilmeli.

0|0
    0|1
  • Günah değil diye biliyorum ama :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...