Kitap okurken aklınızda canlananlar?

Hikâye roman okurken okuduklarinizi aklınızda hayal edip okurken de yasarmisiniz?

0|0
193

En İyi Kız Görüşü

• ana karakteri benimseyebildiğimde ve kitap sürükleyici olduğunda bu etkiyi yaratır...

fazla betimlemeyle hayal edeceğim şeyin tamamen kontrol edilmesindense anlatımın biraz serbest olup ana karakterin görünüşü, ortamın dekoru gibi basit şeylerin tamamen okuyucunun hayal gücüne bırakılmasını tercih ederim. Böylesi bahsettiğimiz etkiyi daha iyi yaratır

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• HAYALİMDE karakterleri canlandırıyorum okudukça onları hayalimde hareket ettiriyorum..

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 18

• evet tabiki öyle oluyor. olması gereken de o değil mi zaten yazar okuyucuyu olaya dahil edebilmişse yazar değil midir.

0|1
    0|0
  • Hem de nasıl... Ağlamaktan kıpkırmızı olur bazen yüzüm gözüm. Dışarıda okumak pek iyi gelmez bana ama en çok yolculuk sırasında severim.
    Bin muhteşem güneşe başladım. Bakalım işte

0|1
    0|0
  • Evet :D Hele de uyumadan önce hayal etmek o hikayeyi :D

0|1
    0|0
  • Aynen hayalimde nasil olduklarını canlandiririm

0|1
    0|0
  • Evet bu yüzden kitapları filmlerden daha çok seviyorum zaten. Kurguda benim de payım oluyor kişiler benim hayal ettiğim gibi oluyor :)

0|1
    0|0
  • Tabi ki de karakterleri betimleme ye gore canlandırırım bazen cok fazla detay vermediklerin de kendi hayal Gücüme gore canlandırırım o şekile okurum olayları kurgularım bu yuzden de okuduğum hic bir kitabı unutmam 😄😄

0|1
    0|0
  • İstemesekte bu gerçekleşir bianda oradaki en kendimize yakın bulduğumuz kahramanı hemen benimseriz

0|1
    0|0
  • eveeeeeeeet :)

0|1
    0|0
  • Evet ne okursam okuyayım, film gibi geliyor :)

0|1
    0|0
  • orada olanalrı kendi hayalimce gözümde canlandırıyorum

0|1
    0|0
  • Akilda canlaninca kitap daha surukleyici oluyor bence.

0|1
    0|0
  • Evet. O zaman daha keyifli oluyor saniki hikayenin içindeymisim gibi ama görünmez bir sekilde. ☺

0|1
    0|0
  • okurken onu film gibi kafamda izliyorum bildiğin

0|1
    0|0
  • Ruh halime bağlı

0|1
    0|0
  • evet genelde baş role hep kendimi koyarım

0|1
    0|0
  • Hatta çoğu zaman romandaki karakterler gerçek hayatımda kime benziyorsa eşleştiririm

0|1
    0|0
  • Yaşamadan okuduğum tek bir kitap yok diyebilirim.

0|0
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
    • Konuyla alakasi yok ama bunsoruyada gizli cevap verince nebilim bir an guldum. neyse ukelaliğımı hoş görün.

• Gizli olmamin başka bir nedeni var. O yüzden yoksa böyle bir soruda gizli olmam gerçekten çok saçma :D

• Teşekkür ediyorum :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Çoğu zaman bende de oluyor :)

0|1
    0|0
  • beni dante nin ilahi komedyası etkilemişti sanki onunla geziyordum

0|1
    0|0
Yükleniyor...