Küresel ısınma gerçekten var mı?

bence milleti uyutuyorlar. uzmanlar falan hepsi hikaye. küresel ısınma olsaydı her sene kar yagmaya devam etmezdi.

0|1
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• küresel ısınma anladığın anlamda hava soğumayacak demek değil, örneğin küresel ısınma sonucu gulf stream akıntısı durursa bütün iskandinav ülkeleri buzullaşacak, bu durumda onlarda küresel ısınma yok demeleri lazım değil mi? Mantık ters, küresel ısınma sene de 20 derece olacak hali yok, birkaçyılda bir yarım derecelik artış bile bizim anlayamadığımız ölçüde etkiliyor doğayı, her sene Fransa kadar küçülüyor antarktika, şimdiye hiç olmadığı kadar ince buzul tabakaları, küresel ısınma yüzünden bazı amfibilerin türü yokolma tehlikesiyle karşı karşıya(cinsiyetleri yumurtadayken sıcaklığa göre değiştiği için) bunlar derin araştırmaların sonucu elde edilen bilgi ve tecrube sonucu varılan sonuçlar. Kar yağıyorsa küresel ısınma yoktur demek düz mantık gibi geldi. Gerçekler acıdır, baklava talıdır, demek ki baklava gerçek değildir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• çok ilerlememişi olduğu için kar yağıyor. bize yalan söyleyeceklerini sanmıyorum. ozon tabakasında delik olduğunu herkes biliyor.

0|0
    0|0
  • He bizi yiyorlar. Var tabi ki.

0|0
    0|0
  • tabiki de var

0|0
    0|0
  • var panpa :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• küresel ısınma diye bişey vardır.küresel ısınma olduğunda da her sene kar yağmaya devam eder.küresel ısınma nasıl bişeydir?sera gazları nedeniyle atmosfer dahada ısınır.bu da buzulların erimesine yol açar.buzulların erimesi demek okyanusa soğuk su akımı demek.bu soğuk su akımı da,dünyanın iklimini etkileyen gulf stream gibi su akıntılarının ısısını değiştirir.dolayısıyla iklim değişmeye başlar.farkındaysan bikaç yıldır iyice ayyuka çıktı bu değişimler.mevsimleri çok daha sert yaşıyoruz.sıcak daha bi yakıyo ,soğuk daha bi üşütüyo.bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım yardımcı olabilmişimdir umarım.

0|0
    0|0
  • Kutuplardaki buzullar küçülüyor her geçen yıl bir öncekini tutmuyor. ağaçları kesip doğayı katlediyorlar.bence daha fazlası var haberimiz yok

0|0
    0|0
  • kutuplarin halini gorseydin sormazdin bu soruyu dostum

kutuplarda buz kutleleri kalmadi neredeyse hepsi isinmis buhar olmus :((

0|0
    0|0
    • türkiye gibi ılıman iklimli bir ülkede bile her sene çığ düşmesi oluyor. ne bileyim bana saçma geliyor

• Öyle birşey olsaydı emin ol herkes hissederdi ve gündeme çok sağlam otururdu.

• eskiden kışlar daha sert geçerdi bence tabiki war ozonda da yeni bir hayvani delik açılmış bilginize...

0|0
    0|0
  • bence küresel soğuma var şu an donuyorum :D

0|0
    0|0
  • bencede. mesela yazın bile kar yağıyo bazı yerlere...

0|0
    0|0
  • Küresel ısınma var kar yağıyo ama olmasaydı çok fazla yağardı :) 2004 2005 kıslarını hatırla

0|0
    0|0
  • koskoca küre bu öyle şak diye ısınıp, soğumaz. yani yavaştan alttan alttan ısınıyoruz.

0|0
    0|0
  • Tam olarak öyle birşey olduğuna inamıyorum.

0|0
    0|0
  • Var arkadaşım bundan emin ol.

Komplo teorisyenlerinin lafına inanma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...