Neden böyle Türk filmleri yapılmıyor dediğiniz filmler hangileri?

Türk sinemasından nasıl filmler bekliyorsunuz?

İzlediğiniz bir yabancı filmden sonra, 'neden böyle filmler bizde yapılmıyor' dediğiniz filmler var mı?

Hangi filmin Türk versiyonunu izlemek isterdiniz?

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• saymakla bitmez ki... hangibirini yazayım? ama hiçbirininde Türk versiyonunu izlemek istemem. neyse fazla uzatmayayım bu konuda çok yaralıyım film izlemeyi çok seven biri olarak...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tarihi anlatan filmler. Ama Trt 1 modunda değil. Bakınız bütçe istenirse çıkabiliyormuş, Muhteşem Yüzyıl dizisi için bile çıktığına göre.

Brad Pitt'li Truva gibi mesela.

1|1
    0|0
    • cevap vermeme gerek kalmadı. artıladım.

• bir pearl harbor'ın filmini izlerken, bizim zafer dolu savaşlarımızın konu olduğu filmler neden yapılmıyor sorusu geliyor insanın aklına. ama aynen dediğin gibi büyük bütçelerle olmalı.

• Aklım gelmiyor şimdi isim sayamayacağım ama bilim kurgu ve güzel bir aksiyon yapılmıyor bence.

0|0
    0|0
  • Kaliteli komedi bekliyorum. Gora gibi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• yahu kıçıkırık haksız vietnam savaşından ne kahraman çıkardı elin Amerikalısı.

Biz bir adam gibi çekemedik şu Çanakkale savaşını, adamlar vermiş olsaydı bu savaşı bilmeyen kalmazdı. Hayır bizde çanakkeli savaşı deyince illa bi mankeni maymuna çevirip Atatürke benzedimi diye başlıyorlar konuşmaya. hayır kendinizi rezil ettiğiniz yetmiyormuş gibi rahmetli atamızıda alet ediyorsunuz. Dizi milyonlar harcıyan Türkiye de çekebilir bu filmi, en azından tutar parayla kafa yönetmenleri hollywood tan çektirir. Ama bizde o senaryoyu yazacak mentalite yok maalesef.Varsa yoksa dram, durum filmleri.

0|0
    0|0
  • M. Yüzyıl gibi kendi değerleriyle barışık olmayanların çekmiş oldukları rezilliklerin tefrika dolu kaleminden çıkan tüm eserlerin canı cehenneme...

Bu çirkinliğe devletin cevap verip daha öncede kendi parasıyla çekmiş olduğu Osmancık, Kuruluş ve 4 Murat gibi filmleri güncellemeli ve en baştada Constantin fethini çekmemeliler.

Bu iş içinde kendi değerlerini adam gibi tavını kaçırmadan anlatıp sahip çıkan pana film ile bareber Hollywood'la çalışmalı.

Cihan ünal ve şair nefinin ölüme dahi gidişinde şu tarihin belagatının zirve yaptığı şu (..ttp://youtu.be/Dq3SyiHTVpw) sahnesinin vurgusu, M. yüzyıl saçmalığının tüm sahnelerine ezer geçer.

Çünkü hakikat yalan üzerine kurulu çekim kalitesinden kat ve kat çekicidir. Bu yüzden yürek fethi devleti kuranların torunları yürekleride hakikate talip olup , görselliğe talip gözün esiri olmayacak kadar onurludur...

0|0
    0|0
  • Kaliteli savaş filmleri

Animasyon

Çocuk filmleri...

Muhteşem Yüzyıl ile savaş filmlerine güzel bir giriş yapılacağını düşünüyorum. Diğerlerinden nedense pek ümidim yok.

0|0
    0|0
  • Er ryanı kurtarmak gibi arşivlik bir film istiyorum Çanakkale savaşını anlatan..

0|0
    0|0
  • Türkiye de daha çok düşük bütçe ile filmler yapılır ve insanlara çok önemli bir filmmiş gibi aylarca reklamı yapılır filme bakarsınız beş para etmez.Ne kaliteli bir film var.Nede bir tane beğendiğim Türk oyuncu var açık söylemek gerekirse.Hollywood u bu konuda dünya da tek geçerim.

0|0
    0|0
  • valla bizde de james bond tarzı böyle ingiliz kemal falan öyle şeyler gerek

0|0
    0|0
  • buz devri gibi animasyon filmler.inception,yüzüklerin efendisi,truva tadında filmler bekliyorum.

0|0
    0|0
  • Aksiyon ve bilim kurguda çok zayıfız.. Bi harry potter veya yüzüklerin efendisi serisinin türk versiyonu ancak 20 sene sonra çekilebilir diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • şunun türk versiyonu izlemek isterdim demem bizimkilerde yapabilir orjinal şeyler aynısını bizimkiler çekerse .ok olabilir diye korkuyorum bazen :)

bir sürü film war öyle denecek ama aman bizimkiler aynılarını çekmesinler...

0|0
    0|0
  • yabancı savaş filmlerine bak ne düşündüğümü anlayacaksın bizim savaşlarımız dünyayı sarstı ama tarihi hiç bir film yok maalesef ne üzücü hayal kırıklığı ...ottoman empire yakında sinemalarda ...

0|0
    0|0
  • dünyayı kurtaran adamın oğlu

nan babası neydi oğlu ne olsun.

0|0
    0|0
    • sanırım bu tip şeyler bizde neden var gibi bir cavap vermişim :P

• Cesur yürek , Truva ,Yüzüklerin efendisi v.s.

0|0
    0|0
Yükleniyor...