Arkadaşlar Kur'an hükümleri doğrultusunda dizayn edilmiş devlet sistemine tabi olmak ister miydiniz?

Mevcut sistemden memnun musunuz? Laik sistemi, Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar geçen sürenin genelinde nasıl yorumluyorsunuz?

0|0
1|14

En İyi Kız Görüşü

• Ben komple dünya sisteminden memnun değilim. Değiştirebiliyor muyuz?

0|0
    0|1
    • o zaman tek yol devrim

• İnsan hayatını değersiz kılan her türlü düşünceye karşıyım. Milyarlarca insanın hoşuna gitse de umrumda değil o düşünce.

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyalist bir rejim olacak arkadaş. Ne Cumhuriyet ne de Şeriat. Cumhuriyet rejiminde devletin asli görevi sermayeyi korumaktir. Yani zengini. Çoğunluğun azinlik uzerinde kurduğu baski aygitidir o. Bu yüzden terör ve savaş, katliam ve faili meçhuller bitmiyor. bu yuzden zenginle yoksul arasindaki ucurum artiyor. Kuran yasalarina göre yasamak da en basta kadını kolelestirir. Olacaklari gormek icin Islam ulkelerine bakman yeterli. Herkes bileğinin gucu kadar kazanacak. Yok öyle bir tarafta fabrika sahiplerinin sermayesiyle diger taraftaki yoksulun bilek gücü bir tutulamaz. İnanç meseleleri tartisma konusu bile edilmeyecek. Kim neye inaniyirsa, inanmiyirsa bile karisilmayacak. Sosyalizmle yonetilen bir belediye var, tunceli osmancik. Gidin de insanca yaşamayı, adaleti, halk yasasini orada görün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 13

• şeriat gelsin diyosun yani.. https://www.youtube.com/watch?v=PZRqtjXDsbU

0|1
    0|1
    • Herhangi bir sanal platformda küfre veya hakarete uğramadan herhangi bir meseleyi tartışabileyim, söz parmağımı keseceğim.

• şeriatin kestiği parmak acımaz zaten şeriat gelince kesersin parmağını.

• Elhamdulillah muslumanim ama Hayir istemem.. bir defa siyaset seytanidir.. rahmani islere sokulmamali.. burasi turkiye her dinden insan var.. herkes inancini ozgurce yasayabilmeli..

0|0
    0|0
  • Hayır istemem, Çünkü dibine kadar istismar edilir.. Pek çok örneği var zaten. Hele hele bizim siyasiler... Mevcut iyidir.

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum şimdi napcaz?
    İnanmayan açık kadınlar var onlar ne olacak?
    Zorla kapanacak değil mi İran gibi..
    Dikkatinizi çekerim bu kelimeyi tekrarlayın ''zorla"

0|0
    0|0
    • Müslüman olanların kapanması mecburidir. Ancak gayr-i müslimler için böyle bir zorunluluk söz konusu değil.

• İşte maalesef o kadar masum değil din ailelerden gördüklerimiz kadar..
      Arkadaşlığı dahi yasaklıyorken nasıl birlik, huzur olabilirdi ki..

• Bence olmaz çünkü sistem eksik ve kendiyle çelişiyor örneğin başını örtmeyen bir bayana ''zorla'' başını örttüremezsin çünkü dinde zorlama yoktur. İçki içen ya da zina yapan bir adama ceza veremezsin Çünkü dinde herkes özgürdür ve yaptıkları günahın bedelini ahirette öder gibi..

0|0
    0|0
  • laik sistem harika ancak uygulayıcılarda hayır yok.
    aynı uygulayıcılar olunca sisteminde hükmü yok. sözde şeriatla yönetilen ülkelerde var...

0|0
    0|0
  • Kurana İslâm devletine saygım sonsuz ama başa puştun biri gelirse çok kötü olur

0|0
    0|0
  • osmanlı döneminde devlet şeriatla yönetiliyordu ve esnaf cuma namazına dükkanlarını eşyalarını toplamadan gidebiliyordu çünkü hırsızlık olmuyormuş o dönemler böyle bir cevap vereyim sana sen anla

0|0
    0|0
  • mevcut sistem kötü fakat kuran sistemi daha boktan idam ederdim herhalde kuran daki sistem kötünün kötüsü :/

0|1
    0|0
  • Kim istemez ki

0|0
    0|1
  • seriat gelse en azindan 4 kari alabilirsin

0|0
    0|0
  • Evet isterim sonuçta Allahtan daha zeki değilim

0|0
    0|0
  • İstemezdim. İstemyorum. İsteyeceğimi de sanmıyorum