Sizce nazım hikmet i , nazım hıkmet yapan neydi?

nazım hıkmet neden su an bu konumda , sızce toplum mu onu bu dereceye cıkardı , yoksa kendısı mı

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Nâzım'ı Nâzım yapan şey kendisi olması. kimse değildi başta belki biraz Mayakovski'ydi ama sonra aşkıyla çalkantılı cinsel yaşamıyla hapis günleriyle özlemiyle kavgasına inancıyla sadece kendiydi. ne çekiyor ne yaşıyorsa onu yazıyordu. ideallerinde hata yaptı mı? çok. Kadınlarında çok hata yaptı mı? aldattı mı hatta? çok ama kendi yaptı kendini yazdı kendi gözünden yüreğinden anlattı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kavuşamayacağı bir aşkı yaşayıp anlatmasıydı adamdır o adam

0|0
    0|0
    • kavusamayacagı askı yasamak? şiirlerinde sonsuz bir askla onu asla bırakmayacagının sozunu verdıgı pırayesınden mi? yoksa 3 kere gordugu asık oldugu munevver mi? yoksa munevverden snra sevdıgı vera mı.. bunlardan oncesı de var

• 0|0
    0|0
  • Nazım Hikmet candır. Adam adam
    thegeyik.com/.../...%B1m-hikmet-s%C3%B6zleri-4.jpg

0|0
    0|0
  • Kendi tarzi uslubu

0|0
    0|0
  • Nazım Hikmet kaleminin ucundan kağıda döktüğü her satırda hasretini aktardı kimi zaman memleket hasretı kimi zaman sevgili işte duygularını yansıtmayı başarabilmesi onu zırveye çıkardı

0|0
    0|0
  • Bulmacalar

0|0
    0|0
  • isimle soy ismi

0|0
    0|0
  • Ne gari ne de vera... onu kendi yapan şey vatan aşkı ve özgürlüne düşkün olması.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Kendisi bence. Her ne pahasina olursa olsun dusuncelerinden vazgecmemis olmasi

0|1
    0|0
    • kişiliği ve ideolojisi sence ne kadar uyusuyor?

• özel hayatında yaptığı hatalar beni ilgilendirmez

• Kendi hak etti ve çıktı.

0|0
    0|0
  • Piraye'si..

0|0
    0|0
  • Sanatı. Şiirleri. Toplumu sanata uyarlaması. Engellere boyın eğmemesi. Bir Nazımdır şiir...

0|0
    0|0
    • kesinlikle.. peki kişiliği ne denlı onemlı _

• Kişiliği kendi olması, dayatmalara rağmen Nazım olmaktan vazgeçmemesi...

• kişiliğinden kastım , sadece hayata karsı durusu degil , hayatı , hayatında olan olaylar , askları vs.

• İdeolojisi, dünya görüşü.

0|0
    0|0
    • kişiliği ne denli önemlı pekı?

• ılgılımı ceken durumda bu ya zaten. kımse bu adamın kısılıgını onemsemıyor. sevdıgı kadınlara olan durusunun hıc mı onemı yok. pırayesıne sonsuz bır askla baglı olan , şiirlerinde bize bunu hıssettıren adam , 3 kere gördugu munevver hanım a asık oluyo. hanı sonsuz ask? bu kadar basıt mı ıhanet?

• Kendisine bir hayranlık duymuyorum açıkçası. Benim gözümde hep siyasi görüşleriyle vardır. Bazıları için şiirleriyle ön plandadır. Bazıları için kişiliği önemli olabilir. Cemal süreya gibi aşk şiirleriyle tanınmış bir insan karısını döven bir adammış mesela. Görüşleriyle, şiirleriyle başarılı olsalar da kişilikleriyle sınıfta kalabiliyorlar, haklısın.

Yükleniyor...